Můj obchod se psy a jiné povídky

Můj obchod se psy a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77509/bmid_muj-obchod-se-psy-a-jine-povidky-VGT-77509.png 4 49 13

Jaroslav Hašek, velikán české literatury a bohém, napsal tisíce povídek známých i méně známých, ale vždy plných humoru, fabulace a absurdity. Jeho povídky mají klasický styl i formu a čtou se tak lehce. Nový, zcela originální výběr z Haškových povídek zaujme každého milovníka veselé četby o každodenním životě, jaký mohl existovat snad jen v Haškově fantazii a přitom se zdá být tak nějak normální.... celý text

marabart
17.10.2021 4 z 5

Povídky se kus od kusu dost liší. U některých z nich si říkám, že je Hašek génius (za všechny zmíním dokonalý Silvestr abstinentů), jiné jsou nejvýše průměrné. Knížku jako celek doporučuji.

kilometr
16.12.2020 4 z 5

Některé povídky byly vcelku nevýrazné,ale většina byla povedenější.Prostě kniha u které se převážně hodně dobře pobavíte.70%.

maryzka
15.08.2020 5 z 5

Co dodat k Haškovi. Mistr mystifikace.

terimila
06.07.2020 3 z 5

Tohle se dalo. Haškův humor celkem snesu u obyčejné každodenní satiry, kritiky maloměšťáctví, každodenních úsměvných příhod. Tam to jeho kverulantství a trošku buranství má své místo a dá se přijmout. No a zvířátka, na ty já zabírám. :) Takže s některých povídek jsem se místy i zasmála nahlas (což je u mě nevídáno) a dost často usmívala. Nevybavuju si sice konkrétní příběhy, takže to nebylo zase až tak skvělé a vyšší hodnocení dát nemůžu... ale živě si pamatuju, jak příjemně a mile se to četlo. Jo, tenhle Hašek je fajn.

aktijnov
15.06.2020 3 z 5

Některé povídky jsou úžasné. Člověk se začíná smát u prvních řádků a lituje, že už skončily. Jiné pro mne naopak nečitelné.

Jaruš7
04.09.2019 5 z 5

V sekci povídky, zatím ty bezvadně načtené s humorem talentovanèmu mistru vlastní, potěšení. (viz povídky)

stoun25
03.03.2019 5 z 5

Tuhle knihu povídek mám rád stejně jako Aféru s křečkem. Často se k povídkám vracím pro pozvednutí nálady.

kejty91
15.02.2017 3 z 5

Zajímavá kniha ale nic moc pro mě. Četla se dobře. Byly tam i zábavné situace. Holt Česká klasika se nezapře. Doporučuji.

tomas7090
31.03.2015

Dobrý den,chtěl bych vás poprosit..Sháním narychlo stručný obash knihy Můj obchod se psy..Nemá jej někdo ? Děkuji

ladyfromskye
26.02.2014 3 z 5

Je to sice trochu neuspořádaný výbor povídek, ale nejsou vůbec špatné. Nejspíš se k nim nevrátím, ale jsem ráda, že jsem si je přečetla. Co mně ale hodně dráždilo, to byla jazyková úprava. Po třicáté zaznamenané chybě jsem přestala počítat. Ke stovce jich ale bylo zcela určitě. Pod takovou korekturu bych se tedy rozhodně nikdy nepodepsala! A proto ještě jedna hvězdička dolů.

martinkaLLL
16.06.2013 1 z 5

Knížka dobrá k usínání.

rakytnik
29.03.2013 3 z 5

Klasická satira jak má být. Jen škoda hrubek, které se prolínají celým vydáním - kde mohli soudruzi v Číně udělat chybu B-)

kristeen
10.02.2012 4 z 5

Haškovi jsem se pro jeho oblíbenost a neustálou školní doporučovanost dost bránila, ale tahle knížka mě mile pobavila. Jen je škoda, že si vydavatel nepohlídal více korektury - je tam opravdu dost chyb, nemluvě o tom, že tři povídky jsou zcela narušené tím, že je špatný klad listů, což čtěnáře přinejmenším otráví...