Leichenberg

Občanská válka skončila. Mnozí se vracejí domů. Mezi nimi i Gabriel Leichenberg. Pytlák, pašerák a poslední, kdo přežil z nechvalně známé XIII. pěší – trestní jednotky nasazované do těch nejtěžších bojů a složené z toho nejhoršího, co bylo k máni – vrahů, sadistů, dezertérů, zlodějů a jiných kriminálních živlů . Má v plánu se pomstít za události, které proběhly za války v jeho rodném městě. Ovšem v cestě mu stojí nejen divoké ozbrojené bandy rabující pohraničí, jeho bývalí protivníci, kteří zatím získali moc, ale i vojensko-politická sekce (VPS), která s ním má vlastní úmysly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433632/big_leichenberg-TFn-433632.jpg 457

Kniha Leichenberg

NemmamSlov

"Právě jsem pochopil, jak chutná stáří. A to mi mnozí prorokovali, že se ho nedožiji. Protože mě oběsí. Jenže, kto má viset, ten se neutopí, i kdyby šla voda přes šibenicu. A tu mi ještě nepostavili a oprátku neuvili."

Oskar Fuchs sa z knihy na knihu zlepšuje a je to pocítiť aj v tomto diele. Konečne kniha, v ktorej sa objavuje viac pozitivného ako negatívneho. Je tu menej sexu, čo bohužial autorovi absolútne nejde a preto je to pre tento príbeh len pozitívum. Trošku mi vadili na každom kroku samé dominy. Príbeh trošku vŕzgal a hlavného hrdinu to skôr dostávalo do pozície vedľajšej postavy. Neustále oslovovanie, ano pani, mi vadilo. Najlepšia časť príbehu je na začiatku, keď Leichenberg utekal pred spoločnosťou. Avšak, ako som spomínal autor robí obrovské skoky a od Frosta sa toho zlepšilo omnoho veľa. Uvidíme, čo prinesie ďaľší príbeh.

DarthSoren
19.11.2021

"Člověk nebo srnka, on v tom stejně není žádný rozdíl."
Ale jo, Leichenberg je knížka zábavná, hezky to odsejpá, dokonce občas umí vykouzlit i úsměv na ksichtě. Pozitivně hodnotím i relativní uzavřenost příběhu; a dojde i na "happy end". Také se setkáme s postavama, které nás provázeli i v předchozích knihách od Fuchse. Oproti Frostovi autor výrazně ubral na erotice (což je jen dobře... tedy jak pro koho), čímž pokračoval ve šlépjejích Hitokiri. Bohužel se ale opět nedokázal oprostit od nadměrného užívaní korzetů, podpadků a domin. Kdyby tam byla jedna, tak bych to bral. Jenže jich tam bylo tolik, že pak ztráceli své jedinečné osobnosti a i já se ke konci strácel v tom, o které domině se to sakra mluví.

Leichenberg je určitě mnohem lepší než Frost. S Hitokiri je to tak nastejno. Lindner (z Hitokiri) mi osobnostně sednul asi o kapku víc než Leichenberg. 4*

Klilad
02.07.2021

Výrazně lepší než předchozí knihy, dobrý začátek a konečně jsme se dočkali linky, která má i pořádné zakončení. Co musím pochválit, tak je atmosféra prvních kapitol a vzpomínek. Konec možná trošku slabší, ale pořád dobré čtivo do vlaku.

Balek195
06.12.2020

Skvělá kniha, která mě velice pobavila, ale nebyla od pana autora ta nejlepší. Stále si myslím, že Hitokiri je od něj prozatím to nejlepší co napsal. A kniha Leichenberg je o kapánek horší než Frost.

saman001
22.10.2020

Za mě půl napůl. Autor nám pěkně zraje, ale měl by si asi odskočit do speciálního zařízení, kde ho dámy v kožichu důkladně seřežou, aby se vyblbnul a neobtěžoval s tím čtenáře:-) Nevidím důvod, proč se musím kvůli pěknému příběhu prohlodávat tolika stránkama vlhkého snu zdivočelého vyznavače SM :-)

boekwurm
21.08.2020

Trochu jsem se bál, že to bude nějaká napodobenina Kotlety. Stejně nechápu, proč se toho neumětela pořád snaží všichni napodobovat. Ale kupodivu mě to bavilo. Děj je sice jednoduchý a přímočarý, ale postavy excelentní. A ty dialogy? Ty to prostě rozsekly!

Elischka
06.08.2020

Mám poněkud rozporuplný pocity, přesto si troufám tvrdit, že to nebylo zlý.

zluk
19.06.2020

Sloh se posunul o kilometry. Vidlácko-dětinský styl však bohužel přetrvává.