eliska5154 eliska5154 komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Takové pohlazení po duši. Rozhodně tato kniha stojí za přečetní. Krásné myšlenky, nad kterémi je dobré se občas zamyslet. :-)

21.02.2023 5 z 5

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Autor má svérázný a humorný rukopis, ale oproti prvním dvěma knihám mě tato lehce zklamala. Do posledních kapitol jsem se musela nutit. Vleklý, táhlý děj korespondoval nejspíš s realitou. Jsem ráda, že knihy nejsou jen o cestování, ale dotýkají se i závažnějších témat. Velice si cením autora za přiznaní psychické nemoci, která se stává civilizační chorobou. Nejen, že to lidem potýkající se s touhle nemocí pomůže, ale je důležité se o těchto věcech bavit a sejmout z psychických onemocnění závoj, který je z dob minulých vytvořen. Zřejmě by hodnocení bylo jiné, kdybych tuto knihu přečetla jako první, ale ve srovnání s předešlými knihami musím sáhnout k horšímu hodnocení. Nic to však nemění na tom, že knihu ráda doporučím a určitě se těším na další díla autora.

06.02.2023 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Autor nezklamal. Dýchal na mě duch latinské Ameriky celou jeho cestou. Místy jsem měla slzy v očích a byla ráda, že některé věci nevidím. Frustrace kterou jsem cítila byla silná a to i přes řádky v knize. Nádherná kniha, rozhodně by měl přečíst každý.

23.01.2023 5 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Je pravda, že je to celkem surové čtení, a možná právě proto jsem si knihu moc užila. Těším se na další knihu autora.

29.12.2022 5 z 5

Od začátku až do konce jsem hltala každé slovo a úsměv na rtech se nevytrácel. Už dlouho jsem se nad nějakou knihou takhle nepobavila.

27.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přečteno jedním dechem, strávené jedním odpolednem. Toto odpoledne by mel knize věnovat každý. Stoji to za to a navíc co je jedno odpoledne s porovnáním celého života, který mu o kousek tato kniha zmeni.

Jana Eyrová / Jane Eyre Jana Eyrová / Jane Eyre Anna Claybourne

Jana Eyrová je moje srdcovka. Přečetla jsem všechny knihy od různých autorů ať v češtině tak v angličtině a nikdy se mi tento příběh neomrzí.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robert Bryndza mě ještě žádnou knihou nezklamal a jinak tomu nebylo ani zde. Opět velmi dobře propracovaný příběh, který se četl sám. Čtenář se dostal do děje velmi hravě, proklouzl jím a nakonec vypadl s hlavou plnou myšlenek.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha do které se mi vůbec nechtělo. Není to zrovna můj šálek kávy, ale nakonec její chvalozpěv došel až k mým uším. Byla jsem velmi mile překvapená, ačkoliv je kniha předvídatelná a dala by se zařadit do odpočinkové červené knihovny, prostředí ve kterém je zasazená a styl psaní je tak okouzlující, že jsem od knihy nemohla odtrhnout oči a dočetla ji jedním dechem. Shrnuto, podtrženo, udělat si dobrý anglický čaj, zabalit se v podzimních dnech do deky a otevřít tuto knihu je věc, kterou ráda doporučím.

21.03.2022

Spasitel Spasitel Andy Weir

Krásná kniha, jako obvykle velmi dobře zpracovaná, rozhodně se těším na další knihu autora.

05.01.2022

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Zajímavá kniha, stojí za přečtění.

16.12.2021 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Ač nerada, musím říct, že kniha mě zklamala. Douho táhlý děj, který nikam nevede byl skličující a jen z velkou námahou a pevnou vůlí jsem knihu dočetla.

06.07.2021 2 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Miniserie, od které jsem neodtrhla zrak. Obě knihy jsem přečetla v rámci víkendu na jeden zátach. Ačkoliv je kniha zařazena do Sci-fi, skrývá se v ní mnoho pravdy z aktuálního života. Leckdy jsem musela nad přečtenou pasáží přemýšlet, jak moc se prolíná s životní pravdou. Devíti letá práce autaro, zde rozhodně nepřišla na zmar! Můžeme jen děkovat a doufat, že takových knih bude více.

06.07.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Aktuální téma, hodně pravdivé ale styl jakým to bylo napsané mi nevyhovoval.

12.07.2019 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Impozantní!!! Děsí mě, jak se autor s každou větou zdokonaluje a s každou knihou je děj více a více propracovanější a dotaženější do konce. Nemohu se dočkat další knihy.

30.04.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Přečteno jedním dechem! Velmi dobře napsáno, do příběhu jsem se ponořila ani nevím jak.

23.04.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Podobná témata si čas od času ráda přečtu, ale tato kniha mě bohužel neohromila.
Myslím si, že zpracování textu bylo dobré ale celkové téma se moc nevydařilo.

18.02.2019 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihy od autorky mám ráda, ale tato mě bohužel moc nezaujala.

29.01.2019 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jedním slovem...Nádhera! Příjemné zasnění.

13.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Strhující! Autor dokáže vtáhnout do příběhu tak, že mám pocit, že se to děje přímo mně. Snad již netřeba slov. Robert Bryndza zkrátka umí! Nemohu se dočkat další knihy.

09.01.2019 5 z 5