Ebon

Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Přečteno hned po Nočním klubu a na ten to fakt nemá. Některé scény ve Vyhlídce jsou jen z důvodu, aby tam něco bylo. A zejména v první polovině je to zbytečně překombinované, takže se čtenář ztrácí. Trochu mi chybí ta přímočará údernost.

20.09.2021

StalkerStalkerArkadij Strugackij

Velmi barvitý popis pásma a pozůstalostí návštěvníků, zajímavé postavičky a hluboká sonda do mysli hlavní postavy.

18.05.2020

LovciLovciF. Kotleta (pseudonym)

Neslané, nemastné, bez gradace, bez opravdu zajímavého nápadu. Nebál bych se říci, že to je napsané jako spotřebka (nechci napsat, že to je jen pro peníze a slávu). A krom Vajdova Romotína mě to moc nechytalo.

04.03.2020

Nádraží PerdidoNádraží PerdidoChina Miéville

Netuším, kolik toho autor pozřel. Ale tohle je LSD trip do světa omamně šílené fantazie, bizarnosti a ujetosti na plné pecky.

24.02.2020

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Začátek žranice na Tolkienovské hostině. Již úvod je velkolepý.

SilmarillionSilmarillionJ. R. R. Tolkien

Pro mě nejlepší mythologic fantasy ever!

13.02.2020

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Toto je předkrm gigantické žranice, která následuje.

13.02.2020

Hodina mrtvých očíHodina mrtvých očíHarry Thürk

Velmi výživná strava z Východní fronty. Neúprosné, brutální.

29.10.2019

VendetaVendetaLarry Correia

Trochu slabší než úvodní díl, ale pořád velmi čtivá spotřebka.

29.10.2019

ArmadaArmadaErnest Cline

Chce to dost přivřít oči, aby se příběhu dalo aspoň trochu věřit, je to strašně průhledné a je to spíš kostra příběhu pro počítačovou hru, než pro román.

05.08.2019

VlciVlciF. Kotleta (pseudonym)

Nejslabší článek Bratrstva krve. Moc šukání a málo příběhu..

20.03.2019

Globální MinotaurusGlobální MinotaurusYanis Varoufakis

Levicově laděná kritika současné ekonomiky s pořádnou sondou do historie a velmi erudovaným pohledem. Vyloženě nepřátelský postoj vůči Wall Street a City. Dílo je velmi kvalitní, bohužel občas je forma textu příliš komplikovaná a některé pasáže se špatně čtou.

06.03.2019

Syn LondýnaSyn LondýnaTom Pollock

Bezesporu originální příběh s neskutečně barvitě popsanými entitami spiritů jako z WoD bohužel sráží Beth, která mě místy přímo srala..

01.03.2019

Lovci monster s.r.o.Lovci monster s.r.o.Larry Correia

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

17.09.2018

SníhSníhNeal Stephenson

Strašně rozvleklé úvodní 2/3 knihy, až s Vorem to začne mít spád. Ale Metaverzum je úžasné.

17.09.2018

Zlomený mečZlomený mečPoul Anderson

Velmi dobré fantasy řízlé severskou ságou. Od přečtení této knihy koukám na siluetu Alp jinak.. :-)

31.07.2018

Loď na milión letLoď na milión letPoul Anderson

Dost rozvleklé putování nesmrtelných dějinami. Jsou to spíš diváci dějin hledající hlavně další přežití a trvanlivou lásku.

31.07.2018

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus HetzenauerNejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus HetzenauerRoland Kaltenegger

Kniha je přehnaně strohá bez podrobností z nasazení.

20.02.2018

Jirkova zázračná medicínaJirkova zázračná medicínaRoald Dahl

Skvěle napsané, moderní, úderný a svižný příběh. Děti jej přímo hltají. :-)

06.12.2017

Turbulentní vesmírTurbulentní vesmírMiroslav Žamboch

Přitažlivé Žambochovské povídkové SCIFI, které jsem přímo zhltnul. Celé je protkané hypertechnickou terminologií, která bude pro drtivou většinu čtenářů bez rozhledu naprosto nezkousnutelná a ještě za to budou knihu kritizovat.. Pro mě to byla lahůdka, které odpouštím jistou plochost nekonzistentnost.

19.07.2017

Úsměvy smutných mužůÚsměvy smutných mužůJosef Formánek

Morbidně humorný pohled na ztroskotance, mezi které se může kdykoliv kdykoliv přidat.

Neználkovy příhodyNeználkovy příhodyNikolaj Nikolajevič Nosov

Aktuálně opět dočteno jako čtení nahlas pro děti, které byly velmi spokojené. :-)

11.07.2017

Kdo se bojí Smrti?Kdo se bojí Smrti?J. v. Helsing (pseudonym)

Musel jsem vynaložit neskonalé úsilí, abych to dočetl. Pocity rozporuplné. Dlouho jsem nežvýkal něco takového, co by se tolik bránilo přečtení. Zajímavé téma, nekonzistentní zpracování a trochu zmatené.

11.07.2017

Okultní kořeny nacismuOkultní kořeny nacismuNicholas Goodrick-Clarke

Velmi podrobně zpracované téma vzniku germánského okultismu, zejména Lista, Lanze, Sebottendorffa a Wiliguta, který byl temnou předzvěstí dějin 20.století. Zavadskou zabírá jen okrajově, pro její studium doporučuji jiný zdroj.

27.11.2016

Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týluPodivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týluJesús Hernández

Velmi kuriozní příběhy WWII, některé opravdu nečekané. Tady se třeba dozvíte, proč se spam jmenuje spam, nebo jak v Německu vznikla Fanta.

06.10.2016

3x Kája Saudek3x Kája SaudekMiloš Macourek

Mistrné dílo, které má u mě čestné místo. Do komiksů je nádherně zapracován odlišný feeling scénářů.

20.09.2016

Lovci monster s.r.o.Lovci monster s.r.o.Larry Correia

Zábavná spotřebka. Vtipná, plná hlášek a trochu gun porna. Občasné nelogičnosti tomu odpouštím.

20.09.2016

Vládci strachuVládci strachuJiří Kulhánek

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

14.07.2016