Z Čech až do Země zapadajícího slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje trasu z České republiky přes Německo, Dánsko, netradiční zajížďku do Grónska, dále cestu Švédskem, Finskem a Norskem až na Nordkinn - nejsevernější mys Evropy, celým Ruskem až k Bajkalu, přes sympatické Mongolsko do nesympatické Číny a Jižní Koreou až do Japonska. Je pojata jako cestopis a obrazová publikace dohromady. Jsou v ní kompletní texty, které musely být pro potřeby časopisu Cykloturistika kráceny a objevuje se v ní množství dosud nepublikovaných fotografií. Každou projížděnou zemi doprovází mapka. Kniha je většího formátu, je kompletně barevná a tištěná na křídovém papíře. První část vyprávění o cestě kolem světa na kolech...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226516/big_z-cech-az-do-zeme-zapadajiciho-slun-226516.jpg 4.418
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Z Čech až do Země zapadajícího slunce

malpet
16.01.2019

4 hvězdičky. Pěkný, civilně napsaný cestopis, autorka není spisovatelka ale učitelka a je to trochu znát, ale ve výsledku to vůbec nevadí, naopak, osobní pohled je často lepší než recenze profesionálů z Lonely planet. Tohle je první díl z vydané trilogie cesty kolem světa na kolech, a rád si přečtu i pokračování. Můj první bodík čtenářské výzvy 2019 :-)

Pavouček2
25.11.2018

Nějak mě to nechytlo, čekala jsem, že to bude víc osobní, ne popisový, údajový..


druzickaster
03.05.2017

Lucii s Michalem jsem na jejich cestách sledoval už dlouho díky jejich blogu. Už na blogu se mi líbil jejich styl psaní a proto jsem neváhal a knihy o cestě kolem světa jsem zakoupil všechny, jenže nějak nebyl čas na jejich přečtení. No a tan čas nastal právě teď :) První díl výborný, Čína velké zklamání, ale takový je už život a jede se dál :)

Zuzvil
27.06.2012

Zajímavě udělaný cestopis ze sedla kola po krásách celého světa, čtivé, zajímavé a pro mě nekolaře, poučné. Tento první díl se četl dobře, je plný fotografií a autentických zážitků. I když musím i říct, že převažují i popisy a údaje o jednotlivých oblastech či zemích, což já osobně bych klidně vynechala, to si každý dokáže dohledat, zajímavá je právě ta osobní zkušenost daného cestovatele. Knížku tedy hodnotím průměrně.