Elischka Elischka komentáře u knih

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Miluju, když se borec po shlédnutí porna zmíní, že to nemělo hlubší myšlenku. Co tam jako chce? Filozofickou debatu o nesmrtelnosti chrousta během deep throatu? Už podle obálky tak nějak musím tušít, že mi nikdo nebude chtít vyžvanit díru do hlavy, spíš nadzvednout žaludek ...a to se určitě povedlo. Chvílemi mi bylo dost šoufl, mise splněna - a bez hlubokého myšlení.

29.07.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

(SPOILER) Dost nadčasové

01.03.2022 5 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Bezkonkurenčně nejlepšé český komiks. Četla jsem to jako malá a dokonale mi to přirostlo k srdei.Nejlepšé je asi Arnal.

Není nebe nad Mexikem Není nebe nad Mexikem Michal Březina

Žánrově nedovedu zařadit, osciluje mezi dobrodružným, mysteriozním a komedií. Nechybí akce, mrtvoly, duchové a záhady okolo Mayů. Každopádně musím ocenit pojetí hrdinky, ta mi kápla do noty. Asi pojedu do Mexika. Adios.

14.04.2023 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Jestli další Weirova kniha bude z třeba z Pluta, jdu do ní

15.05.2018 4 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

pecková kniha! Autorské duo válí

02.03.2018 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla... v mládí.

04.08.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Autor si mě pozval na hodnocení knihy, tak jsem chtěla být hned ostřejší, ale musím říct, že Vítr z hor není žádný extra průšvih. Ačkoliv jsem u Větru z hor čekala zápletku typu: Ty nejsi moje matka, matko? Ne, jsem tvůj strýc, synu! Co? Já nejsem tvůj syn, ale dcera... Znáte to, ne? No, to jsem tam nenašla. Dočkala jsem se však slušného slohu, musím říct, že autor, byť s prvotinou, má silný smysl pro jazyk. Nehledě na to, že hrdinských fantasy není nikdy dost.

21.05.2021 3 z 5

Vostrá krása Vostrá krása * antologie

Pojítko "erotika" v žánru fantastika budilo mojí zvědavost, nakonec jsem ale přišla na to, že jde spíš o sex -ale tak to v životě chodí. Zajímavým pojítkem všech jinak dost různorodých povídek je spíš humor. Jinak velká spokojenost s malou knihou.

06.08.2020 4 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Skvělá práce, pane Renčín

09.01.2020 5 z 5

Severské pověsti Severské pověsti * antologie

Krásná kniha od Fobosu a možná mě malinko bavila víc než Keltské pověsti. Ruku na zamrzlé srdce, on ten sever je takový přítažlivější. Tichá hrůza byla prostě sexy čtení, jestli mi rozumíte.

20.12.2023 5 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Mám poněkud rozporuplný pocity, přesto si troufám tvrdit, že to nebylo zlý.

06.08.2020 3 z 5

Hvězdní honáci Hvězdní honáci Jiří W. Procházka

Řadím ke klasice

23.02.2019 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

To nebylo fajn, fajn, fajnový...

15.05.2018 2 z 5

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Velmi osvěžující dílo, četlo se to moc dobře. Doporučuju.

10.07.2017 4 z 5

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

Jednu hvězdičku dolů dávám za to, že to bylo tak krátký. Než jsem se rozkoukala, byl konec. Ale deník je to skvělý, dost jsem se nasmála. Kéž by to tak bylo doopravdy a Seleniti existovali. Ale kdo ví.

10.07.2017 5 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Pecinovského mám ráda a tento díl mě v rámci JFK series hodně bavil. Stará láska nerezaví.

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

Tak nám to vrcholí a já jedu na parádokosmojízdě. Výbroný kus, stejně jako předchozí díly. Poctivá česká scífka, jaký mám ráda.

Holky se perou jinak Holky se perou jinak Ondřej Neff

Klučičí příběh, ale mě to docela bavilo, asi jsem vždycky chtěla klukem být... jako v tý písničce.

20.05.2017 4 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Ano, zde se hodnotí zejmená grafické zpracování.

20.05.2017 4 z 5