dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Přečteno jedním dechem. Odhalení pachatele mě šokovalo, sázela jsem na někoho jiného. Sympatické postavy, příběh byl napínavý, měl spád a nechyběla akce. Určitě se podívám také na seriál natočený podle této knihy a jsem zvědavá na srovnání.

11.04.2022 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tak tohle mě neskutečně bavilo. Na Pieta van Loona odkazoval konec druhé knihy, proto mě nepřekvapilo, že se s ním v tomto díle setkáváme. Geniální Piet je rozhodně při síle, vše má promyšleno do nejmenších detailů a vždy se zdá, že je o krok napřed. Dozvídáme se také něco o Sneijderově minulosti a jeho spojení s Pietem. Podle mě asi nejlepší díl ze série, konec hodně překvapivý, o to víc se těším na další díly.

23.08.2022 5 z 5

Pán prstenů a Hobit jsou jedni z mých nejoblíbenějších filmů, tak jsem si řekla, že bych si měla také přečíst knihy. V průběhu čtení jsem dost porovnávala v čem se liší od filmových adaptací. Knihu jsem četla poměrně dlouho, na mě to místy působilo až moc jako pohádka. Možná kdybych nejdříve četla knihy a pak až shlédla film, měla bych jiný názor, ale mě tu trochu chyběla jiskra. Ale v konečném výsledku se mi kniha líbila.

24.04.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Této knize nemám co vytknout. Napínavé od začátku dokonce. Jude je velmi zajímavá postava a upřímně se těším na její vývoj v průběhu série. Závěr mě naprosto šokoval.

26.10.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Lars Kepler je prostě sázka na jistotu. Přečteno jedním dechem od začátku dokonce.

02.09.2021 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Knihy z vězeňského prostředí mám velmi ráda. Za zdmi je skvělý thriller, který udržuje čtenáře v napětí po celou dobu příběhu. Kristy mi bylo líto, Lance jsem si oblíbila a pak nemohla věřit tomu, co čtu. Kniha nutí k zamyšlení se nad otázkou zda je trest smrti spravedlivý nebo ne. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jestli byl Cliffton skutečně vinný nebo ne. Já mu tedy věřila.

10.04.2019 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Ze začátku jsem měla velký problém se do knihy začíst, proto jsem jí každou chvíli odkládala. Ale děj se potom rozjel a vznikl z toho velmi napínavý thriller. Jen doufám, že druhý díl bude mít trochu svižnější rozjezd.

24.04.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Skvělá detektivka, šokující mordy a dvojice vyšetřovatelů, která nemohla být víc rozdílná. Kupodivu i přes jeho chování jsem si Sneijdera oblíbila a těším na další pokračování.

13.06.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Čtení mě velmi bavilo, kniha má spád. Joona je v tomto díle trochu v pozadí a do hlavního vyšetřování se pouští Saga. Jediné co mi v tomto příběhu připadalo absurdní, je nadpřirozená síla našeho vzkříšeného hlavního pachatele. Místy až neuvěřitelné.
Na další díl se těším, ale doufám že autoři už našeho pachatele znovu neoživí.

03.10.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!

05.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Čtu většinou detektivky nebo thrillery, ale po přečtení anotace a po tak kladném hodnocení tady, jsem si řekla, že zkusím jednou něco trochu jiného. Ze začatku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si význam všech nově používaných slov. Ale než jsem se nadála, příběh se mi dostal pořádně pod kůži a já nemohla přestat číst. Autorka dokázala vytvořit úplně nový svět, originální prostředí a postavy, které si zamilujete a během cesty s nimi budete cítit jak strach tak i radost. Hodně mě zklamalo, když jsem zjistila, že už mi zbývá pár posledních stránek a ještě víc jak vlastně příběh neúplně skončil. Už se těším na pokračování! :)

27.04.2017 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Miluju příběhy z psychiatrického prostředí. Této knize nemám co vytknout, originální a napínavé čtení. Závěr rozhodně velmi překvapil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

08.09.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

(SPOILER) Začátek knihy byl pro mě takový o ničem. Sabina začíná studovat na akademii, nikdo jí tam moc nebere, v hodinách se učí o neobjasněných případech, které spolu na první pohled vůbec nesouvisí, ale Sabina v nich jistou spojitost vidí. Je ale jediná, a proto začíná zjišťovat informace na vlastní pěst. Vede jí k tomu touha přijít na to, kdo postřelil jejího přítele. Kniha se rozjíždí až v momentě, kdy Sneijder odjíždí vyšetřovat zločin a Sabina se ho rozhodne následovat. Pak už je to jedna velká jízda, případy se začínají propojovat s dalším případem ve Vídni a pachatel je blíž než by se zdálo.

08.08.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Netřeba zdlouhavého hodnocení, celá série Naslouchače je skvělá a řadím ji mezi nejlepší knihy, které jsem dosud četla.

15.11.2021 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Přečteno během pár hodin. Plusem pro mě byly krátké kapitoly. Autorovi se podařilo udržet ve mně zvědavost, což mě nutilo číst pořád dál a dál. Příběh je pěkně zamotaný, konec jsem neodhadla, ale o to víc mě opět překvapil.

11.09.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Velmi povedený díl. Konečně jsme se po 7 dílech dozvěděli kdo je Asad! Jediné co mi v příběhu přišlo trošku navíc byla linka s mladíkem, který začne zabíjet až dovrší ve své střílečce čísla 2.117. Kniha by byla skvělá i bez této vedlejší linky.

26.07.2021 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Opět další skvělá kniha od autorky. Pachatele jsem neuhodla, tipovala jsem někoho jiného. A to je to, co mám na knihách ráda. Když člověk do poslední chvíle neví a může jen slepě hádat.
Napínavé čtení až do konce.

14.12.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto parádní thriller. Zhruba do poloviny knihy, se pořád řešila jen Cassina paměť a záhadné telefonáty. Už jsem si říkala, že se to nerozjede. Ale stalo se. Závěr byl fantastický, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Autorka mě dokázala udržet v napětí a dokázala ve mně probudit pochybnosti ohledně toho, zda je Cass zdravá nebo ne. Takové knihy mám ráda!

11.02.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

05.11.2018 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.

30.04.2018 5 z 5