Můj obchod se psy a jiné povídky

Jaroslav Hašek, velikán české literatury a bohém, napsal tisíce povídek známých i méně známých, ale vždy plných humoru, fabulace a absurdity. Jeho povídky mají klasický styl i formu a čtou se tak lehce. Nový, zcela originální výběr z Haškových povídek zaujme každého milovníka veselé četby o každodenním životě, jaký mohl existovat snad jen v Haškově fantazii a přitom se zdá být tak nějak normální....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77509/muj-obchod-se-psy-a-jine-povidky-VGT-77509.png 4.337
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Slovart (ČR)

Kniha Můj obchod se psy a jiné povídky

maryzka

Co dodat k Haškovi. Mistr mystifikace.

terimila

Tohle se dalo. Haškův humor celkem snesu u obyčejné každodenní satiry, kritiky maloměšťáctví, každodenních úsměvných příhod. Tam to jeho kverulantství a trošku buranství má své místo a dá se přijmout. No a zvířátka, na ty já zabírám. :) Takže s některých povídek jsem se místy i zasmála nahlas (což je u mě nevídáno) a dost často usmívala. Nevybavuju si sice konkrétní příběhy, takže to nebylo zase až tak skvělé a vyšší hodnocení dát nemůžu... ale živě si pamatuju, jak příjemně a mile se to četlo. Jo, tenhle Hašek je fajn.

aktijnov

Některé povídky jsou úžasné. Člověk se začíná smát u prvních řádků a lituje, že už skončily. Jiné pro mne naopak nečitelné.

Jaruš7
04.09.2019

V sekci povídky, zatím ty bezvadně načtené s humorem talentovanèmu mistru vlastní, potěšení. (viz povídky)

stoun25
03.03.2019

Tuhle knihu povídek mám rád stejně jako Aféru s křečkem. Často se k povídkám vracím pro pozvednutí nálady.

kejty91
15.02.2017

Zajímavá kniha ale nic moc pro mě. Četla se dobře. Byly tam i zábavné situace. Holt Česká klasika se nezapře. Doporučuji.

tomas7090
31.03.2015

Dobrý den,chtěl bych vás poprosit..Sháním narychlo stručný obash knihy Můj obchod se psy..Nemá jej někdo ? Děkuji

ladyfromskye
26.02.2014

Je to sice trochu neuspořádaný výbor povídek, ale nejsou vůbec špatné. Nejspíš se k nim nevrátím, ale jsem ráda, že jsem si je přečetla. Co mně ale hodně dráždilo, to byla jazyková úprava. Po třicáté zaznamenané chybě jsem přestala počítat. Ke stovce jich ale bylo zcela určitě. Pod takovou korekturu bych se tedy rozhodně nikdy nepodepsala! A proto ještě jedna hvězdička dolů.

Praha noir
Praha noir