DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jééé. To bylo táák krásný. 4.7*

23.06.2018 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Knize jako takové bych dala i 4,5*, kdyby ovšem nebyla přeložená Omegou. Protože, sakra, tolik chyb jsem ještě nikdy nezažila. Překlad poničil originalitu a zajímavost příběhu. Škoda.

23.06.2018 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Bohužel, nejspíš jsem prostě očekávala příliš. Nesedl mi styl psaní, a ačkoli v knize bylo pár světlých momentů, myslím, že kdyby se počet stran zredukoval na polovinu, vůbec by to knize neuškodilo. Takhle to byla jen další, příliš dlouhá young adultovka. 3,5*

18.06.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Jo. Bože, to bylo skvělý. Kellen je nejvíc sympatická postava, Ferius patří mezi skvělý drsňačky, a tak.. kdo by je sakra nemiloval? Chci druhý díl!

08.06.2018 5 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Kniha se mi líbila.Jenom mám několik, ve výsledku velkých výhrad. Zaprvé mi přišlo, že byl překlad (možná i kniha samotná, nevím) velmi složitě napsaný. Zbytečné. Dále se autor asi snažil vměstnat spoustu zajímavých, jindy i poučných, myšlenek na moc malý prostor. A nakonec konec, dle mého názoru, šel vypracovat mnohem lépe. 3,5*

05.06.2018 3 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Rozhodně lepší z knih, které Walliams vydal. Ale pořád to nebylo nic extra.

30.05.2018 3 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Z většiny fajn, jen to občas bylo trochu nereálný. A teď nemyslím zombíí. Třeba hned na začátku, kdy Alenku nikdo pořádně nelitoval? 3,5*

27.05.2018 4 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Levné knihy, 60 korun. Očekávala jsem průměrný milý příběh. Ale Milo. Tahle kniha mě okouzlila a nechala mě se zamilovat. Doporučuji všema deseti.

25.05.2018 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha byla skvělá. Tak zvláštně divná, ale zároveň příjemně podivná. Námět, postavy i příběh jako takový mě zaujaly a byla jsem jimi často ohromena. Sám autor mi pověděl, že mu lidé říkají, jak je druhá polovina lepší. Mají pravdu. Je. Ale i ta první není nic špatného.

13.05.2018 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Nevadila by mi o sto stran kratší délka, a na začátku jsem se občas ztratila v ruských jménech. Taky mě trochu zklamal konec, čekala jsem nějaký lepší závěr. Krom toho mi však Volavka přijde jako opravdu skvělá kniha.

10.05.2018 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Ačkoli jsem byla skeptická, Romeo a Julie mě dostali. Takže jo, skvělá kniha.

08.05.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Toto je příklad neuvěřitelně drsné knihy, až jsem si říkala že to nepatří do čtení pro náctileté. Příběh jako takový byl však velmi chytlavý a já si určitě přečtu další díly.

08.05.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Popravdě jsem si knihu koupila jenom díky slevě v antikvariátu a čekání na vlak. Ale nelituji. Splnila vše co jsem očekávala, a přestože s autorem v několika bodech nesouhlasím, mi dala pár zajímavých myšlenek. Takže pokud nečekáte žádné vysoko filozofické čtení, myslím že budete spokojeni. Palec nahoru i za grafické zpracování.

08.05.2018 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Vraha jsem jako vždy neuhodla a příběh jako takový byl taky super. Doporučuji.

04.05.2018 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Shakespeare nezklamal. I když byl příběh trochu zamotaný, nedělalo mi problém knihu číst. Doopravdy vtipné a okouzlující. Směle do čtení!

27.04.2018 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Hádám, že to mohlo být i horší. Postavy byly naprosto ploché a téměř nic o nich nevíme. Až na konci jsem se dozvěděla, jaké má jedna z hlavních vlasy! Ačkoli téma bylo zajímavé, myslím, že by se z něj dalo vytěžit více. A k tomu, během knihy jsem málem zapomněla, že je Eden ,,naprosto obyčejná holka bez křivek" protože mi přišlo, že se z ní naráz stala supermodelka...

25.04.2018 2 z 5

Pnin Pnin Vladimir Nabokov

Samotný příběh mě až do téměř úplného konce moc nebavil. Ačkoliv bych za normálních okolností dala 2 hvězdy, za jazyk, kterým je kniha psaná, dávám o hvězdu na víc. Každé slovo, které autor napsal, má svůj účel a působí jako pohlazení na duši. Už jen proto přeci čteme.

22.04.2018 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Doslova boží! Moc se mi líbil konec, všechny moje oblíbené postavy dostaly správné zakončení. Už se moc těším na daší knihy or Riordana, doufám že to taky bude taková pecka. :-) Mini SPOILER: Will! Will! Will! Aneb Pinterest.

15.04.2018 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, na 186 stránce odkládám do Nikdy víc. Svět jsem nepochopila, nikdo mi neřekl proč je Vasillisa tak strašná, a to s tou gymnastikou..? Autorka se asi nemohla rozhodnout o čem píše, protože to nebyla ani sportovní, ani moderní gymnastika. Na stránce bylo Vasilissino jméno vždy minimálně desetkrát a celý ten příběh byl prostě..uh? No, tohle nepůjde.

14.04.2018 1 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Příběhy Simona a Molly mi daly spoustu věcí. Každý něco trochu jiného. Ale daly mi toho hodně. Molly mi dala poznání mě samotné. I když nejsem tlustá, mám něco, díky čemu si připadám jako ona. Díky.

11.04.2018 4 z 5