Doomiiniikaa Doomiiniikaa komentáře u knih

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

(SPOILER) Průměr.
Příběh nápaditý, jen škoda, že ho autorka trochu víc nepropracovala. Ikdyž na druhou stranu,co se taky dá vecpat do 314 stran. #standalone
Romantická linka se zde těžce hodnotí, protože ano najít zde chemii je opravdu těžké,ale nadruhou stranu, o tom ten příběh je (víly nemají emoce).
Konec mě velice zklamal. Zabít krále, který vládl odvždy na pouhých dvou stránkách knihy mi přijde opravdu uspěchané a silně pohádkové.
A ačkoliv kniha měla silný potenciál nakonec se z ní vyklubalo malé zklamání, které mě ovšem neodradí od dalších autorčiných knih.

08.01.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Kniha mě neskutečně překvapila, ani né tím, že země víl je krutá (, protože to už se dozvídáme ve spoustě jiných fantasy), ale když se tak zamyslíme ani jedna postava není kladná a přesto to všechno nějak funguje a příběh si oblíbíte. Svět víl pojatý zas z trochu jiného úhlu se mi neskutečně líbí, ikdyž dle popisu mi přijde neskutečně malý,jako by se snad jednalo o pár měst, což mi nedává smysl,ale třeba se to ještě vybarví. Další zajímavostí je, že se zde objevuje i svět lidí a ke všemu se tyto dva světy běžně prolínají, na tento pohled jsem zatím v žádné fantasy nenarazila.
Romantická linka se tu opravdu jen objeví a zas zmizí, takže si můžete vychutnat spíše dobrodružnost příběhu a tak trochu detektivní příběh, který má nečekané rozuzlení.
Z konce mám trochu smíšené pocity. Dříve úhlavní nepřítel je teď spojenec? Z minuty na minutu? Ale zas jiné detaily jsou opravdu propracované.
Ať to má sebemenší mouchy, příběh jako takový,postavy, děj a prostředí za mě rozhodně 5*

26.12.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Tak jako vždy si Colleen vybrala skličující téma, které se v životě běžně vyskytuje. Dopodrobna nám rozebrala emoční pochody dvou hlavních postav.

SPOILER.
Za mě osobně nakonci přišlo smíření s realitou až moc z ničeho nic. Čekala jsem, že po tom, jak moc dlouho se s tím nedokázala smířit se té myšlenky ani nevzdá a půjde např. aspoň pracovat mezi děti. Každopádně i tento konec se dá brát za reálný.

18.12.2022 3 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Za mě asi ne. Nechci knihu nijak shazovat, protože věřím, že někomu se tento styl líbí,ale já už bych ji znovu nečetla.

05.12.2022 1 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

V kategorii oddechovek bych jí hodnotila, jako jednu z těch lepších. Příběh se četl hezky, nikde nebyly zdlouhavé nudné useky.

Ze začátku a vlastně až do konce jsem si říkala, že by to byl zajímavý thriller, protože chování Bena bylo spíše přehnané než romantické. Ale nakonec i ta romantická linka nebyla špatná.

13.11.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Hned po prvních pár stránkách mě kniha přestala bavit, tím jak šlo o extrémní klišé.. po pár měsících jsem se dokopala k tomu, abych ji dočetla, ale stále si stojím za tím, že je to hodně velké klišé,nic vás nepřekvapí .. není žádná pořádná zápletka.. ale,co musím na knize vychválit je ta chuť, po dočtení, jet do Dánska a Kodaň poznat osobně.

03.11.2022 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

(SPOILER) Musím říct, že svět, kde žijí Grišové mě opravdu uchvátil. Užila jsem si ho mnohem vic v tomto prostředí než třeba v Ravce.
Příběh je založen na šesti postavách, se kterými se osud nemazlil a každý si prožil dobré i špatné období. Právě během plavby lodí je čtenář obeznámen s každým jednotlivým příběhem. Což dává celkový dojem, že cesta lodí opravdu trvala dlouho - dobré využití času.
Během příběhu není ani jedna postava nijak méně ci více zmiňovaná, nebo alespoň mně to tak připadá, což dává čtenáři možnost si vybrat hlavní postavu sám. Ano dalo by se říci, že hlavní postavou je Kaz, ale proč? Protože dal celou bandu dohromady? Osobně je pro mě hlavní postavou Mora, díky, které se tak nějak celý děj hýbe.
Je hezké, že kniha se vrací k hlavním i vedlejším postavám z původní série Griša.
Poslední kapitola byla dost předvídatelná už od chvíle, kdy nebyl dokončen příběh setkání Kaze a Pekky ve vězení, každopádně to nelze brát nijak negativně a bylo to i zajímavé zpestření.
Bohužel kniha má jedno velké negativum a to je Nina a Matias. Jejich příběh je celý dost naivní - sblížení se, Matiasovo moc jednoduché vzdání se víry, zkrocení Bruma Matiasem (Bruma, který má být se všech nejlepší a nakonec ho dostanou takovou prkotinou), Nina a parem ...

26.10.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Musím říct, že Tamnyj je asi jediný záporák, který mi přirostl k srdci.. Třetí díl za mě super, ze začátku se to trochu táhlo,ale pak už se to rozjelo a líbí se mi nápaditost v ději .. Všechny postavy jsou za mě skvěle vymyšlené a napsané a všechny jsem si oblíbila, nejvíce asi Nikolaje..

20.09.2022 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

První díl mě nenadchl tolik,jak bych čekala,ale druhý díl to dohnal... Je pravda, že zde bylo až moc záchran na poslední chvíli, ale vždy to bylo celkem smysluplně obhájeno... Také musím říct, že jsem si velice oblíbila novou postavu, která se do děje dostává a stala se mi favoritem

20.09.2022 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Za mě rozhodně jedna z nejlepších fantasy sérii, které jsem četla. Všeho bylo tak akorát -kouzel, romantické linky, politiky apod. Bylo to opravdu příjemné čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.

Mrzelo mě jen posledních pár stran, které byly lehce naivní v tom, že by válka skončila takto lehce ,to mi přišlo už pohádkové ..

A poslední mínus mají za mě Paulininy kapitoly, které mě vůbec nebavily a nepřišlo mi ani že by přispěly do příběhu.

27.08.2022 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Mně se tahle serie líbí, vlastně ani pořádně nedokážu popsat,co se mi líbí nejvíc.. dějová linka, vývoj postav, prostředí, ve kterém se příběh odehrává nebo historie Vendy ? Nebo všechno dohromady!

18.08.2022 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Čtivý příběh, který je zasazen do zajímavého prostředí plného postav s potenciálem. Hodnotím jako jedno z lepších fantasy a rozhodně doporučuji. Postavy mají už v prvním díle zajímavý charakterový vývoj a tak jsem zvědavá na další dva díly. Často jsem si při čtení vzpomněla na Sarah J. Mass a její Skleněný trůn a přišly mi některé prvky velice podobné.

30.06.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kdyby šlo dát více jak 5* tak bych neváhala. Příběh sice až tak originální není, ale to jak
mi dokázala autorka zamotat hlavu s tím, kdo je zabiják a kdo princ, úplně zastínilo klišé příběhu. Oceňuji i to,jak vkusně a uvěřitelně je popsán milostný trojúhelník. K tomu všemu hlavní hrdinka není žádná naivní postava, jak v takovýchto příbězích bývá zvykem. Takže jediný negativum, které kniha měla byly překlepy ve slovech, ale to už se jedná jen o chybu překladu, u kterých jsem se spíše nasmála, jako např. místo prázdný žaludek měla Lia prázdný žalud apod. :D

Jsem zvědavá,jestli mě takto mile překvapí i další díl.

25.06.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Tuto knihu jsem začala číst bez jakéhokoliv očekávání a teda .. opravdu příjemně mě překvapila. Přečtou jsem ji měla za večer a všechny příběhy byly v tak malém počtu stránek přesvědčivé a výstižné.

Jediné mínus měla kniha v tom, že při každém příběhu opakovali pravidla cestování a předešlé příběhy, což mi přišlo zbytečné.

23.06.2022 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tato série nebyla úplně to pravé pro mě.. samé drogy,sex,alkohol ... nic jiného se tam víceméně neřešilo. Trošku jsem čekala, že se to autorka v tomto dílu pokusí zachránit prvky detektivky, ale k tomu ne nemělo ani náznakem blízko. Kdo je vrah je jasné už od začátku, takže tento díl jsem dočetla jen abych neměla nedočtenou sérii. Celkově mi tato série nic nedala a ani se neplánuji k ní vracet.

17.06.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Příběh je hezký, všechno ohledně děje oceňuji a hodnotím 5*, akorát mi už hodně vadilo,jak si Poppy neustále něco nalhávala,to bylo po pár stránkách už otravné, stejně tak hádky a románky, které vedli s Casteelem, a bylo to už ohrané a stále dokola to samé. Škoda, že se autorka nevěnovala více příběhu jako takovému.

13.06.2022 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Líbil se mi pohled na věc i od Reeda, to bych klidně uvítala už od prvního dílu,a doufam, že v tom autorka bude pokračovat v dalším díle. Spousta scén je hodně nereálných a často nechápu chování postav,ale ve výsledku je to hezké čtení, sérii mám v plánu dočíst,ale nepředpokládám, že se k ní vrátím

11.06.2022 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Když jsem knihu začala číst, tak s očekáváním, že se jedná o historický příběh, takže hned ze začátku jsem byla překvapená. Ikdyž byl děj moc hezký, některé části nedávaly moc smysl a neshodovalo se to se začátkem knihy. Každopádně kniha se četla hezky, hlavní postavy jsem si oblíbila a jsem zvědavá na další díly.

09.06.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Začala bych tím, že se jedná o oddechové čtení, hned od začátku se dá předpokládat konec,ale i tak jsem sem tam byla překvapená. Děj krásně plynul a hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila. Takže ikdyž se jednalo docela o klišé,tak musím hodnotit 5*.

05.06.2022 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Milé čtení, není nijak náročné ale hezké

22.05.2022 5 z 5