Eadwyn Eadwyn komentáře u knih

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Jedna z mých nejoblíbenějších mang. Parádní příběh, skvělá kresba. Co víc může člověk chtít?

15.07.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Série hraničářův učeň není vůbec špatná, jen nedokážu pochopit, proč se v prvních knížkach řeší nějací pseudoskřeti a jejich temný pán, když další a mnohem zajímavější díly jsou na motivy reálné historie. Proč musí království zajímat temný pán, když jsou tu mnohem zajímavější koncepty jako jsou "vikingové", sekty nebo třeba pseudo-Japonsko?

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

Opravdu vynikající kniha. Moc jsem si oblíbil svět (klobouky, muškety a chemie? sakra jo!), postavy nebyly špatné, atmosféra výborná a příběh, který jsem četl jedním dechem. Všechny klady perfektně zapadají do sebe a je radost to číst. Jediné, co bych vytkl je absolutně nudná hlavní postava. Ne, že by mě nějak iritoval, chová se poměrně dobře, ale jeho backstory je šíleně nezajímavé. Je to jen další generický chudáček bez rodičů... víte, o čem mluvím. I přesto ale musím knize dát 5 hvězd, neb je to její jediná vada na kráse... a tak malá, že ji budu velmi rád ignorovat a zapomenu na ni.

Kněžka Kněžka Michael Scott

Ukončení se mi nelíbilo a nesedlo mi.

06.06.2016 2 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Hezky napsaná, zajímavý příběh a strašně se mi líbí zapojení mýtických či reálných historických osob a bytostí.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Pro mě největší srdcovka a klasika. Parádní knížka, kterou mohu jen doporučit.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Pomatuji si, jak jsem tuhle knížku spatřil v knihkupectví ve velké slevě na pouhé 2 stovky... a jak jsem ji přinesl domů a celý zbytek dne ji pročítal... Jedna z mých srdcovek.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Opravdu skvělá knížka. Spoustu momentů u kterých jsem se upřímně smál. Druhá polovina mi přišla trošku slabší, ale přesto je to pořád parádní kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Moje nejméně oblíbená Cimrmanská hra. Přesto tam bylo pár opravdu skvělých momentů, které mě dostaly a musel jsem se smát.

06.06.2016 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Dneska bych si nad tím trhal vlasy, ale když jsem byl mladší, tak jsem byl opravdu nadšen. Nedokážu se přinutit dát nízké hodnocení.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Upřímně... povídky mě bavily mnohem více než "hlavní dějová linie". Skvělé počteníčko.

06.06.2016 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Největší klasika.

Dračí Doupě II - Bestiář Dračí Doupě II - Bestiář Karel Černín

Opravdu skvělá věc. Nádherné ilustrace a zajímavá monstra, která jsou výborně popsaná.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Závěr mě zklamal. Víc k tomu nemám co říct.

06.06.2016 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuhle knížku jsem četl už velmi dávno, přesto se mi však vryla do paměti. Zajímavý svět a zajímavá pouť jednoho ne tak obyčejného chlapce. Líbila by se mi, kdybych ji četl dnes? Ano. Byl bych z ní tak nadšen? Rozhodně ne. Ta knížka rozhodně není špatná. Mladším či lidem, kteří tolik fantasy nečetli mohu jen doporučit. Ovšem... po těch letech, co uplynuly, po tolika přečtených knížkách a po tolika dalších dobrodružstvích, které jsem měl možnost "sledovat"... mi tak skvělá nepřijde. Přesto už kvůli té nostalgii ji nemůžu dát špatné hodnocení. (A ikdyž už nejsem její fanda, pořád jsem ochoten zaživa upálit ty lidi, kteří ji tak šíleně zfilmovali.)

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Skvělá kniha. Jedna z nejlepších fantasy, co jsem četl... problém je, že pokračování (a tedy odpovědi na všechny naše otázky) je v nedohlednu... a upřímně mám pochybnosti, že se ho dočkáme...

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Krásně napsané a parádní příběh. Číst ji byla opravdu zábava a okamžitě po dočtení jsem ji zařadil mezi své nejoblíbenější tituly.