Sám mezi rowdies

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha amerického novináře a spisovatele Billa Buforda je autentickým dokumentem ze života mezi vyhlášenými anglickými fotbalovými chuligány a jejich cestování po Evropě. Na jednom osamělém předměstském nádraží ve Walesu přichází Buford poprvé do styku s fenoménem, kterého se od tohoto okamžiku nezbaví: stane se náhodným svědkem projíždějícího zvláštního vlaku plného řvoucích, násilných, zcela vyšinutých fotbalových fanoušků . Později se sám dostane mezi fanoušky a doprovází anglické chuligány na jejich cestách napříč Anglií, do Německa a Itálie, pozná jejich hospody a diskotéky, žije mezi nimi a – téměř se stane jedním z nich. Jeho zprávy nešetří čtenáře v ničem: organizace výtržností, ošklivost, hnus, odpornost, proudy piva a vodky, které rozněcují tupou agresivitu, davové násilí, které působí jako droga, nenadálá eskalace, příšerná fascinace násilím a skupinová solidarita, která náhle zasáhne i toho, kdo k davu vůbec nepatřil… Buford nepodává žádné sociologické analýzy, žádná opodsta...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130105/sam-mezi-rowdies-130105.gif 3.98
Žánr
Literatura světová
Vydáno
Orig. název

Among the Thugs

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Sám mezi rowdies

Přidat komentář
jimbow
03.07.2019

Až tak drsné to bylo?

durinka
05.06.2017

Dle mého názoru jedna ze "základních" knih pro všechny, kteří se zajímají o subkultury fotbalových fanoušků. Čtivá, v některých pasážích lehce zdlouhavá.


Markéta27
30.12.2013

Zdravím, nemůžu nikde tuhle knihu sehnat, neprodáváte ji náhodou? :)

fan_tomas
21.07.2013

Zajímavý pohled mezi anglické hooligans. Někdy až šokující, jak se takhle mohou chovat lidé :) Ale proč ne :)

Stinger78
28.03.2013

Kniha o tom, když se Amík vydá mezi anglické fotbalové rowdies a objevuje pro něj netušený svět. Psát tu knihu teď, tak by to v éře Big Brotheru na ulicích a všelijakých registrů ztratilo tu šokantnost, čeho byli (ale někdy i ještě jsou) angláni na svých výjezdech schopni. Skvělá sonda do tohoto fenoménu.

Doporučujeme

Artemis Fowl
Artemis Fowl
Diabolik
Diabolik
Pekařova dcera
Pekařova dcera
Než pomine tvůj hněv
Než pomine tvůj hněv

Autor knihy

Bill Buford
americká, 1954

Kniha Sám mezi rowdies je v

Přečtených15x
Knihotéce7x
Chystám se číst4x