durinka durinka komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Slabší než předchozí díl, ale stále na jedničku. (možná tedy s malým mínusem) :) Doporučuji.

10.10.2017 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Pro mě osobně byla kniha lehkým zklamáním. Její kladnou stránkou je, že obsahuje krásné "životní pravdy", které není od věci si občas připomenout. Jsou však schovány mezi řádky. Každopádně knihu nedoporučuji čtenáři, který nemá rád příliš mnoho duchovna.

19.07.2017 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná kniha, která se čte skoro sama. Silný příběh. Rozhodně by neměla uniknout nikomu, kdo navštívil Saint-Malo. :)

24.06.2017 5 z 5

Sám mezi rowdies Sám mezi rowdies Bill Buford

Dle mého názoru jedna ze "základních" knih pro všechny, kteří se zajímají o subkultury fotbalových fanoušků. Čtivá, v některých pasážích lehce zdlouhavá.

05.06.2017 4 z 5

Osobně mě zaujal její název o něco víc, než samotný obsah. Každopádně se jedná o příjemnou, čtivou, velice milou a oddechovou knihu, která má zajímavý příběh.

11.05.2017 3 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

"Jakej má smysl sedět celej život doma na židli, civět na fotbal v televizi, když můžeš bejt u toho?"..."Fotbal je důležitější než náboženství!"

10.05.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příjemná a čtivá kniha, které v určitých momentech donutí čtenáře přemýšlet nad svými prioritami. Nejedná se o klasický milostný příběh, což je "osvěžující". Začetla jsem se a nemohla přestat...

23.04.2017 3 z 5

Fotbalové chuligánství Fotbalové chuligánství Josef Smolík

Čtivá kniha, která se bude líbit každému, kdo má rád fotbal a zajímá ho i z jiného než herního pohledu. Ačkoli je odborná, domnívám se, že je dostatečně srozumitelná i pro "amatéra" v tomto oboru. Nejsem si však jistá, že tuto skutečnost dokáži dostatečně posoudit, neboť se tímto oborem několik let zabývám. Kniha je z roku 2008 takže je nutné při jejím čtení brát v úvahu určitý posun uvedených informací...

20.04.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jedním slovem "Vau!". Úžasná kniha plná nečekaných zápletek. Lehké propojení s politikou, nic složitého, což je velké plus. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, byla velice čtivá. Paganiniho smlouva se mi líbila o hodně více, než Hypnotizér. Doporučuji...

05.04.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihu jsem si kupovala s velkým respektem a rozhodně nelituji. Uchvátila mne stejně tak, jako první díl. Nemám co vytknout. Pan Lagercrantz se zhostil "úkolu" opravdu dokonale!

04.04.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Čtivá kniha, plná nečekaných zvratů a překvapení. Přidávám se však k názoru, že by některé pasáže mohly být zkráceny...

04.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ze všech třech dílů mi však přišla nejslabší.

04.04.2017 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Obávám se, že nedokáži dát knize nezaujatý komentář, patří totiž mezi moje nejoblíbenější. :)
Musím však přiznat, že se mi z počátku nezamlouvala, neboť jsem v určitých částech měla pocit, že je děj zbytečně natahován. Celkový dojem z knihy byl však po přečtení opravdu neskutečný. Doporučuji.

04.04.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha je čtivá, rychle utíká. Nemůžu se však ubránit dojmu, že autorka od prvního dílu nepřinesla celkem nic nového a děj se vyvíjí dost předvídatelně. Pro mě osobně byl druhý díl spíše zklamání.

04.04.2017 1 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velice milá kniha, která u čtenáře zanechá pocit naděje. Domnívám se, že si v ní každý člověk najde kus "svého". Rozhodně doporučuji.

28.03.2017 4 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

I já jsem si vybrala knihu podle její obálky. Nerada odkládám rozečtené knihy, což bylo její jediné štěstí. Kniha mne začala bavit až v druhé půli.

28.03.2017 3 z 5