Vražda na faře

Anglická královna detektivek v tomto detektivním příběhu, který vyšel 1930, poprvé čtenářům představila neúnavnou, vynalézavou a jedinečnou amatérku-detektiva, slečnu Marpleovou, která svým originálním myšlenkovým postupem a nevšedním postřehem nejednou nalezne řešení zapeklitých případů. Tady ve Vraždě na faře poprvé zazářila, upoutala, pobavila a překvapila samotného oficiálního vyšetřujícího komisaře. Na faře v malé vesničce St. Mary Mead dojde k vraždě člověka, kterého v okolí nikdo neměl rád a tak důvod ke zločinu by se našel skoro u všech jeho sousedů. Jednou z obyvatelek vesnice je i slečna Jane Marplová, zkušená moudrá dáma, která celý život pozoruje lidi kolem sebe, má pochopení pro jejich slabosti a hříchy a velmi dobře zná místní poměry. Policejní vyšetřovatelé se zpočátku staví shovívavě k jejím zdánlivě naivním postřehům, brzy ale zjistí, že dokáže překvapivě přesně nahlédnout do tajů lidské psychiky a svou originální dedukcí nakonec skutečně najde řešení komplikovaného případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38745/big_vrazda-na-fare-dOl-38745.jpeg 4.3563

Slečna Marplová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Melantrich

The Murder at the Vicarage, 1930

Kniha Vražda na faře

jarin58

Pomalejší rozjezd,ale jinak celkově se mi kniha líbila.

Fallenyard

Zrovna tento případ mě moc nenadchnul. Bylo to místy vtipné, ty vikářovy hlášky mě fakt bavily, ale samotný příběh byl dost nuda...

animovanej medv

Bylo to trošku zdlouhavé, ale i tak mě to moc bavilo. Vraha jsem netipla

Burák

Agatha Christie zaexperimentovala a nechala tentokrát odhalení motivu zločinu i jeho pachatele na nové postavě, která ani není profesí vyšetřovatel a co víc, je to žena. Slečna Marplová byla podle mě skvělou volbou a mám příběhy s ní moc ráda. I když bych si v duelu Poirot vs. Marplová nejspíš vybrala Hercula, na slečně Marplové mě baví prostředí ve kterém se pohybuje - anglický venkov v 1. polovině 20. století, to je prostě moje srdcovka.
Její první příběh má trochu pomalejší rozjezd, ale celkově jde opět o velmi vydařenou detektivku na kterou jsem u autorky tak zvyklá.

Kontryhelka

Další úžasná a zajímavá detektivka od paní Agathy. Netřeba představovat, protože všichni její příznivci dávno víme, že její knihy jsou plné tajemna, zvratů a hlavně geniální rozuzlení na konci příběhu. Její knihy se mi nikdy neomrzely a i když je znám od dětství, vždycky si je ráda přečtu a nechám se vtáhnout do děje. Parádní i filmové zpracování.

Booky84

Příjemná a čtivá detektivka se všetečnou paní Marplovou, těším se na další.

Timkim
15.12.2021

Odposlechnuté pouze díky výzvě. Popravdě A.CH. nebude moji oblíbenou autorkou. Celý děj je zmatečný, vyšetřování vede místo policie kněz, který by se svojí dobrosrdečnosti zamíchal i praseti do žrádla. Za ženu má neschopnou blbku a neustále ho otravuje celý regiment přestárlých svobodných "slečen". Těžce mi to připomíná "Slunce seno" nebo "Babovřesky". S A.CH. končím, tohle je ztráta času.

SHi
26.11.2021

Hezká detektivka, ale spíše typu "přečíst a zapomenout". Zápletka není nijak strhující, postavy působí vesměs fádně a než jsem si stačila pořádně zapamatovat, kdo je kdo, ocitla jsem se v závěru příběhu, který mě sice trochu vytrhl z letargie, ovšem nezáživný a vleklý zbytek knihy se mu přebít nepodařilo.