Fialový hrom

Fialový hrom https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30867/fialovy-hrom-30867.jpg 4 21 6

Svazek tvoří protiklerikální satiry, v nichž vystupuje celá řada farářů, kaplanů, kostelníků, mnichů a tzv. zástupců božích na zemi. Hašek dobře rozpoznal, že náboženství bylo jedním ze sloupů moci vládnoucí třídy. V těchto svých povídkách, obracejících se proti církvi, vysmívá se lidské hlouposti tehdejších mocipánů.... celý text

Stanas513
22.02.2022 4 z 5

Krátké fejetony z předválečné doby. Hašek si bral na "paškál" církev a náboženství v té době a spojoval ho s tehdejší politikou. Uměl skvěle vykreslit pochybnou inteligenci tehdejších vládnoucích složek.

ozzak
10.04.2021 5 z 5

výborný humoristicky povídky našeho předního anarchisty

Hotovson
24.10.2018 5 z 5

Moc jsem se u toho bavil. A ač nevěřící, tak věřim, že v tej době z toho kléru musely vstávat na hlavě vlasy hrůzou :)

elotriel
20.10.2018 3 z 5

Krátké povídky, líbily se mi tak napůl. Některé mě nebavily, u jiných jsem se naopak bavila královsky:).

druzickaster
08.09.2017 5 z 5

Jaroslava Haška mám rád, takže jsem nemohl vynechat ani tuto knihu. Líbí se mi s jakým humorem a odvahou se vrhl na toto minové pole. V dnešní době tato odvaha už není tak výrazná, ale texty vznikly před více než sto léty a přesto jsou stále aktuální a strefují se do černého na celé čáře.

maryzka
20.04.2012 2 z 5

Fialový hrom jsou povídky zaměřené proti církvi neměli by si to přečíst naší církevní představitelé?