Podpovídky

Podpovídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12664/podpovidky-12664.jpg 4 20 5

Cyklus drobných beletristicko-žurnalistických próz, které Čapek psal od konce dvacátých let až do své smrti v roce 1938 takřka bez výjimky pro Lidové noviny. • Editor a autor doslovu Jakub Sedláček.

Boboking
04.03.2022 5 z 5

Kdo by to řekl, ale tak parádní čtení... Úsměvné, lehce sarkastické povídky o tom, jací my lidé jsme doopravdy. Čapek byl mistr pera i slova... Doporučuji. Přečteno pro ČV 2022.

MilanCFC
24.09.2020 5 z 5

Úžasná sbírka, naprosto trefná, často opravdu vtipná a vůbec celá taková "čapkovská". Povídkami jsem zas a znovu ohromen, to je neuvěřitelný tah na branku, jak už to zkrátka Čapek umí. Některé z příběhů ve mně ještě nějakou dobu zůstanou. Toto jsou opravdu žně.

gubesh
16.03.2018 5 z 5

Tahle knížka naprosto předčila moje očekávání. Podpovídky jsou velice vtipné, většinou se věnují vlastnostem a chování lidí, které Čapek paroduje s pečlivě vybranou ironií. Kvalitu dodávají, skrývající se mravní ponaučení, mnohdy s překvapivým závěrem. Vcelku je to povedená sbírka, velice čtivých povídeček, které rozesmějí a zpříjemní den.

druzickaster
01.03.2018 3 z 5

Tak bohužel. Připadal jsem si jako na horské dráze. Pár povídek bylo nadprůměrných, většina ke konci knihy, zbytek pro mne velké zklamání. Graficky zpracované rádoby vtipné reklamy jsou spíš infantilní, než humorné. Chápu vtipem jsou poplatné své době, ale dnes jsou skutečně vyčpělé.

SvaPepina
17.11.2011 5 z 5

Nečekané, skvělé, vtipné a originální. Miluju vztah pana Čapka k lidem a životu a tahle knížka je přesně taková - milá, humorná laskavá k lidem i jejich chybám i chybičkám.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938