Dousabel Dousabel komentáře u knih

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Krásná kniha, krásný příběh, spousta tajemství z minulosti a jejich postupné odhalování, některé předvídatelné, jiné mě z mrazením v zádech opravdu hodně překvapily. A především oceňuji normální závěr a ne žádný americký přeslazený zázračný konec. :) Jsem moc ráda, že se její knihy zase začaly vydávat.

02.02.2018 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Jsem nadšená. Jako vždy. O tom, že by L. Penny zakomponovala do příběhu i tu naši malinkou republičku se mi ani nesnilo :) Zatím mi to přišlo jako nejzamotanější, nejzapeklitější a hlavně nejvíc nedořešený případ:D Zůstává spoustu otazníků a jsem přesvědčená, že nakonec bude (doufám!) přeci jen vše jinak. Knize dodal vynikající atmosféru i ten hrůzyplný příběh o chlapci a Králi hor, spolu s vyřezávanými soškami, už jsem začala čekat apokalypsu :) A Róza se svými outfity opravdu pobavila! ♥

02.11.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Hrůza, strašná bída, nenávist, krveprolití, vraždy jen tak ze zábavy, znásilňování skoro na každé stránce, bezpráví, bezmocnost, upalování, ponižování, všudypřítomný strach - to je jen v kostce, co se odehrává na prvních stranách a kvůli čemu jsem chtěla knihu zbaběle hodit na kouta. Nu, nakonec jsem se zatvrdila a dočetla. A četla jsem hrozně rychle, abych i já, snad, dostala svou dávku zadostiučinění a pomsty, a hlavně, abych se už mohla přestat o všechny tak strašlivě bát :)

21.05.2017 5 z 5

Výborná kniha! Místy je strašně miloučká a zábavná, místy hrozně smutná a pesimistická, ale takový je život. A víte co? Já už se jí nebojím, ona ta Smrt není vůbec zlá, prostě jen dělá svou práci :)

13.04.2017 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

18.02.2017 5 z 5

Mám pro Jonassona opravdu slabost, proto jsem zdejšímu nízkému hodnocení moc nevěřila. Bohužel, musím dát ale za pravdu, je to o dost slabší, než stařík a na Nombeko to nedosahovalo ani omylem. Každopádně přečetla jsem, utrpení to pro mě nebylo, ale za břicho jsem se taky nepopadala, ze začátku to vtipné bylo, pak už to ztrácelo šťávu. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, nakonec dám 4 hlavně za to téma, dělat si takovou otevřenou srandu z boha a věřících chtělo opravdu kuráž :o)

30.07.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Docela mě udivuje zdejší nízké hodnocení, protože mě se to tedy velice líbilo! Napnutá jsem byla od začátku až do konce, vymyšlené i propracované mi to přišlo opravdu dobře a i autorčin styl psaní mi sedí. Možná to bylo na konci lehce kostrbaté, ale dopadlo to přesně, jak mělo a vysvětleno bylo vše poměrně zdařile. Rozhodně se nebudu bránit dalším počinům této paní autorky :)

26.03.2016 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tak, jelikož je mi přece jen trochu bližší to dvacáté století, i když teprve začátek, než to šestnácté v první knize, líbilo se mi tohle dílko trochu víc. A myslím si, že se docela zdárně podařilo autorovi vystihnout tehdejší dobu. I když, na konci se vším tím šňupáním a herci jsem si chvilku myslela, že jsem se najednou octla v současném Hollywoodu :o) Ale na každý pád si čtyři hvězdy příběh Christmase a Ruth určitě zaslouží, už jen proto, že do posledních asi 15 stran není nic jisté:)

29.12.2015 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Perfektní! Ta kniha mě doslova uchvátila, nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Je to zrůdné, úchylné, zvrácené, srdcervoucí, ale taky strašně fascinující. V dnešní době, která chrlí jeden thriller za druhým, je tohle fakt pekelně originální. Zahradu mám navždy vypálenou v paměti a Zahradník? Takový sympatický strýček, co sbírá motýly :D

15.07.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Není to žádný nervydrásající thriller od první stránky, ale rozhodně je to čtivá kniha s poměrně napínavým koncem. Dobře vystihnutá psychologie Anniny postavy a boje s její fóbií. Jen ten merlot - na víno si po dočtení nemůžu ani vzpomenout :D

09.06.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Velice slušný thriller. Dobře se četl, zajímavá zápletka a závěrečné rozuzlení fakt překvapivé, spíš až krutě šokující. Jen série Game a MemoRandom byly o chloupek lepší a s thrillery se ztracenými dětmi se teď roztrhl pytel.

09.06.2018 4 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Tak především, toho, kdo tuto knihu vydal pod štítkem humor, bych nechala podstoupit psychotest. Je to opravdu nádherná kniha, ale humor se objevuje na prvních pár stranách, potom úsměv zamrzá a nakonec máte v hrudníku balvan. Ale poselství tahle kniha rozhodně obsahuje, a to, žijte si tak, jak chcete, dokud můžete. A nepromrhejte ani minutu.

02.02.2018 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Kate Morton jede stále podle stejného schématu. Sto let staré tajemství, stejně tak staří i hlavní aktéři :o). K tomu jedna sympatická mladá hrdinka, která všemu přijde na kloub a ještě si stíhá vyřešit všechny své osobní problémy. Baví mě prolínání současnosti s flashbacky do minulosti a na konci, jako vždy, běhání mrazu po zádech a vhrknutí slz do očí z toho přehnaně šťastného konce. A já jí to pořád žeru :)

02.11.2017 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Jsem ráda, že jsem do roku 2017 vstoupila s něčím tak pěkným, milým, optimistickým, romantickým, pohodovým a s dobrým koncem. Ostatně, jako všechny autorčiny knihy:) Tak budu doufat, třeba se vyplatí, jak na Nový rok, tak... :)
Moc příjemná oddechovka!

10.01.2017 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Nevěřila jsem, že se jim tentokrát podaří, propojit všechny ty zdánlivě nesouvisející zločiny a přece jenom ano!:) Promyšlené to mají opravdu parádně, manželé Börjlindovi. Zase jsme se dozvěděli trochu více o životě Toma a Abbase, ale ještě toho zbývá hodně nezodpovězeno, navíc se přidává další tajuplná postava jak hrom - Luna :D Jsem zvědavá, jestli se v závěrečném díle dočkám všech odpovědí:)
Jinak ústřední příběh paráda, napnutá jsem byla jak kšandy, sice ty občasné, až něuvěřitelné náhody, jsou přece jen trochu přitažené za vlasy, ale já jim to všechno odpouštím:) Bohužel jednu hvězdu musím srazit za Olivu, která mě tentokrát dobré dvě třetiny knihy hrozně rozčilovala! :D

01.05.2016 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Krásná knížka o nepředvídatelnosti osudu, nikdy nevíme, v kterém okamžiku se nám může život, i zdánlivě nějakou bezvýznamnou maličkostí, obrátit vzhůru nohama.
Moderní pohádkou bych sice toto dílko nenazývala, až snad na Zerstor 500, ten doufám opravdu není skutečný, stal se totiž i mou noční můrou:), ale spíše jemně vyprávěný příběh o tom, jak osud svedl dohromady jednoho obyčejného člověka, který miluje knihy a svou zlatou rybku a jednu obyčejnou slečnu, která dělá toaletářku a má neskutečný životní nadhled.

16.02.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nebudu hodnotit, zda Vraní dívka je nebo není jen pro silné povahy. Každý má jiné životní hodnoty, nebylo to zrovna odpočinkové čtení ani pro mě, každopádně pro rodiče všeobecně nebo pro čtenáře s hodně velkou představivostí to musí být větší jízda:)
Jinak je to opravdu vynikající thriller, který se zabývá především psychologií postav. A to dokonale. Sama jsem se do čtení tak ponořila, že jsem chvílemi začala pochybovat o své příčetnosti (a také o příčetnosti těch dvou pantátů, co tohle napsali). A díky bohu za to, že jsem se pustila do čtení, až když mám všechny díly doma, jinak by mě na poslední stránce klepla pepka :o) Takže vzhůru do druhého dílu!

21.01.2016 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

No, ufff. Na Osvětimské knihovnici je nejhorší to, že převážně popisuje život dětí v koncentračním táboře. Je strašné číst o vyvražďování lidí v plynových komorách, ale ještě hrůznější je číst, když do plynových komor odvádějí malé děti. Chvílemi jsem musela přestávat číst a jít to někam rozdýchat, kniha je totiž napsaná naprosto bravurně, ať chcete nebo ne, stanete se prostě součástí všech těch zvěrstev.

Jsem přesvědčená, že příběh Dity Krausové, jejích rodičů, kamarádky Margit, Fredyho Hirsche a hlavně jejích zakázaných tajných pokladů, budu v sobě nosit ještě hodně dlouho, ne-li napořád.

17.05.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Rozhodně 5 hvězd za příběh Minky, protože na tom celá kniha stojí. Je to krásně napsáno a musím uznat, že poměrně dost povedeně, myslela jsem si, jaká to nebude procházka růžovou zahradou v podání americké spisovatelky, a ejhle, hluboce se omlouvám, zvládla to bezchybně a vylíčila tu hrůzu naprosto realisticky. Nebudu se vyjadřovat k těm "šťastným" náhodám v Osvětimi, myslím, že i s nimi trpěla Minka až až!
Co se týče toho příběhu okolo, i když se to dobře četlo, občas jsem měla pocit, že autorka dosti balancuje na hranici té typické "americké kýčovitosti", z které se jí taktak podařilo vybruslit, ale ten konec mi prostě nesedl. Takže, za Minku si to plný počet zaslouží:)

16.02.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Luxus! Jsem moc ráda, že jsem si počkala celý rok, až vyjde ilustrované vydání Inferna a zhltla jsem ho za dva dny. D.B. vůbec nezklamal, smekám před autorem, že se pustil do takového ožehavého tématu, ale v dnešním světě začíná být zahlcenost planety opravdu alarmujícím problémem. Díky obrázkovému vydání a úžasnému popisu všech míst a památek jsem měla pocit, jako bych tam běhala spolu s Robertem celou dobu i já :o) A závěr se mi líbil dokonale, přesně takhle to mělo skončit.

01.01.2015 5 z 5