Jak zabít svého šéfa přehled

Jak zabít svého šéfa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244195/bmid_jak-zabit-sveho-sefa-prirucka-stazi-vDd-244195.jpg 4 123 123

Příručka stážisty série

„Stážisté jsou neviditelní. Můžete svoje jméno opakovat vedení stokrát dokola, a stejně si ho nikdy nezapamatují, protože k někomu, kdo je ztracený případ a pracuje zadarmo, nemají žádný respekt. Ironií je, že na vás budou s naprostým klidem vršit důležité úkoly. Čím víc takových úkolů na sebe dobrovolně naberete, tím víc z toho vytěžíte; získají vám PŘÍSTUP A DŮVĚRU. Nakonec vám váš terč bude ochotný svěřit i svůj život. A právě tehdy ho o něj připravíte.“ Příručka stážisty Divoký, vražedně ironický thriller o nájemném zabijákovi, kterého si zamilujete... ale nebudete ho nikdy chtít potkat!... celý text

Literatura světová Humor Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Intern´s Handbook + Casual Friday

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak zabít svého šéfa. Přihlašte se a napište ho.

woita
03.05.2024 4 z 5

John Lago opětovné na scéně. Matoucí? Vždyť jde o první knihu s tímto antihrdinou, tak jak to může být opětovné shledání? Jednoduše: první jsem četl druhý díl "Jak zabít svého šéfa" :D. Mám tedy s Johnem a Alicii své pozitivní a jedinečné zkušenosti, jež mě přivedly k sehnání knihy o jejich začátcích. Už teď mohu říct, že je to jízda. Jdeme na to!

Forma, kterou je kniha psaná, má evokovat místy více profesní dokument než beletrii. Ono vlastně text plynule přechází z jedné formy do druhé: na počátku kapitoly máme vyšetřovaci zprávu FBI, následují oficiality z Lagovy příručky stážisty prokládané osobními zkušenostmi a výpovědi Johna, tvořící středobod příběhu. John ve svém textu mnohdy přeskakuje mezi radami pro zelenáče, poznámkami osobního charakteru stejně jako líčením provedením jemu přidělenému úkolu. Text tímto způsobem tvoří zajímavý mix, který později čím dál více přechází v čistokrevnou akci.

Jak John postupuje ve svém přiděleném úkolu, představuje svůj jedinečný um a paletu emocí a citů. To kontruje s jeho vlastními slovy ve spisu pro vrahy v zácviku, kde city do určité míry označuje překážkou k odvedení nejlepšího výkonu. Jeho mnohdy ukvapené jednání kvůli činům jeho šéfa Boba a vůči Alici mu dávají za pravdu, přesto i tak neztrácel zcela ze zřetele své nadání a pozornost. Mnohdy se tak jeví konec Johna Laga nablízku, když v tom se něco udá, co změní postup při rozdávání karet. Je to většinou sám John, který využije prostředí či slabosti svého oponenta, a dokáže se vyhrabat sám ze sraček. Ovšem v několika málo případech jej měla čekat kulka do hlavy a v tom momentu to skončit nebýt dobročinnosti Boba...

Ignis
01.09.2023 4 z 5

Dost mě to bavilo, bylo to sice dost přestřelený, ale zábavně. Jen k dokonalosti tomu něco chybělo.

borufka
12.08.2022 3 z 5

Začátek dobrý, jen žádné velké překvapení - jaksi, když tuto knihu čtete, tak je jasné, že jsem vše přežil... A konec zase na mě překombinovaný. Při čtení jsem se pobavila, ale knížka jde do bazaru, podruhé jí číst nebudu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak zabít svého šéfa v seznamech

v Právě čtených1x

humor napětí