druzickaster druzickaster komentáře u knih

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Poslední dobou mám celkem štěstí na detektivky. Tato mě jako předešlé bavila stejně dobře, dokonce jsem ve stavu, že už umím odhadnout i pachatele a o to větší radost jsem měl, že jsem se trefil. Můžu jen doporučit.

14.06.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Cline umí. Jeho provázaní fikce s reálnými daty, je tak povedená, že se místy člověk nachytá při tom, když si říká, no to je teda pěkně přitažené za vlasy.... aha to je vlastně sci-fi.... takže ano povedlo se to a těším se na další autorovy knihy.

14.06.2017 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Spíš tak 4.5* nežli 4, ale budiž. Některé věci přitažené hódně za vlasy, ale pokud od toho odhlédneme je kniha dobrá oddechovková krimi.

09.06.2017 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Krásný a přitom smutný příběh. I když člověk bojuje s osudem je až k nevíře kolik ran a ústrků musí absolvovat. Jak dobové společenské konvence dokázaly zničit život hodné ženské jen proto, že se to nehodí, že je jiná.
Na knize se mi taky líbil styl a jazyk jakým byla napsaná. Popisy krajiny, situací, nálad a pocitů postav byly tak sugestivní a chytlavé až fantazie jela na plné obrátky.
Co říci na závěr? Jedním slovem: nádhera.

06.06.2017 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Opět velmi zkličující a strhující příběh z Osvětimi. Přečetl jsem v podstatě za jedno odpoledne. Tyto knihy by měla číst většina populace, na hrůzy fašistů se nesmí zapomenout.

04.06.2017 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Výborný a propracovaný příběh demonstrovaný na pubescentních dětech. Ukázka jak tenká může být linie mezi demokratickým "obvyklým" chováním a mezi atavistickým návratem k divošským předkům. Včetně modelu davu, skrývání se za masku a tzv. hromandou zodpověnost. Kniha mě prostě bavila.

04.06.2017 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci Karel Vaněk

Vaněk je jiný, ale neměl jsem s jeho Švejkem problém. Nebylo to tak odlehčené a odosobněné, válka a zajetí byla mnohem hmatatelnější, ale proč ne. Prostě Švejk byl odrazem v zrcadle protikladů Hašek - Vaněk, alejak jsem psal výše, neměl jsem problém ani s Vaňkovým Švejkem.

01.06.2017 5 z 5

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Lucie Kovaříková

Četl jsem s dětmi, byly obě nadšené. Ernestovy komentáře bavily nejvíc :), ale i dospělí si přišli na své. Prostě styl psaní zážitků z cest Lucky a Michala jsou bezkonkurenční.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

První "Nesbovka" a ano bavilo mě to. Fabulace hlavního hrdiny byla zábavná.

01.06.2017 5 z 5

Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Ivan Čisťakov

Zajimavě pojatý fragment života strážce vězňů Gulagu pracujících na stavbě Bajkalsko-Amurské magistrály v letech 1935-36. Kniha je zvláštním svědectvím z "druhé strany" vězení. Je dokladem těžké práce bachařů, jejeich strádání zimou, hladem, neschopností kolegů a nadřízených. Autor deníku je inteligentní člověk, který v podstatě za trest musel narukovat na toto místo. Nakonec jako jediné východisko jak se z nezávidění hodné pozice může dostat vidí v tom že se nechá zavřít a vlastně přejde na stranu vězňů, protože tam bude mít alespoň jistotu, že po odpracovaných letech může jít domů, do Moskvy. Ač to v deníku není přímo napsáno, údajně tak i dopadl. Není to veselé čtení, ale o to cennější, je autentická výpověď.

31.05.2017 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Šílená doba. Neuvěřitelné hrdinství autora a jeho společníka. Kniha je kruté svědectví doby ne zase tak minulé. Nemůžu pořád uvěřit co jsou lidé schopni provádět druhým, bez ostychu, bez kapky svědomí nebo soucitu. Je dobře že Rudolf Vrba nic nepřikrašloval a nepřekrucoval, že podal svědectví o svém osudu tak jak bylo a jak se stalo. Je velmi smutné politizování a liknavost po předání svědectví o hrůzách v Osvětimi po tom všem čím si prošli. A když jsem nakonec četl, že se Vrba přidal k partyzánům a riskoval život dál, nemůžu jen než říct: "Smekám a opravdu Hluboká poklona pane Vrba."

30.05.2017 5 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Výborný román. Konspirační teorie o konspirační teorii. Autor protkal příběh řadou odkazů na další literaturu a je prima možnost čtenáře, jak bude s textem nakládat. Sledovat příběh románu, sledovat tvorbu dalšího díla, konspirovat. Opravdu jsem se bavil od začátku až do konce.

29.05.2017 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Relaxační příběh z oblasti Peru o vítězství dobra nad zlem. Nenechme se ovšem zmást klišé jihoamerických telenovel. Na pozadí tohoto příběhu mladé ženy Kantu jsou zajímavé filozofické úvahy a postřehy autora. Úvahy o smyslu a existenci života, dobra a zla, spravedlnosti atd.

17.05.2017 5 z 5

Od vlků a slonů... hurá domů! Od vlků a slonů... hurá domů! Lucie Kovaříková

Co člověka napadne při dočtení posledního 4. dílu tohoto neuvěřitelného cestopisu? RESPEKT a obdiv. Za 3 roky přes 65.000 km na kole, bez doprovodných aut a pořádného zázemí, prostě neuvěřitelné. Líbí se mi i styl psaní. Při čtení jsem si připadal, jako bychom seděli někde u pivka na zahrádce a já poslouchal vyprávění kamarádů o jejich putování. Těším se na nějakou další knihu autorů a doufám, že mi to už konečně vyjde na besedu.

16.05.2017 5 z 5

Přes ledové království do zeleného pekla Přes ledové království do zeleného pekla Lucie Kovaříková

Kvalita pokračuje, výborný cestopis, čte se to samo. A hurá na další díl.

15.05.2017 5 z 5

Pod oblohou jižního kříže Pod oblohou jižního kříže Lucie Kovaříková

Přečteno jedním dechem za necelé dva dny. Tvorba nadpisů se mi líbila, byly vtipné a úderné :) Foto dokumentace, rady na cestování, zkrátka vše co musí mít dobrý cestopis.

03.05.2017 5 z 5

Z Čech až do Země zapadajícího slunce Z Čech až do Země zapadajícího slunce Lucie Kovaříková

Lucii s Michalem jsem na jejich cestách sledoval už dlouho díky jejich blogu. Už na blogu se mi líbil jejich styl psaní a proto jsem neváhal a knihy o cestě kolem světa jsem zakoupil všechny, jenže nějak nebyl čas na jejich přečtení. No a tan čas nastal právě teď :) První díl výborný, Čína velké zklamání, ale takový je už život a jede se dál :)

03.05.2017 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Téma a osud popisovaného člověka, Sverokorejce jménem Sin je až neuvěřitelný, neskutečný, pobuřující a nechápu, že takový řežim může na světě existovat. Potom si člověk přečte, že jsu lidé i v naší republice, kteří jsou schopni jet do Severní Koreje na přátelskou návštěvu. K obsahu knihy, kniha jako taková mě absolutně nezaujala, nejsem z těch, kteří by se pasli na neštěstí druhých, ale téma je zpracováno velmi povrchně, hlavně aby kniha šokovala. Když to srovnám třeba se Solženicynem, tak se kvalita a vypovídací hodnota vlastně srovnat ani nedá, samozřejmě ve prospěch Složenicyna.

27.04.2017 3 z 5

Vražda v Amsterodamu: Smrt Thea van Gogha a meze smířlivosti Vražda v Amsterodamu: Smrt Thea van Gogha a meze smířlivosti Ian Buruma

Musím říct, že jsem ke knize přistupoval s despektem. Ovšem po přečtení jsem mile překvapen. Kniha je velmi korektní a hlavně popisuje problematik vyváženě a bez předskudků ani k jedné straně.

27.04.2017 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Výborně napsáno, jinak to říct nejde. Film jsem viděl a je taky dobře natočený, ovšem kniha je kniha. Všichni hrdinové druhé světové si zaslouží úctu a hlubokou poklonu. Když si v knize přečteme co všechno zkusili, jaký je zázrak, že ty jatka vůbec někdo přežil. A na druhou stranu byly rudé bestie schopné tyto hrdiny zavírat do koncentráků a mučit je dál. Neskutečné a neomluvitelné.

23.03.2017 5 z 5