Hvězdní honáci

Lidstvu se otevřela cesta ke hvězdám. Hyperprostorová stvoření, důvěrně přezdívaná „krávy“, mohou ve svých útrobách přenášet lidi, stroje i suroviny. Kdo ovládá krávy, ovládá celou Galaxii. Hrabě Kuzněcow, potomek jednoho z nejstarších rodů Císařství, je přesvědčen, že je to jeho posláním. Ale v boji s Hvězdnými honáky rozhodují vedle dělových věží a vrhačů antihmoty i nevyzpytatelné zákony psychokinetiky. Je to závod s časem, protože zatímco lidé potřebují krávy, krávy potřebují hvězdy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16146/hvezdni-honaci-16146.jpg 3.130
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Altar

yerry
12.11.2017

Kedysi dávnejšie som to počúval ako audionahrávku počas nočnej v práci. Pamätám si z toho len to, že to bolo suché, nezáživné a smena bola ešte dlhšia ako obvykle. Hodnotenie dvíham len za kvalitné nahovorenie textu Jiřím Klemom.

Janadvorackova
09.09.2017

Hm, a mě to zase bavilo. Prostředí trochu jako z Firefly, kravky - sympaťačky. Slyšela jsem audio a nenudila jsem se.

Bohdana11
08.02.2017

Knihu se snažím číst tři dny a je mi divné že mě ještě nechytla,tak jsem si řekla že si přečtu recenze a super můžu ji v klidu někam zahodit a číst něco lepšího.

hanak_v_exilu
20.01.2017

320 stránek utrpení. Vážně jen tak málo? Přišlo mi to jako minimálně trojnásobek. Vždy když už jsem se těšil na konec a nevyhnutelnou smrt supermanských a časem stále nesympatičtějších kovbojů, tak mi Jiří W. Procházka ukázal prostředníček a za trest přidal další kapitolu. Už námět je brak nejbrakovitější a text tomu přesně odpovídá. Představte si to největší klišé z etapy dobývání Divokého západu. Převeďte to do vesmíru a máte Hvězdné honáky. Ódu na dobu, která v téhle podobě existovala jen v hlavách spisovatelů a scenáristů.

Taklamakan
16.11.2016

Mohla to být krásná pocta všem pokleslým příběhům. Svět ale nedrží pohromadě, postavy mě za celou dobu nedonutily, abych k nim cokoli cítil, a skutečná zápletka v podstatě neexistuje. Knihu táhnou jen sáhodlouhé popisy - a i ty akční začnou poměrně rychle nudit. JWP umí napsat geniální povídky, tyhle klukovské příběhy ale patří spíše do sklepa jeho autorské tvorby.

MM1979
14.07.2016

Ač jsem fanouškem sci-fi, tak toto je jedna z mála knih, co jsem nedočetl a rozhodl ji dát rozečtenou do bazaru .-(

Hyacint
20.08.2015

Na čtyři to asi není, ale stejně, dobrý pokus a nadšení pro oba (všechny) propojené žánry, to se musí nechat. Plus ty ilustrace, měl jsem pocit, že zase držím v ruce nějaký rodokaps Boba Hurikána.

tlllk
03.10.2014

To naivné obdivovanie všetkého amerického ma už ku koncu dosť iritovalo. Ale inak celkom slušný relax / masaker .