druzickaster druzickaster komentáře u knih

Podpovídky Podpovídky Karel Čapek

Tak bohužel. Připadal jsem si jako na horské dráze. Pár povídek bylo nadprůměrných, většina ke konci knihy, zbytek pro mne velké zklamání. Graficky zpracované rádoby vtipné reklamy jsou spíš infantilní, než humorné. Chápu vtipem jsou poplatné své době, ale dnes jsou skutečně vyčpělé.

01.03.2018 3 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Byla to velká žena. Zkusila v životě velmi mnoho i když na sklonku života si s lidmi celkem pohrála místy až krutě. Na druhou stranu její tvorba mluví sama za sebe. Kniha určitě stojí za přečtení.

19.02.2018 5 z 5

Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Bernard Cornwell

Až na klišé jako z červené knihovny uprostřed knihy jsem byl opět spokojen. Nesmrtelný smrtelník Richard Sharpe i se svými druhy Harperem a Frederiksonem mě opět pobavili. Je až k nevíře jak nepřátele až za hrob v době války mohou spolu vycházet v době míru, ale tak je to správné tak to má být. No nic je čas na Sharpovo Waterloo.

30.01.2018 5 z 5

Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Bernard Cornwell

Výborný díl, musím velmi pochválit autora. Jeden z nejzábavnějších dílů této série, samozřejmě přečtených. Konec je sice tvrdý, ale takový je život. Každopádně mi Sharpe dělá neustále radost a to nemluvím o Harperovi a Fredericsonovi o těch myslím ještě uslyšíme.

12.01.2018 5 z 5

Máňa Máňa Jaroslav Havlíček

Dílo pana Havlíčka je pro mně magické a silné. Jeho provitna Máňa mně vyloženě pohltila. Havlíček je mág slova a hypnotizuje čtenáře. Při čtení jsem prožíval vše s hlavním hrdinou bylo mi smutno, měl jsem pochyby ale i radost. Havlíček umí udeřit na správnou strurnu a vypovědět radosti, starosti a ztřeštěnost mládí a čtenář se tak vrátí do těchto let a prožije si své malé dramata nemálo podobné dramtům v knize. Přiznám, že jako mladík bych z knihy neměl ten prožitek tak jako nyní.
Zaujal i doslov paní Marie. Bylo zajímavé sledovat některé situace z druhé strany.
Dal bych * i 10.

14.12.2017 5 z 5

Neznámé osudy dobrého vojáka Švejka: Švejk před Švejkem Neznámé osudy dobrého vojáka Švejka: Švejk před Švejkem Jaroslav Hašek

Klasika vydání sbírek Haškových povídek, většinu jsem už někde četl, ale jsou tam i nové, pro mne o Švějkovi neznámé povídky, což jsem kvitoval. Na druhou stranu kdo si rád nepřečte znovu i další povídky autora.

23.10.2017 5 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Doufejme, že trůn prázdný dlouho nezůstane. Opět jsem se bavil při dobrodružstvích dávných dob, no nic je čas na další díl.

22.10.2017 5 z 5

Legie Legie Henryk Sienkiewicz

Tato kniha se mi do ruky dostala úplnou náhodou, dostal jsem ji jako dárek ve svém oblíbeném antikvaríátu. Je to mé první setkání s panem Sienkiewiczem a už teď vím, že jistě ne poslední. Ač první setkání proběhlo s poslední, bohužel nedokončenou, knihou autora, byl požitek z četby vynikající. Nádherně psaný román o ne zase tak vzdálené historii našich sousedů na mne udělal skutečně velký dojem. Jen je škoda, že kniha nebyla dokončena. Mohu jen doporučit.

09.10.2017 5 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Jaroslava Haška mám rád, takže jsem nemohl vynechat ani tuto knihu. Líbí se mi s jakým humorem a odvahou se vrhl na toto minové pole. V dnešní době tato odvaha už není tak výrazná, ale texty vznikly před více než sto léty a přesto jsou stále aktuální a strefují se do černého na celé čáře.

08.09.2017 5 z 5

Revoluce mravenců Revoluce mravenců Bernard Werber

Nechal jsem tomu pár dní, ale pořád se nemůžu zbavit té nahořklé pachuti. Na můj vkus moc lidí, málo mravenců. Zajímavý nápad se postupně vytratil a zůstalo jen filozofování a technické zázraky, nad kterými by kroutil hlavou i Verne. Pro hodnocení závěru jsem nenašel jiné slovo než bizarní. Je mi to líto, ale poslední díl se prostě moc nepovedl.

29.08.2017 3 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Povedený akční příběh s příchutí exotiky JAR, tím nemyslím tu skupinu, ale onu kontroverzní republiku na jihu Afriky. Velmi mě potěšilo, že v tomto krvavém příběhu jsou llidi zranitelní ba co dím dokonce smrtelní. Jsem rád, že příběh nesklouzl k nesmrtelným supermanům a akčním hrdinům ač mi bylo některých postav sakra líto, ale takový je holt život.

01.08.2017 5 z 5

Terezín, tři roky v předpeklí Terezín, tři roky v předpeklí Carlo Ross

Je dobré vědět jak fungovalo Terezínské gheto za války a v tomto ohleda je kniha bezvadná. Osobně mi nesedí styl jakým je kniha napsaná. Nevím jestli je to překladem, nebo čím, ale připadal jsme si jako by kniha byla spíš pro děti, než pro dospělé. Proto ta jedna * dolů.

06.07.2017 4 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Musím uznat, že v pokračování mi byl pan Brouček ne zcela sympatickým, zde jsme s ním víc než souhlasil. Je mi jedno jak a kdy se kdo stravuje, ale je potřeba i alternativ pro ostatní lidi. Pomlouváni za zády nesnáším o to více, takže ano pane Broučku v této vaši podruži jsem s vámi ve všem zajedno.
Bylo to zábavné, doporučuji.

26.06.2017 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Téma a osud popisovaného člověka, Sverokorejce jménem Sin je až neuvěřitelný, neskutečný, pobuřující a nechápu, že takový řežim může na světě existovat. Potom si člověk přečte, že jsu lidé i v naší republice, kteří jsou schopni jet do Severní Koreje na přátelskou návštěvu. K obsahu knihy, kniha jako taková mě absolutně nezaujala, nejsem z těch, kteří by se pasli na neštěstí druhých, ale téma je zpracováno velmi povrchně, hlavně aby kniha šokovala. Když to srovnám třeba se Solženicynem, tak se kvalita a vypovídací hodnota vlastně srovnat ani nedá, samozřejmě ve prospěch Složenicyna.

27.04.2017 3 z 5

Tma o polednách Tma o polednách Arthur Koestler

Kniha se odehrává ve dvou rovinách. Jedna je příběh zatčeného pohlavára Ruského režimu a popis jeho věznění. Druhá je filozofická zabývající se morálkou revoluce, vraždami ve jménu revoluce, zřízení apod. Musím se přiznat, že i přesto, že jsem věděl jakou stranu hlavní hrdina zastupuje, bylo mi ho lidsky líto. Na druhou stranu i přes to jak dopadl, neměl jsem jakýsi pocit zadostiučinění. Stále jsem přemýšlel proč tomu tak je. A je to proto, že jej soudili stejní lotři a lumpové jako byl on sám, nesoudili ho jeho oběti a oběti jeho revoluce a režimu. Tak asi proto. Knihu mohu jen doporučit autor ji napsal velmi sugestivně a bez obalu.

23.03.2017 5 z 5

Dekameron humoru a satiry Dekameron humoru a satiry Jaroslav Hašek

Prostě Hašek :) Dobře sestavené povídky mistra, kniha se čte sama.

22.01.2017 5 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Konec mi připadal krapet uspěchaný, čekal bych větší "grády". I tak jsem se pobavil.

07.10.2016 4 z 5

Klášter kostlivců Klášter kostlivců Jan Bauer

Ale jo, místy překombinované, ale bavilo mě, bylo příjemné změnit exteriéry Prahy za Šumavský venkov. Sice mi krapet skřípal závěr s Blasiem a jeho vnuknutím, ale neurazilo. Budu se těšit na další osudy Jakuba Protivy , mnicha Blasia a jejich přátel i nepřátel.

13.07.2018 4 z 5

Dárek pro mistra kata Dárek pro mistra kata Jan Bauer

Tak to byl pěkný dáreček, ale že to dalo práce. Série stále baví a budu se těšit na další díl.

12.07.2018 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Druhý díl je řekl bych ještě lepší než první. Napětí a akce od začátku až do konce. Postavy jsou plastičtější a hranice mezi dobrem a zlem se neustále ztenčuje. Příběh je napěchován i emocemi, ale o to víc je dramatičtější. Uvidíme co na to Šampion.

01.03.2018 5 z 5