Elapheg Online Elapheg komentáře u knih

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tak nakonec i na Lovkyni přišla řada. Dlouho jsem si ji schovával a letos přišel čas na ni. Jelikož jsem četl Alicinu síť, očekával jsem od autorky opět skvělý výkon. Ano, paní autorka nezklamala, bylo to výborné, ale Alicina síť nezůstává pozadu. Lovkyně je přezdívka nacistické vražedkyně Lorelei Vogtové, kterou si nevědomky přivede otec Jordan domů do Bostonu a představí jí své dceři Jordan. Lorelei vystupuje pod jiným jménem, přesto Jordaninému oku, zvyklému fotit ty nejlepší okamžiky, neujde jeden zvláště chladný pohled otcovy snoubenky a zapátrá v minulosti neznámé ženy a taky že na něco důležitého narazí. Kniha je vyprávěna z pohledů tří hlavních osob: Niny Markovové, pilotky za války, která se s Lovkyní setkala, Iana Grahama, který také po Lovkyni pátrá jako hledač válečných zločinců a Jordan, která se snaží odhalit, kdo vlastně snoubenka jejího otce ve skutečnosti je. Jak Jordan, tak Ian a Nina pátrájí současně po Lovkyni, protože zvláště Nina a Ian s ní mají nevyřízené účty. Byla to skvělá kniha a už se těším na to, až vyjde třetí kniha: Kód růže. Dávám plný počet a doporučuji.

27.02.2022 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tak jsem se konečně dostal ke knize, kterou jsem dostal dárkem. Dlouhou dobu jsem kolem ní chodil s obavou, že to bude brutální, jak jsem četl v anotaci a komentářích, mýlil jsem se. Je to velmi povedený thriller, kde pravda máme více mrtvol, ale žádné brutální, popisné scény zde nejsou. Vraždy jsou jen zmíněny. V žádném případě se Vám nebude dělat nevolno při čtení. Ve městě dojde po dvaceti letech k novým rituálním vraždám, které jsou nachlup podobné těm, které se udály kdysi a za něž byl vrah Tasio odsouzen. Je to možné? Vždyť pachatel je přeci ve vězení. Může vraždit odtamaď, nebo má komplice, či je tu někdo, kdo chce kopírovat Tasiův styl? Na tyto otázky bude muset najít odpovědi inspektor Ayala a jeho parťačka. Zápletka je velmi inteligentní. Navíc zde sledujeme linku minulou, před Tasiovým narozením a linku přítomnou, kdy se dějí další vraždy. Vše se pak nakonec propojí a autorka nám umně nastíní odpověď, nejen na otázku, kdo, ale také proč. Kniha se mi velmi líbila. Hodně prostoru je zde věnováno osobnímu životu vyšetřovatelů a to bylo příjemné zpestření knihy. Určitě si přečtu další díly. Doporučji všem thrillerovým fandům a zvláště čtenářům, kteří u vražd nemusí mít samé krvavé scény.

19.02.2022 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tak tohle byla dost náročná kniha svým obsahem. Kniha má 928 stran a každá strana je plně využita, téměř žádné mezery, takže se to četlo i pomaleji. Je to na jednu stranu krásný, ale zároveň náročný historický román, kde se sice od začátku něco děje, ale než to dostane grády, tak to chvíli trvá. V knize se střídají napínavá místa s místy rozvláčnými. První kniha od Folletta, byla Večer a Jitro, tady byl děj maximálně napínavý. Pilíře země, tak napínavé pro mne nebyly, přesto mě zvláště ten konec dostal a hodnotím jednoznačně pět hvězd.
Možný spoiler:
Převor Philip se setká v Kingsbridgi s Tomem stavitelem, který mu udělá nákres výstavby katedrály. Ze začátku se to jeví jako dost realistický čin, jenže jsou zde intriky církve, šlechtických hodnostářů, kteří usilují a válčí o anglický trůn, přívrženců krále, přívrženců papeže a hlavně chudoba a krutost té doby. Ne každý si přeje, aby se katedrála v Kingsbridgi dostavěla. Převor Philip bude mít co dělat, aby své plány mohl realizovat. Místy to bude dokonce téměř nemožné. Může ale kingsbridgeský převor Philip svůj šlechetný záměr dovést do konce, když vojna o trůn podporuje v zemi bezpráví a intrikáni sledují jen své cíle i za cenu zabíjení svých nepřátel a bezmocných poddaných? Jsou zde hrdinové jako Philip, Aliena a Richard, Tom Stavitel a Ellen, Jack, Marta, Jonathan a další, kteří vás budou po celou knihu provázet, stejně jako Alfred, syn Toma Stavitele, William, Percy a Ragna Hamleighovi, Waleran Bigot a spousta mnichů. Kniha na konci ale zodpoví i mnohá jiná tajemství, která se táhnou celou knihou a zakončení je věru ušlechtilé. Pokud se rozhodnete číst tuto knihu, nečekejte samé napětí od začátku až do konce, jak to umí Rebecca Gablé a která je pro mne i nad Follettem. Místy je děj trochu nudný, stavitelské metody a život mnichů není pro každého. Nicméně přesto smekám před Follettem, jak dokázal vystavět příběh na téměř 1000 stranách a příběh o zdánlivě obyčejné výstavbě katedrály rozvíjí stále dál a dál, že je z toho velmi povedená výpověď o náročném životě ve 12. století té doby ze všech možných pohledů. Nikdo zde nemá nic jisté, ani chudý rolník, ani král, či arcibiskup. Naštestí je v knize vystavěn i příběh lásky, který celou knihu činí poutavější.
Na druhý díl určitě dojde, ale ne hned. Dávám pět hvězd, příběh v sobě nechám ještě doznít a doporučuji všem milovníkům historických románů.

11.02.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Další díl s Davidem Rakerem a bylo to vynikající. Kniha Ztracený vyšla u nás v témže roce jako knihy Hon na mrtvého a Údolí mrtvých. Oproti těmto dvěma předchozím dílům je kniha Ztracený mírnější na brutality, ani není tak krvavá, ale má velmi dobrou zápletku. Sam Wren nastoupí do práce do metra a už z metra nevystoupí. Manželka Julia Wrenová požádá Davida, aby se případu Sama ujal, protože policie je bezradná. Vystupuje tu i policista Colm Healy, který byl v díle Údolí mrtvých a bylo mi líto jeho ztráty i jeho zničeného osobního života. David si dlouhou dobu taky nebude vědět rady se Samem Wrenem, nakonec ale nalezne vodítko a tím započne lavinu vyšetřování. Malou výtku bych k této knize měl. Autor v tomto díle vše ne zcela vysvětlil a to i s Davidem, ale to mu odpustím. Doufám, že ve čtvrtém díle se dozvím jen o Davidovi nedotažené finále z třetího dílu. Je to ale i tak velmi povedný thriller a znovu kvituji, že méně brutální, přesto však napínavý. Určitě si přečtu někdy pokračování. Dávám pět hvězd a doporučuji všem thrillerovým fandům. Doporučuji číst od prvního dílu, něboť soukromý život zde navazuje u Davida i Colma. Panu autorovi děkuji za povedenou knihu. :-)

28.01.2022 5 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Slzy katovy schovanky je úctyhodné pokračování Katovy schovanky. Slzy katovy schovanky jsou krásné i napínavé od první stránky, kdy se Melisanda Wilhelmisová provdala za Wendela Fügera. Zvratů je v knize mnoho a je zde mnoho lidí, kteří krom Melisandy, mají také temná tajemství, jež nechtějí nechat prozradit. Může se zdát, že zlo je pro Melisandu i Wendela již zahežnáno prvním dílem, ale opak je pravdou. Na hradě Adlerburg je osoba, která se chce osobně pomstít Melisandě i Wendelovi. Ačkoliv se Melisanda snaží uchovat temné tajemství před Wendelem, je nakonec prozrazeno. Wendel se v první chvílí rozčílí a učiní rozhodnutí z nerozvážnosti, které Melisandu i Wendela rozdělí. V sázce je tentokrát o to více také budoucnost jejich dcerky Getrudy, která je unesena. Z rozchodu má radost pouze Wendelův otec, který tak doufá, že se Wendel nadobro rozejde s Melisandou. Důvody nebudu prozrazovat, jsou uvedené v prvním díle s názvem Katova schovanka. Doporučuji Slzy katovy schovanky číst až po prvním díle, jinak vám zůstane ve druhém dílo mnoho podstatných událostí ukryto. Sama autorka knihu napsala tak, že počítá s tím, že čtenář je s prvním dílem již obeznámen. Druhý díl je o dost napínavější než první a je to opět krásná historická fikce, která by neměla uniknout nikomu, kdo mají rádi historické romány. Dávám jednoznačně pět hvězd a doporučuji. :-)

23.01.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pátá kniha v pořadí s Erikou a toto je zatím jistě nejbrutálnější díl. Z Bryndzy jsem měl vždy respekt, jeho knihy jsou vždy ostré, ale zároveň velmi kvalitní. Chladnokrevně: Temže vyplaví kufr, ve kterém je rozřezané tělo mladého muže, rovněž se najde kufr s rozřezanými ženskými ostatky a pak jsou tu případy z minulosti nevyřešené. Mají tyto případy spojitost? To se bude snažit vyřešit Erika a její tým. Za sebe přiznávám, že brutalita této knihy byla pro mne už dost na hraně. Před třemi lety bych to absolutně nedal. Trochu si čtením thrillerů zvykám. :-) Nicméně Do posledního dechu se mi líbilo více. Pachatel je také zvrácený, ale ne tak moc a zápletka Do posledního dechu, stejně jako vysvětlení pachatelova chování se mi líbily více, než u Cladnokrevně. Ano opět jsem dostal vynikající thriller a dobrá zpráva je, že jsem četl, že pan autor napíše další díly s Erikou. Nicméně s jedním trendem nesouhlasím. Je třeba, aby každý díl býl více a více ostřejší, že se dostáváme až k těžším zvrácenostem? Souhlasím zde s uživatelkami Mandlevest a 85098211, že autor se nemusí vyrovnávat severské krimi. Vždyť dobrá zápletka jako u předchozích knih, je pro mne mnohem více. Ano, chladnokrevně jsem také četl s velkým zájmem, ale mám pocit, že brutalita zde převažovala nad kvalitnější zápletkou, které byly v předchozích dílech propracovanější. Je mi jasné, že ani zápletka nemůže být vždy stejně dokonalá ani to není zapotřebí. Jen Vás prosím Roberte, nepřiostřujte s každým dílem. Vaše knihy jsou skvělé i tak, nemáte to zapotřebí. Přestože to byla krvavá jízda, dávám pět hvězd a autora jistým způsobem obdivuji. Jeho knihy čtu s respektem, ale teď si je více vychutnávám. Budu se těšit na zatím poslední díl Smrtící tajnosti.

18.01.2022 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Na začátku bych chtěl poděkovat uživatelce zuzana2599 za recenzi na tuto knihu. Děkuji Vám velmi Zuzano. :-)
Možný spoiler:
Kniha Katova schovanka se mi líbila. Místy to nebylo tak napínavé, ale celou dobu se nehneme od hlavní hrdinky Melisandy Wilhelmisové, jejíž rodina byla vyvražděna hrabětem Ottmarem de Brucem. Jedině Melisanda přežije a to díky zásahu kata Raimunda. Raimund Melisandu zachrání před jistou smrtí a ukryje ji pod identitou němého synovce Melchiora u sebe v příbytku. Naučí Melisandu katovskému řemeslu, ale hlavně léčitelství té doby. Ottmar de Bruce však stále po Melisandě pátrá. Melisanda není nikde v bezpečí. Musí utíkat před hrabětem, dokud nedojde k osudovému setkání s lidmi, díky nimž by se mohlo podařit hraběte de Bruce sesadit z jeho mocného postu a vyřídit si s ním dávné účty. Četl jsem sice i větší historické pecky, ale i tato kniha mi přinesla potěšení z historie a zpříjemnila mi několik dní. Dozvěděl jsem se opět více z té doby o katech a Melisandě jsem fandil. Konec mě velmi potěšil a byl i reálný. Takže dávám plný počet a doporučuji všem milovníkům středověku a historických románů, budete ve 14. století v Německu. Na pokračování jistě dojde, ale možná, že ne hned. Kniha má překrásnou obálku, která mě hned uchvátila. :-)

14.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak tohle byla pecka. Bryndza má vždycky napínavé knihy. Tato pro mne v pořadí čtvrtá kniha od něj byla pro mne zatím neojstřejší, ale taky nejvíce napínavá. Pro mne zatím asi jeho nejlepší kniha. V této knize opět potkáme Eriku, Petersona, Mossovou, kteří budou tentokrát řešit případ zavražděné a umučené dívky, kterou vrah odhodil do kontejneru. Erice a jejímu týmu se podaří odhalit podobnost s nevyřešenou vraždou z minulosti a je jím jasné, že mají co dočinění se sériovým vrahem. Ten však dívky láká na falešné FB profily a je zvrácený a velmi opatrný, takže nezanechává stopy. Podaří se Erice a jejímu týmu odhalit pravou totožnost vraha? A podaří se to dříve než umře další obět? Tak to si už přečtěte. Vraha sice autor odhalil ve třetině knihy, ale i tak je to krajně napínavé. Za mne zatím nejlepší díl s Erikou, i když taky nejostřejší. Jednoznačně pět hvězd a doporučení. Byl jsem ke knize přímo přikován.

07.01.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ďábelské hry se mi líbily o trochu více než Němý křik. Je to sice ironie, ale druhý díl je mírnější než první, ale přesto více napínavý, protože zápletka je důmyslná. Angela Marsonsová dokazuje, že dobrá detektivka nemusí být nutně ta, kde tečou potoky krve a přesto píše paní autorka tak umně, že napětí je od prvních stránek do konce knihy. Kim Stoneová je zavolána k případu ubodaného muže a zároveň vyšetřuje případ v jiné rodině zneužívaných holčiček. Ubodaný muž nebyl žádné neviňátko, ale člověk, co má na kontě znásilnění. Vrah se k činu přizná, ale v pozadí je tu šedý kůň, který tahá za nitky nově vzniklých případů, které Kim řeší a hraje se všemi i s Kim ďábelskou hru, kdo z koho. Angela Marsonsová se mi začíná zamlouvat. Děkuji všem knižním kamarádkám a kamarádům, kteří mě k ní přivedli. Moc vám děkuji. Knihu doporučuji k přečtení a dávám plný počet hvězd. Budu se těšit s paní autorkou zase napříště. :-)

03.01.2022 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Už dlouho jsem se na tuto knihu chystal a teď mezi vánočními svátky jsem ji četl. Nebe nezná vyvolených pojednává o pacientce Lillian Dunkerqueové, která se léčí v sanatoriu na tuberkolózu. Shodou okolností do tohoto sanatoria přijíždí Clerfayt, který se živí závoděním, navštívit svého známého, rovněž kdysi závodníka a Clerfayt se tu seznámí s Lillian. Lillian dostane od Clerfayta nabídku, aby s ním odjela do Paříže. Lillian je vážně nemocná, ale chce si ještě užít trochu života a Clerfayt je k tomu prostředkem. Mezi oběma vznikne nezávazný vztah a oba užívají dny, jak plynou a zpříjemňují si je světskými rozkošemi. Jak už to tak bývá, oba Remarqueovi hrdinové ochutnají krom svobody a žití i jiné životní zkoušky. Je to 60 let stará kniha a tak je třeba i knihu chápat. Některé scény se jeví z pohledu dneška jako staromódní, některé části knihy jsou bez většího dramatu, ale konec vše vynahradí. Je to kniha, která evokuje čtenáře k tomu, že zdánlivé jistoty v životě nemusí být a ani nejsou samozřejmostí. Knihu doporučuji ostatním, ale mladší čtenáře nabádám k trpělivosti. Kniha je výpovědí a ta nezačíná hned první stránkou, je třeba mít s knihou trpělivost. Je to ale jinak velmi poučná a jistým způsobem krásná polemika o životě a jeho skutečných hodnotách.

27.12.2021 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Brian Freeman je důkazem, že o sériovém vrahu se dá psát i tak, že je kniha napínavá celá, ale nemusí při tom téci potoky krve, či být kniha plná jiných drasťáren. Rudy Cutter je odsouzený sériový vrah, který však byl odsouzen na doživotí na základě důkazů, které se ukázaly být falešné. Soud nemá jinou možnost, než Rudyho pustit na svobodu. Rudyho chce zpátky do basy dostat právě Frost Easton, ale musí hledat nové důkazy, protože staré by byly soudem nepřípustné. Případ je o to složitější, že kauza Rudyho Cuttera se osobně Frosta týká. Dobře jsem si početl, bylo to napínavé, avšak ne zvrácené a ten konec připomínal Cobena. Děkuji všem svým knižním kamarádkám a kamarádům, že mě na Briana Freemana přivedli. Zvláštní dík patří zejména Šánce. Ten konec plně vynahradil pár slabších míst ve středu knihy. Kniha se mi opravdu líbila. Frost Easton je sympaťák i s jeho kocourem Shackem. Vnitřní hlas předčil i Nočního ptáka, který je taky výborný. Fanoušci thrillerů, hurá na Vnitřní hlas. :-)

19.12.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Řekl jsem si, že je načase se seznámit s J.P.Delaneym a vzal jsem jeho poslední knihu Slušní lidé a udělal jsem dobře. Pete Riley žije s partnerkou Maddie a synem Theem poklidný život do doby, než na jejich dveře zaklepe Miles Lambert, biologický otec Thea. Miles žije se svou ženou Lucy a vychovávají syna Davida, jehož biologičtí rodiče jsou Pete s Maddie. V nemocnici jejich děti prohodili. Je to situace, která rozhodí oba páry a ze začátku se vše jeví, že se potkali slušní lidé, kteří dovedou vyřešit i velmi komplikovanou situaci, jakou je záměna dětí. Jedna osoba ovšem nehraje fér již od začátku a dokáže tak zatočit světy oběma párům, že se to jeví až nemožné. Mašinérii, která je rozehrána, je ovšem nutno dohrát do konce. Já jsem si čtení užil a doufám, že i zbylé autorovy knihy budou velmi čtivé. Tohle byl velice povedený psychothriller. Mohu ostatním jen doporučit. Jednoznačně pět hvězd. :-)

15.12.2021 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Wilbur Smith

Souhlasím plně s uživatelkou Májou777. Tato kniha byla další perla z pera mistra Wilbura Smithe, která slouží k jeho památce. Rovněž doufám, že se třeba najde jeden román v jeho šuplíku, kterého se nám čtenářům tohoto mistra autora třeba ještě dostane. Na tuto knihu Temné dědictví jsem dlouho čekal. Setkáváme se zde opět se Saffron Courtneyovou a Gerhardem von Meerbachem, kteří hledají Gerhardova bratra Konrada, nacistického zločince a tyrana. Kniha Temné dědictví je završením trilogie 1) Nad propastí, 2) Kobaltové nebe a 3) Temné dědictví. Ve všech těchto knihách jsou hlavními postavami Saffron, Gerhard a Konrad. Předválečný, válečný a poválečný stav. Tato kniha má dvě poloviny. První se věnuje Gerhardovi se Saffron a Konradovi po válce. Druhá polovina knihy je zaměřená na keňské hnutí Mau Mau, kde se Keňané snaží domoci svých práv a odtrhnout se z područí Británie. Obě části jsou plné napětí, bojů, přátelství, lásky, ale i divokosti Afriky a nenávisti, prostě jak to Wilbur umí čtenáři vždy podat. V knize se neustále něco děje, dějové zvraty jsou zde časté a není to jen americký happy end, což dodává knize na reálném základě. Wilbure je mi ctí, moci číst Tvé knihy. Je Tě velká škoda, ale snad už jsi šťastný, jako Tvojí románoví hrdinové. Tvé dílo bude hovořit ještě ke čtenářům mnoho let. Jasných pět hvězd a doporučení zvláště fanouškům Wilbura Smithe. :-)

11.12.2021 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Historické romány Luca Di Fulvia jsou vždy sázkou na jistotu. Román Všechny touhy vedou do Říma nás zavede do roku 1870, kde se začíná sjednocovat Itálie. Příběh Pietra, Marty, hraběnky Silvie se v této knize rozjíždí pomaleji, ale cesty všech se protnou v Římě v době válčení za jednotnou Itálii. Je to román plný vášně, odhodlání položit za ideály život, nenávisti, chudoby, lásky a velké odvahy. Příběh nabírá grády hlavně v druhé polovině knihy a ten konec autor zaonačil přesně dle mého gusta. Opět pět hvězd, ale špičku pro mne zatím představuje román Dítě, které v noci našlo slunce. Romány Luca Di Fulvia jsou plné života a je radost je číst. Doporučuji všem. Pokud se chystáte na první setkání s autorem, doporučuji začít jeho knihami ze středověku, kde oproti tomuto románu je méně politiky, což by mohlo při první knize působit rušivě. On to totiž autor umí rozjet ještě lépe. :-)

29.11.2021 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Moje sedmá kniha od mého oblíbence Harlana Cobena a troufám si říci, řadí se u mne k těm nejlepším. Začátek byl sice trochu pomalejší, než jak bývá zvykem, celá kniha se taky točí kolem hlavní postavy Maye. Mayina sestra Claire zemře, když je Maya ještě na misi jako pilot. Po návratu domů ji čeká další rána. Její manžel Joe je zastřelen. Po pohřbu manžela Maya však zhlédne na videokameře co má doma, nahrávku, která ji vyrazí dech a díky které se rozhodne sama se svými přáteli vyšetřovat, jak to vlastně s Claire a Joem bylo, protože policie tápe. Tohle je super thriller. Coben dokazuje, že i bez brutalit se dá rozpoutat čtení plné napětí. Je to prostě mistr. Konec je opravdu ve velkém stylu pro autora tak typický. Pan autor mě opět převezl a já mu to sežral i s navijákem, i když jsem si snažil dávat pozor. To mám ale u něj tak rád. Doporučuji všem k přečtení, kdo mají rádi thrillery a tady je to jak jinak, něž plný počet hvězd. :-)

23.11.2021 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Kniha to byla dobrá, ale znepokojivý psychologický thriller ani náhodou! Souhlasím zde s uživatelkou Mandlevest. V první polovině knihy se seznamujeme s Billym, jeho otcem a ostatními ostrovními obyvateli. Ale první polovina knihy byla místy až nudná. Druhá polovina tam je to už znatelně lepší a čtenář pochopí, jakým směrem asi pan autor příběh povede, což není vůbec špatně. Konec je velmi povedený, za ten dávám čtvrtou hvězdičku. Je to dobrá kniha s dobrou zápletkou, která je ovšem rozvíjena hlavně v druhé půli knihy. Pokud se rozhodnete tuto knihu číst, obrňte se trpělivostí, protože autor rozvíjí příběh velmi pomalu. Příběh je naprosto bez brutalit, místy připomíná román. Na druhou stranu jsem se místy až nasmál. V knize je dost ironie a některé scény působí dost vtipně. Byla to taková odpočinková četba, i když jsem od knihy čekal něco víc, bylo to příjemné zpestření.

18.11.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nejdříve bych rád poděkoval všem mým knižním přátelům za recenze, na základě kterých jsem šel do Angely Marsonsové. Děkuji za Vaši trpělivost s mými dotazy. Zvláštní dík patří Šánce. :-) První díl mám dočtený a chci říci, že se to dalo zvládnout. Téma je to sice smutné, ale na konci čeká opět něco jako Cobenovský zvrat. Pachatele jsem neuhodl, ale spoluviníka ano. :-) Je objeveno tělo zavražděné ředitelky dětského domova, krátce nato je nalezen mrtvý muž, který tam rovněž pracoval. Proč nikdo nechce dovolit, aby se na pozemcích dětského domova kopalo, i když možná toto místo skrývá historický poklad? Jaké tajemství spojuje pět lidí z tohoto domova, kteří jsou vražděni? To si přečtěte sami. Některé scény jsou trochu ostřejší, ale pořád je to ještě v normě, takže sérii si budu chtít přečíst celou. Kim i Bryant vyšetřovatelé jsou sympaťáci. A Kim má rovněž taky kostlivce ve skříni. Plný počet, doporučení a autorku dávám do oblíbených.

13.11.2021 5 z 5

Oheň v srdci Oheň v srdci Elizabeth Haran

Na tuhle knihu jsem byl moc zvědavý. Je to výborná kniha a zaslouží si plný počet, ale Zrádné útesy a Pod karmínovým nebem se mi líbily více. V této knize je více od filmu, Australanech, o Austrálcích, původních obyvatelích, z jejichž krve Kate pochází, ale scházelo mi tu více romantiky. Willie McGregor má dceru Kate s Austrálkou Nelie. Kate však ranami osudu vyrůstá v Anglii a do Austrálie se vrací až jako dospělá a vrací se jako herečka. Ze začátku se jí Austrálie jeví jako nemožný kontinent, ale pak poznává svého otce, svou pravou matku a protože je velmi krásná, nalézá zde i spřízněné srdce. Scházelo mi tu více romantiky, ale i dramatičnosti oproti jiným knihám a děj byl trochu předvídatelný. Přes všechny výhrady to na plný počet stačí a byl jsem jednou zase rád v Austrálii a příběh se mi líbil. Elizabeth Haran je moje oblíbená autorka. Knihu mohu vřele doporučit všem romantickým duším. Pokud jste ji ještě nezkusili, nevíte, oč přicházíte. :-)

08.11.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Předně bych chtěl na začátku poděkovat mojí knižní kamarádce Šánce za recenzi, díky níž jsem knihy Gibneyové zakoupil. První díl jsem zvládnul celkem v pohodě, i když se jedná o temné vyprávění. Lottie Parkerová je přivolána k vraždě ženy, nedlouho poté, dojde k vraždě muže. Ze začátku se zdá, že nemají nic společného. Nakonec však dojde k odhalení, že oba vyrůstali v klášteře svaté Anděly a že zde je odpověď na to, proč museli oba zemřít. Zápletka je velmi dobrá a to mě ponoukalo číst dál. Líbí se mi, že paní autorka alespoň v této knize zmíní, co se stalo, ale popisné brutality zde nejsou, i když ubližování dětěm je kruté vždy. Tim Weaver je tedy pro mne ostřejší, uvidíme v druhém díle, Ukradené životy, zde autorka asi přitvrdí. Lottie i Boyd mi byly sympatičtí a psychologie všech postav je v této knize bravurně vystavěna, takže někomu fandíte a zloduchy by jste odstřelili. Líbilo se mi, že linka vyšetřovací, zde byla proložena linkou osobního života Lottie a jejích dětí. Zloducha jsem neodhalil. Doporučuji všem thrillerovým fandům. Pět hvězd a doporučení.

04.11.2021 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Třetí případ Caleba Hala a Kate Linvillové přečten. Kniha Bez viny je jedna z nelepších, kterou jsem od Charlotte Linkové četl. Ve vlaku někdo střílí po ženě, tato útok přežije. Ze stejné zbraně někdo střílí na bicyklistku, které někdo ještě předtím nastraží drát přes dráhu, kudyma jezdí, což má za následek kvadruplegii. Jak spolu oba případy souvisí? Mají vlastně nějakou spojitost? Tím si budou muset lámat hlavu naši dva kriminalisté. Byla to napínavá detektivka a především ji doporučuji všem fanouškům Charlotte Linkové. Zápletka je opravdu velmi dobrá. Tady jednoznačně pět hvězd a doporučení. :-) Doufám pevně, že se nám fanouškům Linkové, dostane brzy nová detektivka do ruky. :-)

29.10.2021 5 z 5