Terezín, tři roky v předpeklí

V roce 1942 byl tehdy čtrnáctiletý David Rosen odvezen do Terezína. Tento koncentrační tábor, který nacisté vytvořili jako „vzorový“, aby jej mohli ukazovat tisku a zahraničním návštěvníkům, jeho obyvatelé nazývali „předpeklím“. Každý věděl, že odtud ve skutečnosti vede jediná cesta: do vyhlazovacího tábora. David si rychle uvědomil, že za umělou fasádou se skrývá stejně hrůzné zacházení, kterému byli Židé v té době všude vystaveni. Měl pouze jediný cíl: chtěl přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93835/terezin-tri-roky-v-predpekli-93835.jpg 3.867
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Víkend

Im Vorhof der Hölle, 2009

Kniha Terezín, tři roky v předpeklí

Pacínek
13. listopadu

O Holocaustu mám už docela načteno, ale tato kniha, je hodně slabá. Autor dle hledání na internetu skutečně prošel Terezínem, ale to co popisuje v knize, je v porovnání s kvalitní literaturou, hromada historických nesmyslů. Strašně mi to připomínalo Forresta Gumpa. Hlavní hrdina knihy byl také u všeho, a popis vyhlazení Lidic to už byl totální úlet.

ArwenAragorn

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak to v Terezíně chodilo za války, o tom, jak se tam hrozně žilo, jaký strach z každého transportu Židé zažívali, protože tušili, že na konci je čeká smrt. Vše vypráví židovský mladík David. Knížka byla zajímavá, ale ne moc poutavě vyprávěná. Taky jsem přesvědčena, že tehdy nejel David s ostatními do Lidic, popis tomu neodpovídá.

Mruskulka
10.04.2019

Pokud se tento příběh opravdu stal, tak jak autor popisuje, tak klobouk dolů. Takhle dobrosrdečný a nezištný člověk se jen tak nenajde. Téma koncentračních táborů musí zasáhnout každého. Hodně to donutí k zamyšlení.

prochajda
10.07.2018

Pro mě čtivý příběh z Terezínského ghetta založený na skutečných událostech, na které by se nemělo zapomínat.
Návštěva i současného Terezína ve mně zanechala silný a nezapomenutelný zážitek.

vikaa
11.07.2017

Svědectví o tom, jak se žilo v ghettu v Terezíně tentokrát překvapivě z pohledu německého žida. Vyprávění bylo živé, někdy se tam člověk úplně viděl. I když ghetto nebylo koncentračním vyhlazovacím táborem a podmínky v něm byly o mnoho snesitelnější, přesto se tam umíralo, byla tam zima, bída a hlad. A nad všemi visel Damoklův meč transportu. Osobně se mi líbil závěr knihy, kdy se David se svojí přítelkyní vrací nazpět domů a přemýšlí o tom, jaká bude jejich budoucnost. Zajímalo by mě, zda se nakonec opravdu vzali a žili spolu šťastně až do smrti... Pátrala jsem na internetu, ale marně.

druzickaster
06.07.2017

Je dobré vědět jak fungovalo Terezínské gheto za války a v tomto ohleda je kniha bezvadná. Osobně mi nesedí styl jakým je kniha napsaná. Nevím jestli je to překladem, nebo čím, ale připadal jsme si jako by kniha byla spíš pro děti, než pro dospělé. Proto ta jedna * dolů.

Dandelion35
21.05.2017

Kniha se mi dobře četla. Nemám ráda, když se o takových věcech jako byla válka píše pouze v číslech, a tak mi vyhovovalo, že to mělo příběh.

Renatecka
30.03.2016

Knížka se dobře čte, z děje jsem si ale na zadek nesedla. Na toto téma bylo napsáno už nesčetně knih a toto je spíše takový průměr.

Sapiens - Od zvířete k božskému jedinci
Sapiens - Od zvířete k božskému jedinci