Terezín, tři roky v předpeklí

V roce 1942 byl tehdy čtrnáctiletý David Rosen odvezen do Terezína. Tento koncentrační tábor, který nacisté vytvořili jako „vzorový“, aby jej mohli ukazovat tisku a zahraničním návštěvníkům, jeho obyvatelé nazývali „předpeklím“. Každý věděl, že odtud ve skutečnosti vede jediná cesta: do vyhlazovacího tábora. David si rychle uvědomil, že za umělou fasádou se skrývá stejně hrůzné zacházení, kterému byli Židé v té době všude vystaveni. Měl pouze jediný cíl: chtěl přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93835/terezin-tri-roky-v-predpekli-93835.jpg 3.962
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Víkend

Im Vorhof der Hölle, 2009

Kniha Terezín, tři roky v předpeklí

Mruskulka

Pokud se tento příběh opravdu stal, tak jak autor popisuje, tak klobouk dolů. Takhle dobrosrdečný a nezištný člověk se jen tak nenajde. Téma koncentračních táborů musí zasáhnout každého. Hodně to donutí k zamyšlení.

prochajda
10.07.2018

Pro mě čtivý příběh z Terezínského ghetta založený na skutečných událostech, na které by se nemělo zapomínat.
Návštěva i současného Terezína ve mně zanechala silný a nezapomenutelný zážitek.

vikaa
11.07.2017

Svědectví o tom, jak se žilo v ghettu v Terezíně tentokrát překvapivě z pohledu německého žida. Vyprávění bylo živé, někdy se tam člověk úplně viděl. I když ghetto nebylo koncentračním vyhlazovacím táborem a podmínky v něm byly o mnoho snesitelnější, přesto se tam umíralo, byla tam zima, bída a hlad. A nad všemi visel Damoklův meč transportu. Osobně se mi líbil závěr knihy, kdy se David se svojí přítelkyní vrací nazpět domů a přemýšlí o tom, jaká bude jejich budoucnost. Zajímalo by mě, zda se nakonec opravdu vzali a žili spolu šťastně až do smrti... Pátrala jsem na internetu, ale marně.

druzickaster
06.07.2017

Je dobré vědět jak fungovalo Terezínské gheto za války a v tomto ohleda je kniha bezvadná. Osobně mi nesedí styl jakým je kniha napsaná. Nevím jestli je to překladem, nebo čím, ale připadal jsme si jako by kniha byla spíš pro děti, než pro dospělé. Proto ta jedna * dolů.

Dandelion35
21.05.2017

Kniha se mi dobře četla. Nemám ráda, když se o takových věcech jako byla válka píše pouze v číslech, a tak mi vyhovovalo, že to mělo příběh.

Renatecka
30.03.2016

Knížka se dobře čte, z děje jsem si ale na zadek nesedla. Na toto téma bylo napsáno už nesčetně knih a toto je spíše takový průměr.

miri.f
09.11.2015

Tento příběh mě od samotného počátku dostal. Líbilo se mi, jakým stylem je psaný a byl příjemnou změnou po všech knihách, kde jsem se dozvěděla přehršel faktických informací. V příběhu Davida Rosena nechyběla lidskost, kterou jsem v jiných dílech postrádala. Po druhé polovině knihy však došlo ke zvláštnímu zvratu a už nebyla tak záživná. Autor náhle mění i styl a z poutavého příběhu se stává pouhý výčet událostí. Nakonec mi tedy nezbývá, než hodnotit třemi hvězdami.

suezie
12.07.2015

Tento příběh se mě nijak zvlášť nedotkl. Jako bych jej ani nečetla.. Nevím, možná jsem zhýčkaná jen těmi dobrými příběhy, ale toto je docela zklamání. Je mi totiž jasné, že za pár dnů si na tuto knížku ani nevzpomenu... Určitě jsem četla mnohem lepší a dojemnější příběhy z období 2.sv. války.

Terezín Židé

Autor knihy