Efča59 Efča59 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Masakr největší. Přečteno za jeden den. Tolik bolesti a touhy po lasce a pochopení. Jaký důsledek může mít zbytečné očekávání a komandovani na vlastní dítě. Měli by si přečíst všechny rodiče bez rozdílu. Všechny musí donutit k zamyšlení. Autorce tleskam.

01.02.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Fiiiha! Tohle bylo úžasné. Přečteno jedním dechem. Víc takových knih. Co vše se může dít v jedné městské rodině.... Tolik nepochopení....

13.04.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Od této odeonky jsem čekala hodně a také jsem to dostala. Krátká knížečka s příběhy třech žen, jejichž osudy se nakonec jak jinak vzájemně propletou. Kniha mě bavila moc, především různorodost osudů, které se nakonec propojí v jeden. Dočetla jsem ji před týdnem a svým způsobem na ni pořád myslím. Ideální pro ty, kdo s odeonkami začínají. Rychly, chytrý styl, krátké kapitoly, kniha vas prostě pohltí.

27.03.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Do první části jsem se nemohla začíst, ale pak příběh nabral na obrátkách a 400 stran jsem přečetla za dva dny. Za mě mohu doporučit.

31.03.2020 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Zamotaný rodinný příběh plný tajemství a lásky. Dvě místa - Paříž a New York. Svět módy. Úžasná a čtivá kniha. Lehce červená knihovna, ale vůbec to nevadilo.

09.02.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tohle si přečtěte. Všichni a povinně. Kniha o tom, co dokáže se vztahem dvou lidí a jejich dětí udělat domácí násilí. Jak těžké je opustit člověka, kterého milujete. Jak se celý život, který se zdá ideální, může během pár vteřin proměnit v peklo Tato kniha ve mně bude dlouho rezonovat, četla jsem ji se zatajeným dechem. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

23.07.2019 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Napada mě jen pár slov... Inteligentní experiment, co mě ve svém závěru pěkně "rozložil". Tohle si přečtěte, protože něco takového jste ještě nečetli.

05.04.2020 5 z 5

Básník (Román o Ivanu Blatném) Básník (Román o Ivanu Blatném) Martin Reiner

Tak tohle byl mazec. Úplně chápu, proč kniha obdržela Magnesii Literu. Úžasný, skvělý, jedinečný. Nečekala jsem nic a dostala jsem strašně moc. Úžasný jazyk, neskutečně moc informací, provázanost s historií. Naprosté top. Je to kniha pro náročnější čtenáře, ale rozhodně stojí za to. Zařadila bych ji jako povinnou četbu v posledním ročníku gymplu. Doteď si pamatuju, jak jsem ty básníky ve škole nenáviděla a u maturity se mě na Ivana Blatného dokonce ptala předsedkyně komise. A teď konečně chápu proč. Po přečtení by se už do hodin nemuselo ani moc chodit. Na tuto knihu dlouho nezapomenu a určitě se k ní ještě po čase vrátím.

02.02.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na novou Radku Třeštíkovou jsem se moc těšila. Bábovky i Osm se mi líbily. Bohužel kniha #veseli mezi moje top patřit nebude. Zařadila bych ji mezi oddychovky na dovolenou k moři. Asi do strany 260 jsem si říkala "Cože?" "To snad ne" a musela jsem se do čtení vysloveně nutit. Zbývajících 150 stran už nějak uteklo, ale za mě bohužel ne, mě kniha nechytla. A musím souhlasit s @zivotjehappy, že ta přehnaná moravština mi chvílemi až vadila. Mám kolem sebe spoustu moravských kamarádů, na Moravu často jezdím, ale tohle bylo na mě nějak moc.

30.09.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha....už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala nějakou knihu odložit a četla do noci...tohle je přesně ona....i když doufáte, že všechno dobře dopadne, tak tušíte, že to tak nebude...kniha má sice náznak červené knihovny, zároveň zde lze najít i hlubší myšlenku o tom, že nikdo není nesmrtelný...a že někdy je smrt lepší než život..

15.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Může pomoci vyrovnat se smrtí a zároveň si utřídit život současný. Naprosto nenásilně podáno, přečetla jsem za jeden den.

26.01.2020 5 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Skvělá analýza toho, co s rodinou dokáže udělat odchod otce. Za mě skvělý literární zážitek na začátku roku. Ale nečekejte, že se vám bude kniha líbit na první dobrou. Její dozvuky ve vás ale budou rezonovat ještě dlouho, u mě to aspoň tak bylo.

13.01.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Úžasná kniha. Konečně kniha, která opouští téma koncentračních táborů a zabývá se životem ve válkou zmítaném Německu, pocity a chování Němců a nechybí ani vztahové linky. Přečteno za dvě noci. Zkrátka paráda.

09.08.2019 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Krásná kniha mého dětství, kterou jsem nyní s radostí předčítala i dceři.

20.07.2018 5 z 5

Ideální kniha pokud si chcete udělat jasno ve válečných konfliktech posledních dvaceti let. Podáno čtivě, srozumitelně a úžasně okořeněno vlastními zážitky. Klobouk dolů.

30.12.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha se mi líbila moc. To jak autorka dokázala vykreslit pohledy na věc z uhlů všech postav mne opravdu zaujalo. Nejzajímavější byl pohled hlavního hrdiny, osmiletého Vikiho, který prožívá odloučení od matky, přesun z Prahy na vesnici k babičce a žádná lotrovina mu není cizí. Mohu doporučit, za přečtení určitě stojí.

02.11.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Jedním slovem "nádhera"....

28.07.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha, krásný jazyk, krásný příběh. dva příběhy, každý z jiné země válečné Evropy. Od začátku čekáte, těšíte se, kdy se oba propojí..spojí se, na jediný den...

09.07.2016 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Nádherná kniha....jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti...

"Knihy nejsou jen lékaři. Existují romány, které jsou v životě laskavými průvodci. Některá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která člověka zabalí do ohřátě osušky, když ho na podzim přepadne melancholie. A některá no....Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Jako žhavá, rychlá milostná aféra."

Tahle kniha byla přesně ta přítelkyně, která rozdávala teplo při každém její otevření.

28.03.2016 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem četla v rámci Čtenářského klubu @martinus_cz . A musím říct, že toto byl opravdu úžasný výběr a daleko předčil lednovou knihu. Myslím, že tato kniha ve mně bude ještě dlouho rezonovat a stále ji vstřebávám. Autorům styl psaní mi vůbec nevadil, naopak se mi velmi líbil. Samotný příběh není ničím ojedinělý, ale samotné vykreslením postav a především pocitů vnímání lásky, strachu, osamění a touhy je mistrovské dílo. Klobouk dolů.

01.03.2019 5 z 5