Vládce Arestonu

Areston přivítal nové poutníky a opět se vydává do hlubin vesmíru. Ovšem mnohé se změnilo – Sršeň a jeho spojenci konečně rozluštili tajemný kód, který by jim měl otevřít přístup do tajemného jádra. S nástupem nových poutníků se ale na palubě Arestonu objevil protivník, který dokázal ovládnout silou i falešným slovem masy a zmocnil se poloviny Arestonu. Zabrání Sršeň tomu, aby se z Arestonu stala neřízená vesmírná střela? Dokáže zabránit kosmické katastrofě? Tady bude muset Sršeň podstoupit nejtěžší boj ze všech!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307632/vladce-arestonu-en8-307632.jpg 3.629

Areston (3.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Nelíísek

Co vše musí Sršeň objetovat aby odhalil tajemství Arestonu a nastolil v něm pevný řád.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Tato kniha vás prostě nenechá ani chvilku vydechnout vraždy, únosy, krádeže, intriky, jednou je sršeň nahoře a potom zase dole, tentokrát ale dosáhl na to největší dno.

Sršeň je prostě nezničitelný a dostává se do jádra, a tady je kámen úrazu,
Proč Arlin nepřišel pro Sršně když věděl jak bledě na tom je, proč už dávno neřekl Sršni o jádru když to vlastně věděl už od začátku poutě a proč všichni mají takové tajemství ?! to je vlastně to co mě na tom štve nejvíc. Tajemství tajemstvím vlastně vůbec není protože o něm ví všichni ale kvůli tomu že si nevěří a nikomu to neřeknou takže nikdo neví že to nevím a vlastně to ví všichni.

"A zatím si tvůj nejlepší přítel nosí s sebou úžasné tajemství, a ty nevíš, a on zase neví, že ty o tom nevíš"

Naopak bylo zajímavé jak Arlin přistupoval k zvykům na zemi (díky zařízení v jádru).

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Kniha je velmi zajímavá, ale mrzí mě že se stavitelé Arestonu tam jen mihli a nic nebylo pořádně vysvětleno, a vlastně na co Areston doopravdy je, Sršeň se sice domníval že je to otrokářská loď ale může to být pořád cokoliv jiného... nic méně třetí díl hodnotím na 4*, opravdu mě naštval ten konec, byl hodně uspěchaný a dal by se klidně ještě rozvést, hlavně jak blbě to bylo utnuté... opravdu by mě zajímalo co se stane dál..

Celé trilogie Arestonu je úžasná a celý ten nápad je velmi brilantně vymyšlený, Areston dar pro lidstvo špatně pochopený nebo opravdu vězení .. ?

"Zapadl do jezera jako kdyby bylo právě pro něj vytvořeno, a cosi mi v hlavě hlodalo v tom smyslu , zda skutečně dávno někdo tuto jámu nevyhloubil právě za tímto účelem"

Dragell

Závěr vesmírného dobrodružství opět plný akce, zvratů a mrtvol. Sice se dočkáme konce vyprávění našeho hrdiny Sršně, ovšem opět nedostaneme odpovědi na naše zvědavé otázky ohledně původu Arestonu. Pro zvědavce je připravena další kniha, prequel Stavitelé arestonu, který by vše měl objasnit.

Nymphetamine

A je tu další díl. Napjatě jsem očekávala jeho vydání a vrhla se hned do čtení. Stále jsem věřila, že autor prozradí něco víc, ale po této stránce mne čekalo jen zklamání. Exotický původ tělesa je pouhou kulisou byť skvělého thrilleru. Po druhém díle jsem tajně doufala, že se Sršeň stane něčím víc, ale život v Arestonu si s hrdiny hraje jako kočka s myší, čtenáře nevyjímaje. A tak nezbývá než sedět, nedutat a hltat stránku za stránkou. Nadšení ze série však schladil velmi odfláknutý závěr. Takový konec vyloženě naštve.
Snad autor ještě sérii nějak dopíše a vrhne tak na závěr jiné světlo.

Edit 15.4.18: Vzhledem k tomu, že autor napsal pouze prequel, který není moc zdařilý, snížila jsem hodnocení knihy na 2*. Takhle mizerný konec jsem dlouho nečetla. Je to škoda, se závěrem se jistě dalo pracovat lépe.

QEDS
10.12.2017

Uzavření celého příběhu není pro mě moc uspokojivé, protože autor moc neosvětlil problematiku samotného Arestonu. Naštěstí už víme, že je pokračování a podle názvu se moje touha po informací ohledně Arestonu naplní. Za mě určitě palec nahoru i když jsem tento díl už nedokázal přečíst najednou jako předešlé dvě knihy. Trápil mě trošku roztahaný děj tam, kde mě to moc nezajímalo. Knize by slušelo o pár stránek méně. Konec knihy mi přišel jakoby se autor touto sérií, už nechtěl moc patlat, podle toho závěr taky vypadá.

Sahti
05.12.2017

Maximalni spokojenost, cetla jsem jednim dechem. Na to, ze je autor Cech, klobouk dolu, jsem rada, ze mame tak vyborne autory sci-fi. Diky za super zazitek.

-Endy-
21.10.2017

Je to nedotažené a překombinované postavami...opět. A čím více čtu jeho knihy, tím typičtější mi tento rys připadá. Přitom jeho nápady mají TAKOVÝ potenciál!

kuruteku
27.05.2017

To se nedělá - první a druhý díl naznačí mimozemský původ Arestonu, ve třetím se zdaří skoro vše, ale nakonec z toho není nic. Bude ještě další díl? Je to něco jako série s Kortyzgarem. Bez posledního dílu je to takové neuzavřené. Čte se to dobře, ale ten závěr...

Terva
25.05.2017

Tak zatím, co jsem v druhé knize nazvané Útěk z Arestonu, chválil pana Pecinovského, že dokáže klidně přeskočit jeden celý rok života Sršně v Arestonu a nenudí své čtenáře ročním výčtem událostí, tady to hodně přehnal. Ne jen, že přeskočí klidně několik let, ale přeskakuje i časové osy a to už na mě bylo celkem dost. Například, když se sejde skupina Pontistů na 72. patře, řekne Sršeň, že by potřeboval toho a toho a když přetočím list, už tam ta dotyčná osoba je, jako by se nic nedělo – byl jsem z toho zmaten. Vrátil jsem se na předchozí stranu, vše jsem si přečetl znovu a naivně jsem si myslel, že jsem omylem líznul dvě stránky – ne, není tomu tak. Prostě tu někde zmizel čas a milý čtenáři, vyrovnej se s tím. Bohužel takových „skoků“ je tam hodně. Nejhorší je poslední třetina knihy (příběhu), to je tak zmatené, až jsem se ztrácel v ději a chvilkama mě to dokonce ani nebavilo. Jako by se pan spisovatel snažil vše honem a rychle ukončit – zmatek nad zmatky.
Tím se pro mě tento třetí příběh stává nejhorším v trilogii.
Ale zatím jsem pořád tady – a se mnou dalších asi sedmdesát tisíc obětí neuvěřitelné zvůle, v duté kouli plné tragických osudů, přesycené smrti, kypící zlem a zmarem.
Při čtení tohoto příběhu jsem došel k závěru, že to vše tak trochu znám. A není se co divit. Když jsem zapátral v minulosti, došlo mi, že tu tak trochu zavání příběhy, jako je Juta (slepota), kterou kdysi pan Pecinovský napsal, tak trochu jsou tu k službám Hvězdné války (Hvězda smrti), našel jsem tu i Hluboký vesmír 9 (kosmická loď letící do neznáma), Daredevil (opět slepota a hůl), dokonce i Heechee (poznávání cizích lodí) a určitě bych našel i další. Tohle všechno by mi tak moc nevadilo, kdyby byl příběh tak dobrý, jako jím byla druhá kniha a nemusel bych se zamýšlet nad tím, odkud to znám.

Malá ochutnávka:
Komu mám vlastně teď věřit? Nikomu? Vždyť já už teď vlastně nevěřím ani sám sobě.....

Omlouvám se všem bohům Arestonu i jejich známým a i když jsem si opět vše promítl před očima, nemůžu nic jiného než dát pouhé dvě hvězdy.

CITÁT - …..a stejně bys neprošel. Jeden prsten nestačí.

Elischka
20.05.2017

Tak nám to vrcholí a já jedu na parádokosmojízdě. Výbroný kus, stejně jako předchozí díly. Poctivá česká scífka, jaký mám ráda.

vesmír otroctví

Josef Pecinovský