Dousabel Dousabel komentáře u knih

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

No, tedy ufff! Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla knihu za jeden jediný den, takže k tomu už snad netřeba moc dodávat :) Díky bohu za dovolenou, protože od čtení Vraní dívky se fakt nedá moc odcházet. Jelikož čtu všechny díly hned za sebou, naštěstí nemám až takový zmatek ve všech postavách, vše se začíná pěkně prolínat a autoři celkem zdárně průběžně rekapitulují. Začínám si myslet, že už vím, jak to celé vlastně je, ale možná se taky pěkně pletu :) Nedá se nic dělat, hned se pustím do závěrečného dílu.

22.01.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nebudu hodnotit, zda Vraní dívka je nebo není jen pro silné povahy. Každý má jiné životní hodnoty, nebylo to zrovna odpočinkové čtení ani pro mě, každopádně pro rodiče všeobecně nebo pro čtenáře s hodně velkou představivostí to musí být větší jízda:)
Jinak je to opravdu vynikající thriller, který se zabývá především psychologií postav. A to dokonale. Sama jsem se do čtení tak ponořila, že jsem chvílemi začala pochybovat o své příčetnosti (a také o příčetnosti těch dvou pantátů, co tohle napsali). A díky bohu za to, že jsem se pustila do čtení, až když mám všechny díly doma, jinak by mě na poslední stránce klepla pepka :o) Takže vzhůru do druhého dílu!

21.01.2016 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Může obsahovat SPOILERY!

Naprosto bravurně popsané pocity a chování mámy, která si nechce přiznat, že její dítě je psychopatický šílenec. I když mi to Hannino popírání očividné pravdy lezlo děsně na nervy, asi by se takhle choval každý rodič. Po dočtení mi v hlavě lítá spousta otázek. Byla by Dawn taková, kdyby měla jinou výchovu? Kdyby jí nechali zoperovat to líné oko, kdy chtěla? Kdyby ji ve škole nešikanovali? Anebo ať děláme, co děláme, když se naše dítě zamiluje do psychopatického šílence, sám se z něj stane? Samotný závěr knihy se mi moc líbil, ale stejně nad tím musím pořád dumat :)

19.01.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Ach synku, synku, chtěla bych být Tvou Martou! Všechno Ti odpouštím, vlastně jsi vůbec nic zlého neudělal :o)

Vynikající, syrový, krutý thriller s překvapivým rozuzlením. Moc se těším na další počiny pana Nesba! I když, nejdřív jsem si zamilovala alkoholika HH, teď závisláka na heroinu a vraha, tak příště bych prosila někoho normálního, ať si nepřipadám tak zoufale :o)

11.01.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Místo komentáře použiji jednu z myšlenek Marie-Laure z předposlední strany

Každou hodinu, pomyslela si, z tohoto světa odejde někdo, pro koho je válka vzpomínkou.

A já děkuji za tuto a jí podobné knihy, že prostřednictvím jich, můžeme (musíme) stále vzpomínat a připomínat si osudy těchto lidí z té hrůzné války.

04.01.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tak, jelikož je mi přece jen trochu bližší to dvacáté století, i když teprve začátek, než to šestnácté v první knize, líbilo se mi tohle dílko trochu víc. A myslím si, že se docela zdárně podařilo autorovi vystihnout tehdejší dobu. I když, na konci se vším tím šňupáním a herci jsem si chvilku myslela, že jsem se najednou octla v současném Hollywoodu :o) Ale na každý pád si čtyři hvězdy příběh Christmase a Ruth určitě zaslouží, už jen proto, že do posledních asi 15 stran není nic jisté:)

29.12.2015 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Typický Deaver! Na začátku knihy několik příhod, které spolu nemůžou v žádném případě souviset a nakonec vše dokonale spojeno a vysvětleno :) Tak, jak to umí jen on. Mě to prostě baví, výborně se to čte a ty jeho happy-endy prostě miluju:)

06.12.2015 4 z 5

Nehoda Nehoda Chris Pavone

Tak mnohovrstevný thriller to tedy rozhodně je, s čímž jsem měla na začátku čtení docela problém, protože jsem se málo soustředila a měla jsem v tom potom hrozný chaos:) Pak když jsem si všechny postavy začlenila, už to do sebe hezky zapadalo. Druhá půlka knihy vynikající, to už jsem ji jen nerada odkládala a za tu husí kůži na konci čtyři hvězdy opravdu zaslouženě :)

04.12.2015 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jak už jsem jednou psala u Alice, Liane Moriarty je mistryně v psaní psychologických románů! A s každou další a další knihou, mi přijde lepší, propracovanější, geniálnější. Příběhy Celeste, Madeline i Jane se mi strašně líbily, i když Jane jsem si oblíbila asi nejvíce a vše, co jsem jí přála, se jí i mně splnilo :) Když nadešel ten velký Kvízový večer, už jsem měla nervy úplně nadranc a fakt jsem se hrozně bála, kdo tam teda umře! Opravdu geniálně propracované do nejmenšího detailu a také musím vyzvednout ty luxusní komentáře pod každou kapitolou, dokonale čtenáře domatou a výborně to tam pasovalo!

23.11.2015 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tak z tohohle jsem vážně nadšená! Po Marcovi, kde měl Carl se svou smečkou velice málo prostoru, jsou zpět v plné síle! (No, i když na konci této knihy spíše v trvalé invaliditě :o)). Prostě oddělení Q je zpět ve skvělé formě a já jsem si to maximálně užila! Carl ještě více ubručenější, Asad se svými dokonalými překlady ještě zábavnější a Rose je čím dál záhadnější! Za mě super a strašně se těším na další díl, už teď se mi po nich stýská!

13.11.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Ach jo, to je prostě paráda, když někdo umí tak nádherně psát, jen kdybych uměla pomaleji číst, to by bylo něco!:) Krásný příběh, prolínání současnosti a událostí z první světové, moc se mi líbily obě dějové linky. A zase mě ta Jojo dohnala k slzám! :o)
Teď nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat na další díla, tak doufám, že se zase brzy dočkáme!

05.11.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak tohle mě tedy velice bavilo a strašně dobře se to četlo! Výborný thriller s velice překvapivým koncem, alespoň pro mě tedy:) Ještě nikdy jsem neměla během čtení tak rozporuplné pocity, co se týče hlavní hrdinky. Rachel mi byla ze začátku strašně nesympatická, pak jsem k ní získala skoro odpor, ale postupem času mi jí začalo být spíše líto a na konci jsem ji vlastně měla ráda.
Autorce se podle mě podařilo docela věrohodně popsat takový život a myšlení alkoholika, já jsem se teda během čtení nemohla ani podívat na skleničku vína a to nejsem žádný abstinent :o)

31.10.2015 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Dobrý thriller zabývající se problematikou stalkingu. Ač jsem nad tím nikdy neuvažovala, v životě by mě nenapadlo, že se člověk musí nechat prakticky skoro zabít, aby vám strážci zákona pomohli. Trochu mě mrzelo, že jsem se dostatečně nesžila s postavou Clarissy, možná tím střídáním 3. osoby a ich formy, někdy to působilo trochu rušivě. Konec mě přeci jen překvapil, ale přála bych si ho jinak :o)

26.10.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Opravdu jsem se do toho snažila pořádně proniknout, ale já prostě nevím, se mnou Greenovy knihy ani nehnou. A to se vážně snažím! Přitom se to četlo opravdu moc pěkně, Válečka jsem si oblíbila, ale jakmile přišlo velké TO uprostřed, ani ťuk, jak kdybych četla týden staré noviny. Stejně jako Hvězdy, bohužel zklamání, ale je to spíš můj problém, že mu to prostě nevěřím.

26.10.2015 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Tak tohle byl opravdu povedený psycho thriller! A rozhodně nejlepší thriller s náboženským fanatikem, co jsem kdy četla! A i když jsem měla podezření, kdo je tím vrahem asi tak od půlky knihy, proč to vlastně dělá, jsem se dozvěděla až na konci, to mi tedy nedocvaklo:) Musím pochválit opravdu dobře propracovanou psychologii postavy Reda, proto mě jeho závěrečné rozhodnutí moc nepřekvapilo a teď, s odstupem po dočtení, naprosto souhlasím a chápu, proč se tak rozhodl:o)
Pro mě opravdu milé překvapení a vřele doporučuji!

17.10.2015 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Pointa nebyla vůbec špatná, ale chtělo to prostě mnohem více strašení. Já se chci u hororu bát a ne, že mě zamrazí až na samotném konci. Škoda toho, nápad dobrý, ale zpracování nic moc.

13.10.2015 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Vážně začínám uvažovat, že pošlu všechny seveřany k šípku a budu číst už jen takový styl detektivek:) Mají na mě totiž neskutečně uklidňující vliv, zvládla bych klidně dalších 300 stránek. Stejně jako prvotina Zátiší je to milé, inteligentní a hrozně příjemné počtení. Miluju všechny obyvatele Three Pines a kdyby tam neměli takové arktické podnebí, chtěla bych tam bydlet s nimi:) To jediné bych vytkla, že mi při čtení byla hrozná zima :o) Ale už se moc těším na další díl!

13.10.2015 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Stejně jako předchozí Kavárna na pláži - milé, oddechové čtení, se sympatickými postavami a samozřejmě happy endem:)
Moc se mi líbí styl psaní této autorky, trochu mi připomíná knihy Maeve Binchy a určitě si od ní další knihu ráda přečtu.

07.10.2015 4 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Docela slušný thriller, s ne příliš originální zápletkou, ale čtivě napsáno. Vraha jsem odhalila tak v půlce knihy, přece jen tam moc postav není, ale do poslední chvíle jsem si nebyla úplně jistá :)
Co mi ale trochu vadilo, nevím, jestli je to tím, že to psaly dvě autorky, občas bylo poznat dost rozdílné chování hlavních postav, jak kdyby psala 50 stránek jedna autorka a dalších 50 druhá.
Konec mi přišel dosti utnutý, nějak mi chybělo podrobnější vysvětlení, proč to vlastně ten "padouch" dělal.
A těch psů, těch mi bylo teda hrozně líto!

03.10.2015 3 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Tak tohle mě teda hrozně moc bavilo! Mělo to spád, parádní napětí, celou fůru užitečných rad do života, kdybyste se náhodou chystali někoho zabít :o), spoustu sarkastického humoru, velkou love story a vynikající závěr!
Jediné, co bych vytkla, tak mi neseděla ta doprovodná novela, co byla k tomu přidána, spíš bych ocenila, kdyby to bylo zakomponováno do hlavního děje, takový flashback po skončení mi tam neseděl.
Ale jinak opravdu parádní překvapení, nezbývá než se zamyslet, jestli je John Lago opravdu záporák a páchá špatné věci nebo jestli je to přesně naopak :)

29.09.2015 4 z 5