Dumicek Dumicek komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Mayne má svůj podpis..jejo knihy prostě poznáte. Jsou blaznivější,nápaditější,někdy až moc neuvěřitelné,ale prostě on ty knihy píše tak strhující,že si jeho styl prostě nelze nezamilovat a i tato je tím příkladem. Super nápad,neotřelé téma,kouzla a triky,sympatická hlavní postava,takže za mě opět ano.

18.06.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Miluji tuto sérii,ale jak už tu je psáno mnohokrát,tak zde už to bylo tak nepravděpodovné,překombinované,ale na druhou stranu to bylo opravdu hodně čtivé,když se do toho ponoříte. Kniha je hodně brutální,mrazivá a prostě mě i přes množství nereálností vtáhla do děje a já hltala stránku za stránkou...tedy pokud mi to mé 3 děti dovolily :D takže za mě ano,jsem spokojena a rozhodně budu dále Keplera číst.

05.06.2023 4 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Jsem z této knihy trochu zmatená. Virtuální svět vs.realita..nevím..nemohu říct,že to bylo špatné. Napínavé,ale občas až opravdu dosti nereálné. Přišlo mi to jako taková všehochuť. Určitě přečtu i další díl,protože konec zde byl velmi zvláštní,tak se snad dozvíme jak to nakonec vše dopadne.

16.05.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tak opět naprosto luxusní čtení! Tomuhle se nedá nic vytknout. Propracované od začátku až do konce. Skvělé téma,brutálnější..oběti jsou děti,takže náročnější,ale prostě se to četlo samo..děj odsejpal,drží vás to v neustálém napětí. Lottie je prostě super a moc mě baví a nejen ona. Už se těším na další díl.

15.04.2023 5 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Po přečtení ne moc kladných hodnocení zde na databázi,jsem si říkala,že kniha asi teda nebude nic moc...jaké přišlo pro mě překvapení,když jsem se do knihy začetla a kniha mé velmi bavila...nestandartní detektiv se svou vadou,který velmi dobře uvažuje,analyzuje..od začátku mi byl velmi příjemný celý tým. Zápletka též povedená. Kniha byla klidná a opravdu oddychová a já si ji moc užila.

11.04.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Jo tak to byla jízda od začátku až do konce! Poslední hřebík je opravdu skvělé zakončení této vyborné série..jo Kim slizák vážně byl a pěkně mě štval..snad až na ten konec jedné postavy,kterého mi bylo líto,tak to byla prostě naprostá bomba.

29.03.2023 5 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Bylo to hodně silné a těžké téma a četlo se mi to opravdu v tomhle ohledu špatně..ale bohužel i tohle zlo na světě je..autor psal velmi pěkně a nesnažil se zacházet do moc velkých detailů,což je velmi doɓře. Kniha jinak opět velmi skvěle napsaná.

18.03.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

První díl šérie jsem nečetla,ale tohle bylo něco..za 2 dny přečteno,protože nešlo jinak. Trnula jsem hrůzou,když se sloan potápěla do nádrže plné aligátorů. No mě by tam nikdo nedostal..krásně popsané prostředí Floridského parku a opravdu skvělý nápad na sériového vraha. Jako opravdu klobou dolů. Mayne psát umí,ale pro mě je tohle vrchol jeho knih. Naprosto geniální,styl psaní lehký i humorný což mám ráda když se ty hrůzy trochu odlehčí nějakou vsuvkou. No doufám že se se Sloan ješte shledáme.

17.02.2023 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Opět naprosto dokonalé čtivo od kterého se nedalo odtrhnout. Sakra pokud se nedohodnou a někdo neodkoupí práva,tak to bude velká škoda...protože tohle bude série,která bude stát za to.

13.02.2023 5 z 5

Velmi příjemné čtení o putování do Nepálu a Číny. Ladislav píše poutavě,humorně a neotřele. Jeho putování je úplně jiné..V odlehlých částech,kde se seznamuje s obyčejnými lidmi a s jejich žitím mimo vyspělou civilizaci mě chytil u srdce,protože není důležitý hmotný majetek,ale ten duševní a také to,že máme kolem sebe rodinu a přátele.

13.02.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak za mě naprostá paráda! Tohle bylo tak zvrácené,ale přitom dokonalé...jako dlouho jsem necetla něco tak dobrého,že mě to tak pohltilo.. Zoe a Tatum jsou opravdu fajn a hoděj se k sobě. To přemýšlení,nápady..dva případy v jednom. a konenec naprosto skvěle dokončen a já se musím vrhnout hned na další díl. Jen doufám,že někdo práva odkoupí a bude se u nás v sérii pokračovat.

27.01.2023 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Tenhle díl byl rozhodně lepší jak první. Brutální,napadité.. četlo se to samo,napínavé, dobře napsané...Vrah ktery by se vrahem nestal nebýt určitých okolností. Konec nebyl přitažený za vlasy což též oceňuji.

25.01.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Kniha mě opravdu bavila. Neotřelé,nápadité a originální..hlavní postavy jsou jiné a přesně kvůli tomu si je zamilujete. Kniha je dlouhá snad by mohla být i o kousek kratší,ale kapitoly jsou krásně krátké,takže se čte samo. Opravdu dobře promyšlené a napsané. Rozhodně jsem se nenudila a vánoční svátky s touto knihou jsem si opravdu užila. Těším se na další.

03.01.2023 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Já musim napsat kladné hodnocení. Kniha se mi cetla velmi dobře. Inspektorka Kate Youngova mi byla sympaticka..jak je to s jejim manzelem mi bylo hned jasne..jedine co mi snad kazilo prijemnost cteni je celmi caste nahlizeni na trauma ktere prozila..toho bylo az dost..jinak zapletka super,odplata kruta..celkove zajimave cteni a myslim,ze pokracovani by mohlo byt take fajn..

19.12.2022 4 z 5

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Za mě ano..kniha není špatná. Styl psaní dobrý. Zápletka zajímavá. Hlavní postava mi byla sympatická. Ano možná to občas bylo až moc k neuvěření,ale já se od knihy nemohla odtrhnout. Opravdu se mi četla dobře. Od poloviny knihy jsem tušila kdo za tím stojí,ale i tak to vše bylo napínavé. Konec knihy skončil tak,že si budu muset pořídit druhý díl..

10.12.2022 4 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Já jsem a knihou byla spokojená. Líbilo se mi na ni,že byla pojata trochu jinak..formou podcastu se tu dozvídáme o starém případu vražd malých dětí,kdy nebyl pachatel dopaden a Elle-hlavní hrdinka se po 20 letech snaží vraha dopadnout. Pak je unesena dalsi divka a vypada to na Odpocitavace,ale je to opravdu on? Kniha měla spád,drží čtenáře v napětí a děj příjemně odsejpá. Dle mého dobře napsané a mohu doporučit.

01.12.2022 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Joo wauuu,to zas byla jízda! Prostě naprosto dokonalá kniha a já nemám co víc dodat..a ten konec? No pááni, to jsem zvědavá na další díl.

28.10.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Opět skvělá,napínavá,drsná a čtivá kniha..co od Helen jiného čekat. Tento díl byl pro mě dost silným..přeci jen,tohle co se v této knize odehrává,se může odehrávat kdesi ve světě..obchod s bilým masem,prostituce,to vše tu stále je a stále se to děje..o to víc byl tohle smutný a drsný příběh,který ale dopadl dobře což v reálném světě zas tak často nebývá..no ke knize..jsou zde 2 dějové linky,které do sebe skvěle zapadají..Luc ve Francii a Ava ve Skotsku..jsem ráda,že vztah mezi nima se snad urovnal..uvidíme co bude dál i s Nathasou a skvělý prostor tu měl Lively,který mě opravdu velmi baví..prostě jedním slovem super.

17.10.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Opět skvělé dílo od Helen,ale to se dalo čekat. Tato série si drží velmi vysokou laťku. Ava a Luc,no tohle mě trošku zabolelo,ale jinak vyšetřovatelská linka byla opět skvěle propracovaná,nápaditá..kdo je tím psychopatickým vrahem,jsem tak nějak tušila..prostě opět hodně napětí,žádná hlichá místa..jdu se rovnou vrhnout na další díl.

26.09.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Opět super čtení,ale od Patricie se to dá očekávat..tato série je prostě naprosto skvělá. Lottie a její soukromí mě baví,vždy se dpzvíme zas něco nového..parta vyšetřovatelů mě též sedí a námět v tomhle dílu byl též super..skvěle napsané,tentokrát né tak brutální,ale zase více citové. Těším se na další díl.

27.08.2022 5 z 5