Efča59 Efča59 komentáře u knih

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Další ze série knih o druhé světové válce. Děj popisuje útěk židovských dvojčat z Lodžského ghetta k partyzánům a následně jejich pobyt v pracovním táboře. Za mě to nebylo špatné, vcelku uvěřitelné, i když autorka uvádí, že se jedná o příběh smyšlený, což jde chvílemi znát.
S doporučením bych váhala, určitě lze najít lepší knihy na toto téma.

28.09.2019 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Na to, že takhle knížka není moje cilovka, tak mě to moc bavilo. Závěrečné propletení obou osudů bylo na jedničku s hvězdičkou.

12.09.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nejvíce mě zaujaly kapitoly týkající se dětí a komunikace s nimi. S některými kapitolami jsem trochu bojovala a ke konci jsem i pár stránek přeskočila. Ale nejdelší kapitola týkající se dětí určitě stojí za přečtení.

01.09.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první kniha od této autorky. Musím říct, že že začátku mě hlavní hrdinka trochu štvala a více mě bavila druhá dějová linka z období komunismu. V druhé polovině ale kniha nabrala podle mě správný směr, jednotlivé příběhy se propojily, takže celkový dojem z knihy je nakonec 4*/5*. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

01.09.2019 4 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Dětská kniha o tom, že my mámy nemáme super schopnosti a taky potřebujeme někdy odpočívat. Námět mi přišel super, ale kniha celkově mě moc nenadchla. Malé se ale líbila moc, četly jsme ji měsíc každý večer pořád dokola, takže hlavně, že se líbí dětem a něco jim i předá.

23.07.2019 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Potřebovala jsem změnit žánr a tohle se opravdu povedlo. Kniha mě bavila od začátku do konce. Jistá podobnost s Hrou o trůny tu samozřejmě je, ale ten nápad s dýmem démonů je parádní a už se moc těším na pokračování. Měla jsem obavu z vyprávění z pozice pěti postav, ale už po pár stránkách jsem se zorientovala a kvalitě knihy to vůbec a neuškodilo. Další úžasná věc je zpracování knihy - propracovaná obálka a ta fialová ořízka...olala...až je mi líto, že kniha byla z knihovny a nemůžu si ji zařadit do té svojí.

13.07.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha mi připomínala americké akční střílečky, což by mi v jádru nevadilo. Bohužel schopnostem hlavního hrdiny, který byl původně jen obchodní zástupcem, se nedalo uvěřit. To mi asi vadilo nejvíc. V první části jsem myslela, že knihu odložím nedočtenou, v druhé půlce už jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne a závěr měl i rychlý spád, takže za mě tak napůl.

02.06.2019 3 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Teorie podivnosti .. název knihy opravdu vystihuje její obsah. Nejde o žádnou jednohubku, kterou by člověk přečetl na posezení. V podstatě jednoduchý děj je protkaný různými teoriemi, zprávami a zkrátka podivnostmi. Není to lehké čtení, až bych řekla lehce experimentální, ale chápu ocenění Magnesii Literou, kniha je neotřelá, místy hravá a po dočtení mám pocit, že bych chtěla ještě pokračovat. Tuhle knihu si člověk prostě musí pomalu užít.

24.04.2019 4 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Marokánku jsem četla že dvou důvodů, miluju Maroko a natrefila jsem na ni náhodou v knihovně. První půlku jsem netušila, co se z knihy vlastně vyvine, jestli romantický příběh o dvou přítelkyních nebo psychothriller. Nakonec to bylo to druhé. Není to špatná kniha, ale spíše pro někoho, kdo přečte jednu knihu za měsíc. Mně v knize něco chybělo, více napětí, složitější zápletka nebo dějový zvrat a také bych ocenila více Maroka ????

24.04.2019 3 z 5

Příběhy o Prasátku Peppě Příběhy o Prasátku Peppě Neville Astley

Prostě Pepina.....dcera ji miluje...a já....ty příběhy nejsou vysloveně špatné, učí děti jak se správně chovat v běžných situacích, něco výchovného by se tam taky našlo...ale proč ji děti tak milují, když je tolik krásných dětských knížek s daleko lepšími ilustracemi a příběhy? No ale co ...každé předčítání před spaním (rozuměj 2x denně) u nás musí skončit jedním příběhem o Pepině, jinak se nemůže jít spát.

27.03.2019 3 z 5

Od pohádky k pohádce Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

27.03.2019 3 z 5

Chrochtík a Kvikalka Chrochtík a Kvikalka Ester Stará

Další úžasná kniha od Ester Staré, kterou s dcerou milujeme. Příběh o prasátkách, která se vydala do světa hledat malé blýskavé prasátko. Kniha s úžasnými ilustracemi a o tom, že doma je nejlépe. Šedíka a Bubi nepřekonala, ale i tak výborná dětská kniha.

20.03.2019 4 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Nevím, jestli jsem měla v ruce dětskou knihu s úžasnějšími ilustracemi. Podle mě strčí do kapsy i knihy jako Gerda nebo Šedík a Bubi. I když obsahuje větší množství textu, než jen jednu až dvě věty na stránku, tak i moji dvouletou dceru velmi zaujala a četly jsme ji již několikrát. Určitě budeme potřebovat další knihy z této série.

28.02.2019 5 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Čtením této knihy jsem opět vystoupila ze své komfortní zóny - obvyklých žánrů. Ale zaujal mě Čtenářsky klub @martinus_cz . A proč vlastně nezkusit občas něco nového?
Nejvíce se mi líbil začátek a konec knihy a vše mezi tím byla pro mě trochu slátanina. Vzhledem k tomu, že tento žánr mě zatím dost minul a můžu porovnávat pouze s Příběhem služebnice, tak knihu hodnotím jako horší průměr (no co, dočetla jsem ji, že). A naštvalo mě, že nevím, jak to tedy vlastně dopadlo. Nastal konec světa, aby vše mohlo začít zase od začátku?

14.02.2019 2 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Malá knížečka o papuchalkovi, který ztratil svého bratra. Knížka ideální pro první čtení. Příběh je milý, jednoduchý, ilustrace úžasné. Bohužel dceru nezaujala, možná proto, že čteme opravdu hodně a je zvyklá na složitější knihy. Ale určitě ji ještě dáme šanci.

02.02.2019 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Knížku Ferdy Mravence jsem vybrala na předčítání z mojí dětské knihovničky. A to proto, že se mi moc líbily ilustrace, a protože jsem si z dětství pamatovala pouze televizní seriál. Nejvíce bodů ode mě dostává kniha za ilustrace. Co se příběhu týče, já sama jsem se občas ztrácela v postavách jednotlivého hmyzu a bohužel ani dceru z nějakého důvodu příběhy moc nebavily a nevydržela u nich ani při předčítání na dobrou noc. Protože jsou ale ilustrace nádherné, věřím, že správný čas této knihy ještě přijde, až trochu povyroste.

02.01.2019 3 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Proč jsem si tuhle knihu koupila? Protože Ferrante...protože Geniální přítelkyně...První polovinu by se můj dál můj výraz popsat slovem "cože?". Ztrácela jsem se v jednotlivých rovinách, moc jsem hlavní hrdince nerozuměla a bojovala jsem s tím, že knihu nedočtu. Po polovině se to ale to ale zlomilo a poznávala jsem starou (vlastně mladou) dobrou Ferrante a nebylo až tak špatné. Takže celkový dojem z knihy rozpačitost, ale nějake kouzlo tam také bylo.

12.12.2018 3 z 5

Justýnka a asistenční jednorožec. Další nádherná kniha pro děti. Četly jsme ji před spaním a abych si udělala ucelený názor, musela jsem ji přečíst dvakrát. Napoprvé to nebylo úplně ono, ale možná to bylo mojí momentální naladou, ale napodruhé ano,ano,ano. Je to krásné, milé, pohladí, krásný příběh pro děti a nejvíc bodů za ilustrace. Pro mě top dětská kniha tohoto roku společně s Aďa spadla do kanálu. Doporučila bych ji ale spíš pro větší děti, dceru (2 roky) tolik nezaujala, pro ni to bylo ještě moc složité a abstraktní.

29.11.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Další kniha, do které jsem se pustila v rámci Čtenářské výzvy. Ale také proto, že se mi líbila Mawerova kniha Dívka, která spadla z nebe, i když recenze na ni byly rozporuplné. Skleněný pokoj se mi v podstatě líbil. Hlavně tedy části knihy, které se týkaly samotné rodiny Landauerových, která nechala vilu Tugendhat postavit. Ostatní byla trochu omáčka, některé pasáže připomínají červenou knihovnu a klidně by šly vynechat. Tím se podle mého názoru snížila literární kvalita knihy a celkový pocit z ni.

06.11.2018 4 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Když jsme u mých rodičů (často ????) vytahuji pro čtení před spaním knížky z mojí dětské knihovničky. Včera jsme dočetly Míšu Kuličku v rodném lese. Pamatuji se, že to byla nejoblíbenější kniha mého bráchy a mamka nám ji musela číst pořád dokola. Asi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbence, protože postava Vasila mě děsně štve ????, ale jinak jsou ilustrace na tu dobu moc pěkné, v příběhu lze najít poučení a je to taková milá pohádka.

06.10.2018 4 z 5