DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Ve zkratce...vše je to o vaší hlavě. Nic nového ale zajímavé podněty. Doporučuji se podívat na její přednášky

03.04.2021 3 z 5

O strachu O strachu Osho

Strach, víra, láska. Líbí se mi pohled na strach a smrt jakou autor přináší krásné počtení

31.03.2021 3 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Autor krásně popsal osobní životy velkých vladařek Historie a historické události ale především silné ženy které držela nad vodou víra a jejich rodina člověk zjistí že životy významných osobností se neliší od těch našich. Doporučuji všem koho zajímají osobní příběhy panovnic

31.03.2021 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Výborný příspěvek tohle ni žádná lékařská příručka ale klasické principy lidského zdraví které jdou ruku v ruce. Za mě velice sympatické a obohacující

30.03.2021 4 z 5

Alkohol, drogy a vaše děti Alkohol, drogy a vaše děti Karel Nešpor

Výborná příručka,která pomáhá a radí rodičům s přístupem k návykovým látkam. Výboré příklady z praxe a skvělá publikace.

23.03.2021 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Mnohem lepší než předchozí díl, nové prostředí, postavy, napětí ale zároveň stejná čtivá atmosféra

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Krásně popsané Ebenské opatství a také se mi líbilo bližší vysvětlení černého stínu. Opět jsem se pobavila nad hláškami postav další oddechové počtení

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

O něco slabší než předchozí díl ale zas to otevřelo dveře novým věcem.

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Opět oddechovka ale zato více postav a děj měl nový směr. Je to vlastně takové cestovní dobrodružství pro děti ale příjemné a hezky se čte. Těším se na pokračování. :)

18.03.2021 3 z 5

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Poslouchala jsem jako audio knihu. Je zde spoustu inspirativních myslenek ale myslím že by se autor neměl navážet do knih o osobním rozvoji. Ne všichni čtou tyto knihy aby byli lepší nebo změnili svůj život ale spíše kvůli myšlenkám do života a zkušenostem odborníků i laiků. Nicméně jsem se občas i pobavila a souhlasila. Chce to trochu míň sarkasmu a více úcty než že náš život je pr**li. :D

15.03.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Musím uznat že to bylo čtivé a výborně napsané ale předvídatelné. Hlavní hrdinka byla velice naivní až mě to štvalo ale ok tak nějak to patřilo k jejímu charakteru. Jsme zvyknutí z nejnovějších knih že hrdinky bývají drsné a feministické zde to tak není. Další věci snad odhalí další díl jelikož z posledních kapitol jsem trošku zmatená

06.03.2021 3 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

Do třetího dílu už jsem se vyloženě donutila abych věděla jak to dopadne. Jsem ráda za to rozuzlení konec byl předvídatelný a vcelku dej utekl rychle. Celá série mě celkem nudila nejen tou neoriginalitou ale i chováním postav. Fajn počtení ale jednou stačilo

04.03.2021 2 z 5

Dneska půjdu spát až zítra Dneska půjdu spát až zítra Markéta Plechšmídová

Nic moc.
Taková knížka typu: jen tak něco si přečíst. Situace do které se Marina dostala byla hrozná a zajímavá ale knížka je dost mimo realitu. Nedivím se, že jí četlo tak málo lidí..

26.02.2021 1 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha je inspiraci do života a oceňuji sdílení zkušeností nicméně je to spíše pro sportovce nebo motivace ke sportu a sportovních cílů. Nic nového mi kniha nepřinesla

16.02.2021 2 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Hodně dobrá kniha s mnoha radami jak do života tak do vztahu/manželství. Spoustu stereotypů, které by měli zmizet a nad kterými bychom se měli zamyslet. Děkuji skvělému terapeutovi za tento knižní příspěvek:)

07.02.2021 4 z 5

Andělský mág Andělský mág Garth Nix

Pro ty z vás, kteří čekáte klasickou young adult fantasy s romantickou slaďárnou tohle rozhodně není. Nix musí mít úžasnou představivost, když tohle dokázal napsat. První půlka knihy je hodně rozvětvená ale dá se v tom zorientovat ačkoliv jmén je hodně, je očividné kdo je kdo. Velice si cením originality tohle zdaleka není žádné klišé a Nix přidal i několik krásných myšlenek k zamyšlení. Druhá půlka mnohé vyjasnila a ačkoliv děj nebyl tak nabitý četlo se to hezky až do samého konce. Tato kniha je něco zcela nového jak stylem psaní tak obálkou. Doporučuji starším čtenářům a všem, kdo chtějí do své hlavy vpustit nový pohled na nebeské tvory :)

25.01.2021 3 z 5

Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti Karel Nešpor

Velice osvěžující a zábavná kniha. Jednoduše smějte se! Karel Nešpor v knize používá příklady z praxe a také ze svého působiště. Moudré a některé kapitoly opravdu smíchuplné :)

04.01.2021 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Ani mě kniha příliš nenadchla dějem ani postavami a prožitek z knihy téměř žádný. Ale autorce fandím protože jsem četla černookou tato kniha ale už nebyla tak dobrá

15.11.2020 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha mě bavila a byla čtivě napsaná a Reed je pěknej hajzlík. :D

26.10.2020 3 z 5

Andělské pohádky na dobrou noc Andělské pohádky na dobrou noc Karen Wallace

Krása, pohádkové zahřátí u srdce :))

21.10.2020 4 z 5