dubakm dubakm komentáře u knih

Písně a balady Písně a balady Robert Burns

Nejsem moc velikým fanouškem poezie, ale básně Roberta Burnse miluji.

I do confess thou art so fair

Ja přiznávam, že krásna jsi
a za tvou lásku řek bych dík,
však vím, že kdo se přihlásí,
tvým srdcem pohne v okamžik.

Já přiznávam, žes čarovná,
však nešetříš tím kouzlem vnad,
ba, větru nejsi nerovna,
jenž líbá všecko napořád.

Viz růžové to poupátko,
jak vlahne rosou list i stvol,
však zvadne, zchřadne zakrátko,
když utrhne je, kdo je kol.

Týž osud čeká v blízký den
tvůj květ, ač sličný,peřestý,
a brzo bude odhozen
jak všední bejlí u cesty.

07.04.2016 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Co se knize nedá upřít, je její čtivost. Jednou se začtete a skončíte až poslední stránkou. Kostra příběhu je jednoduchá rovnice - on, ona, osud, svědomí a spousta sexu :-) Prostě cizinec, bastard a hráč bez božského přívlastku, ani tady Laurens company neukročili ze zajetých kolejí.

12.02.2015 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Úžasná kniha o životě, přátelství a lásce a především o hořkosladké pravdě. Kdyby jsme se naučili být k sobě navzájem úpřimný a nebalili svůj život do poloprávd, čas by byl náš nejmenší nepřítel. Alex i Rosie už to vědí, teď je karta na naší straně :-)

21.01.2015 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Každý z nás má nějakou tu trapnou situaci za sebou. Ale tak, jak se snažíme ty vlastní faux pas zahrabat pod zem, ty cizí si naopak z radostí přečteme. A v téhle knize to bylo přímo rochnění si ve faux pas jezeře :-))

09.01.2015 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

,, Jsem přesvědčena, že když pravdu spatříme, poznáme ji, jenom se tak třeba nestane okamžitě a bez úsilí o hlubší poznání. Je tomu tak proto, že cíl, k němuž směrujeme, a dobro, v něž doufáme, nepřichází jako nějaká závěrečná odměna, ale jsou skrytým společníkem našeho hledání. Odpověď na otázku, proč jsme tady, nám nedá to, co najdeme. Je skryta v důvodu, proč nemůžeme přestat hledat "

26.11.2014 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Popravdě, hodně jsem se bála další knihy s nálepkou,, erotický román". Ale zbytečně, protože tahle kniha byla jiná než všechny odstíny, bastardi.... Byla drsná, byla tvrdá, nadávky létali jak při zápasu 5. ligy ale byla hlavně VTIPNÁ. Jak já se u ní bavila, vždyť jen takové rozebírání drogového kartelu v Medvídkovi Pů dá bránici zabrat :-))) Děkuji p. Majar za smíchem naplněné odpoledne.

09.09.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

,,Každý den skončí něco, pro co je člověk smutný, každý den se zrodí něco, pro co je hodno žít a zápasit..."

Echo i Noah si prošli v životě velikou tragédii a proto jsou jeden pro druhého tím nejlepším a nejdokonalejším terapeutem. Bude to stačit pro klíčíci lásku?

30.08.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Pěkná kniha o cestě napříč plněním tajných přání, která se na první pohled zdají nesmyslná, ale o to víc je jejich plnění úžasné. Moudrý lidé mají moudré rady, jen naše pýcha a hrdost si to neuvědomuje. A přitom výsledek přání zabalený v kabátu Blueberry s malým růžovým pokladem je k nezaplacení :-)

29.07.2014 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Jo, tak tohle p. Howard umí. Holčičí krimi s příměsí erotiky ,skvělých chlapů a chytrých žen .-)

08.07.2014 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Další knížka u které jsem se ze srdce zasmála. Nechtěla bych být v kůži Gerri, ale takové ,,pročištění" vzduchu má něco do sebe :-) Každopádně kniha plně splnila mé očekávaní a proto ji můžu doporučit dál všem, kteří se budou chtít pobavit a odreagovat.

30.04.2014 5 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Životní příběh Waris, příběh, který i dnes prožíva spousta dívek a žen ve jménu kultúrni primitívnosti. Viděla jsem i film, ale kniha mi dala mnohem víc. Tady jsem tu její životní pouť prožívala intenzivněji.

23.04.2014 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Ano, ano. Po nemastné, neslané, zakomplexované,, roštěnce " nám p. Clayton opět naservírovala lehce erotický, lehce úsměvný a lehce čtivý ženský román, v jehož čele vévodí ztřeštěná Viv, záplaty na loktech a přehazování sena. Že to nedáva smysl? Začtěte se a brzy pochopíte :-))

11.06.2015 4 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

,,Zpívání v dešti. Já si zpívam v dešti. A je to přímo božskej pocit. Nečekanej slejvák, a já se mu úplně celej odevzdám. Protože co jinýho sakra chcete dělat? Běžet se schovat? Ječet nebo klít? Ne- když z nebe padá voda, prostě ji necháte padat a šklebíte se jako šílenec a tancujete spolu s ní, protože jestli se dokážete radovat i v dešti, pak nemáte v životě žádnej problém ".
A o tom je příběh Nicka a Norah :-)

22.01.2015 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

No, thrillerem bych to síce nenazvala, ale já jsem i přesto spokojená. Sarkastická Charley a záhadný hezoun Reyes skvěle vyplnili můj nedělní podvečer a večer a noc :-))) Tak a já se hned vrhnu na další díl.

24.11.2014 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Vtipná a čtivá kniha ,která mi svým narcistickým, povrchným a do sebe zahladěným proutníkem připomína můj milovaný film http://www.csfd.cz/film/134869-zlaticko/ - kdo neviděl tomu můžu doporučit. Změna v chování Drewa není sice originální ( no jo-láska) ale i přesto jsem si čtení knížky užila :-)

21.10.2014 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

„Smysl činů je srozumitelnější než smysl slov.“
skotské přísloví

Tak předně, začátek knihy je překvapujíci. Jako mnoho dalších čtenářů jsem se musela přesvědčit, že opravdu čtu návazné pokračovaní Cizinky, protože WTF !!! Co, jako, proč, - tyhle otázky poletovali neustále kolem ,až pak najednou se zvedl mrak nevědomí a já byla nucená číst a číst až k osudnému momentu, který byl tak hodně v Jamieho charakteru a přesto jsem ho nečekala. A ten konec? Diano, takhle ukončit knihu, když Mořeplavec je beznádějně vyprodaný a rozpůjčený, je barbarství. Ale ne, děkuji p. Gabaldon za další dny ve společnosti mého oblíbeného Skotska a budu se těšit na brzké vyplutí s Mořeplavcem :-)) A všem tuhle sérii doporučuji.

Many´s the lad fought on that day,
Well the Claymore could wield,
When the night came, silently lay
Dead on Cullodens´ field.

07.10.2014 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

,,Nechť poraněná laň si pláče,
jelen si pádí zpět,
jeden si hoví, jiný skáče,
tak točí se ten svět"

Jedna z nejlepších her od Shakespeara: čtivá, mrazivá a tak skutečná.

30.08.2014 5 z 5

„Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.“
Milé povídky o běžných věcech kolem nás, pravdu si v nich musí najít každý sám.

20.06.2014 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Taková milá jednohubka, s notnou dávkou napětí,romantiky a vtipu.A kdepak se kupují domy vedle takových sousedů? :-))

19.06.2014 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Krátke detektívní příběhy brilantního detektíva Poirota. Jako vždy u Agathy promyšleno do posledního smítka prachu na Poirotově obleku :-)

20.05.2014 4 z 5