Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

kniha od:


Koupit

Satirický výlet Matěje Broučka, komického šosáckého pražského měštana, na Měsíc. Pan Brouček je zámožný pan domácí na Starém Městě v Praze a je denním hostem hradčanské hospůdky "Na Vikárce". Jednoho večera poseděl "Na Vikárce" trochu déle a také víc popíjel, a když se vrací domů, vidí před sebou Prahu zalitou měsíčním svitem. Napadne ho, co četl a o čem vášnivě mluvil s hospodským "Na Vikárce" (bavili se o tom, jestli je měsíc obydlen). Zadívá se na měsíc, a jako by byl přitahován zvláštní přitažlivostí, vystoupí na zeď podél starých zámeckých schodů, odtud na střechu domku, ale pak už je opravdu tažen vzhůru, výše a výše, až dopadne na pevnou půdu - je na Měsíci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1173/big_pravy-vylet-pana-broucka-do-mesice-I2Y-1173.jpg 3.7263
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

katka134
08. dubna

Úsměvná satira, především kvůli neustálému strachu pana Broučka co bude jíst.

Annannas
20. března

Bez ČV bych po této knize nikdy nesáhla, ale jsem ráda, že jsem si rozšířila čtenářský obzor. Těžko tuto knihu hodnotit, je to prostě z jiné čtenářské doby.


Hani77
02. ledna

Jazyk je trošku náročnější na čtení, ale je to moc hezký příběh.

Hakate
28.08.2022

Pěkná satira, bohužel mě tato sága moc neoslovila.

Andrea864
23.04.2022

Musím říct, že jsem se bavila. Satira, jak má být. Skvělá čeština, postřehy hodící se i na dnešní dobu, barvité popisy věcí i okolí a samozřejmě i příběh samotný.

Atuin
13.03.2022

Také jsem poprvé knihu četla na základní škole a byla jsem vyloženě nadšená. Nepopírám však že jsem byla tak trochu výjimka. Mám to úplně stejné jako sgjoli. Asi jsem se s knihou střetla poprvé ve správnou chvíli a a měla šance jenom a pouze mě zaujmout.

sgjoli
13.03.2022

Poprvé jsem tento titul četla na základní škole, a i když si umím představit, že ty archaismy v knize použité mohou i kdejakému dospělému třeba dělat při čtení potíže, mně ten starý jazyk, kterým to je napsané, prostě uchvacoval. A i když možná půjdu proti proudu, mně ten pan Brouček prostě bavil – už na té základce. Knihu jsem pak četla ještě párkrát (na střední i na vysoké škole) a se stejným nadšením. Nejen příběh samotný, ale i ta závěrečná pointa, celková atmosféra knihy a jazykové + literární provedení mi v případě této knihy prostě sedí. Ale chápu, že asi ne každého to už v dnešní době chytne…

hellena1523
07.10.2020

Matěj Brouček je božan. Je to takový správný zaprděný měšťan, který se na Měsíci setkává s (i na můj vkus) trochu moc citlivými, romantiky. I z toho ale vzniká řada situací takřka komických, některé ovšem hodí se i na dnešní dobu a jsou zamyšleníhodné.

1