Klášter kostlivců

Klášter kostlivců je detektivní román z doby vlády krále Václava IV. Napsal ho Jan Bauer, jenž je autorem mnoha historických románů. Jakub Protiva se navzdory výhodnému úřadu, jenž zastává, rozhodl k návratu domů. Volá ho jeho kraj a rodná tvrz Protivec v jižních Čechách. Již nějakou dobu mu myšlenky odbíhají k domovu, ale když dojde k tragické události, jejímž následkem umírá Jakubův bratr Ondřej, skládá Jakub úřad novoměstského rychtáře a vydává se na cestu. Sotva přijede domů a začne se pomalu zabydlovat na svém panství, přijede nečekaná návštěva. Zeman Matěj z Dvorců má pro Jakuba podivnou nabídku, která však stojí za úvahu. Ukáže se, že Ondřejova smrt nebyla ani zdaleka tak náhodná, jak měla vypadat. V kraji řádí banda loupežníků a někdo má políčeno i na Jakuba, který málem skončí jako jeho bratr. Jak ale objasnit promyšlenou vraždu a jakou má souvislost bratrova smrt s tajemným klášterem kostlivců, který leží ukryt hluboko v šumavských hvozdech, se dočtete až v knize Klášter kostlivců Jana Bauera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127704/klaster-kostlivcu-WKj-127704.jpg 4.164

Rychtář Jakub Protiva a mnich Blasius 8.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Klášter kostlivců

Hesonit
06.02.2020

Ploché, vcelku nenápadité, ženy pojaté jako nadržené samičky či rovnou štětky. Dílo působí jako kniha pro náctileté a dospěláckou z ní činí toliko věty typu: "Rozdávali si to spolu až do rána."

wooloong
02.12.2019

Tentokrát se s Jakubem Protivou a Blasiem podíváme do Jižních Čech. Příjemná změna, jen mě trochu zaráželo množství chyb a překlepů (jedna vypečená shoda podmětu s přísudkem, chybně používané ni/ní, vynechaná písmenka), další medvěd, co v zimě nespí, Jakub Protiva, který se zachová jako úplný pitomec (nejméně dvakrát). Být Jakubem a Blasiem, už nikdy nevystrčím nos z pražských hradeb. Kdykoli vyjedou někam do plenéru, hned je někdo začne pronásledovat, věznit, mlátit, málem popravovat a vůbec jim činit všeliká příkoří.

babystar
23.08.2018

Tentokrát byl příběh opravdu napínavý. Jakub Protiva se vydal hledat vraha svého mladšího bratra na svou rodnou tvrz, do prostředí, kde ho vlastně nikdo neznal, kde téměř neměl přítele. Je všelijak pronásledován, vězněn, mučen a dokonce ho čeká i poprava. Nakonec se však jako deus ex machina objeví františkán Blasius... Zajímavá je zmínka o lapkovi Janku Jednookém zvaném Žižka, který tedy moc charakteru nepobral. Musím opět konstatovat, že jestli se chovali církevní hodnostáři tak, jak je v knize naznačeno, vůbec se nedivím, že propukla husitská revoluce.

druzickaster
13.07.2018

Ale jo, místy překombinované, ale bavilo mě, bylo příjemné změnit exteriéry Prahy za Šumavský venkov. Sice mi krapet skřípal závěr s Blasiem a jeho vnuknutím, ale neurazilo. Budu se těšit na další osudy Jakuba Protivy , mnicha Blasia a jejich přátel i nepřátel.

Kerberos
18.06.2018

Je to odpočinkové čtení zhistorického prostředí,nezkoumám jestli to odpovídá historickým faktům,ale příběh Protivy a Blasia mě baví a přečtu si i pokračování

Galadwen
16.12.2017

Absolutně spotřební záležitost, přečíst a zapomenout. Zápletka málo logická, děj dobrý pro ty, kdo doufají, že všechny ženské touží jenom po tom jednom, a rovněž pro ty, kdo rádi vidí hlavní postavu úpět v různých žalářích (nebo kvůli kocovince). Do tramvaje je to OK. Ale prosím redakci/autora, aby, pokud nejsou schopni rozlišovat Mikuláše od Matěje a neustále jim navzájem přehazují křestní jména, ať jednoho z nich pojmenujou třeba Silvestr - to už se snad plést nebude. 2,5 hvězdy.

ivoiro
05.07.2017

U mně dobrý. Série mne stále baví.

jarin58
17.05.2017