DominaCZ

Terapie sdílenímTerapie sdílenímEster Geislerová

Také dávám odpad. Těm, které to napadlo vydat.
Těm, kteří se o to zasadili.
Těm, kteří tomu udělali reklamu.
Těm, kteří dovolili, aby tam ty statusy byly.

Malý úryvek pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda sehnat nebo nesehnat:
-Chtěla jsem to udělat jednoduše a ty do toho taháš emoce.
-Jakoby já tě miloval. Jakoby dost. Ale pak jsem přišel na to, že nečteš klasickou literaturu a neběháš. Takže už s tebou jakoby nechci bejt.
-Ztratil jsem jiskru. Je to asi tím, že se víc učíš a já začal žárlit na tvoji školu...a popravdě tě teď miluji tak na 67% ...

No takže taková malá ukázka toho, co je na tom ultravtipného a satirického. Prostě cizí príma statusy. Zda je to pro vás vhodné si proto určete sami.
Já nedoporučuju.
Jediný co doporučuju je na místo pokáceného stromu, jež padl na výrobu papíru pro tuto slátaninu, vysadit dalších deset jako omluvu matce Zemi.

06.05.2018odpad!

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Ani ten termix se mi nikdy nepovedl tak, abych mohla říci JE JAKO Z OBCHODU.
Asi neumím Láďovy recepty tak dobře jako on.
Nemám k té knize důvěru.

Abysme měli z čeho vařit a neumřeli hlady?
Hm Jarko, nepochopila jste to očividně vy.
I kdyby nebylo co jíst, a Hruškáč by byl to poslední, co zbývá, umřelo by lidstvo ještě rychleji z těch jeho blafů typu 99% receptů dělaných v mikrovlnce - pečeme, vaříme, smažíme!

19.09.2015odpad!

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Když mám chuť na zlo a nechci nějakej provařenej horour, jdu do Kytice.
Je jaksi k nesehnání filmová verze, max. Vodník, který mi ale i tak stačí a já si ho užívám, což mohu jen díky této sbírce.
Ano, je divná, úchylná, mrtvolná a je pro mnohé otázkou, proč autor tohle a takhle psal.
Ale ...proč ne?
Dnes jsou horory v životě i médiích, tehdy byly v nadpřirozenu a symbolice.

Stačí ten text pochopit a převést do "normální" řeči.
Asi pak nebudete potřebovat číst válečné knihy o (ne)navrátivších se legionářích, na které čekaly matky, sestry i jejich milé. Asi pak snadněji pochopíte, o čem je Svatební košile a proč je jaká je.
Asi všichni chápeme, o čem je Polednice a že mnoho z nás má vedle sebe svého Vodníka, byť na souši, apod.

Možná, že kdyby se dnešní dění zaobalilo do veršů nebo symboliky, asi by to bylo snesitelnější a třeba i zapamatovatelnější víc, než novinové titulky a pár minut z reportáží.
Ta kniha je o životě, který žijeme i dnes, takže nevím, co by na tom mělo koho šokovat nebo děsit.
Erben měl už tehdy pravdu a znal život bohatých i chudých.Připočtěte k tomu film a máte úžo výtvor v obou podobách.

(EDIT" teď koukám že je to ve stejné sekci jako Sirotčinec sl.Peregrinové. No to snad ne toto !!!!!!!! Takovej šmejd s lidovou slovesností nemá nic společnýho !)

01.11.2018

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Je tam spousta stran roztahanosti a nebylo toho potřeba (třeba cesta na hřbitov je na 10ti stranách ), ale koho by nebavilo číst o páru, který jen tak kupuje manželce řetízek za 60 000 dolarů, ne? Idealismus s protivnejma postavičkama a spousta vyprávěníčka o lidičkách, který náš týpek nezná a nám jsou taky jedno. (jako že kdo byl třeba na tom Řbitově po druhý světový válce z obyvatel apod.)

22.04.2019

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Hmmm tak bohužel.
Z hlášek KAREL V PRDELI BAREL a VÍTEJ, TY Pí*O CHLUPATÁ ( hoši se potkali na srazíku) fakt záchvaty smíchu nemám.

31.03.2016odpad!

Pan Kaplan má stále třídu rádPan Kaplan má stále třídu rádLeo Rosten

Mně osobně se pámpresor moc nelíbil, protože to hrozně hrotil a viděl problémy tam, kde nebyly.
Já bych je pořád neopravovala, ale nechala bych je debatovat a proto se mi líbila ta druhá půlka s novými žáky.
Hádky a ústní úlohy byly ultramega nej... totiž pardon, řiká se ŠPÍČKOVÝ.
Mně se Kaplan jako osobnost líbil a chodila bych s ním na kafe a nutila ho, aby mi pořád něco vyprávěl.
Přepsala bych sem nějaký hlášky, ale to by bylo nadlouho...
Tak jen kousek rozhořčeného Kaplana vůči své spolužačce:
" Třída muzi byt jako chrop! Ani netutat ! Mitnicková, ztratila jazyk?? Proplácněte jí obličej! Ona píše jako když výšivkuje - pámpresor ji nechá v čídě čeba padesát let ! Mitnick, já z vás prospim noci beze spánku !! "

(až budete něco počítat, vzpomeňte si, že pan K. umí z jablek s hruškama udělat "žábu s růžkama" a hned vám to půjde líp ! )
Prostě to přečtěte a pokud nejste suchaři, tak se vám to líbit prostě musí.

31.05.2018

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Tušila jsem, že toto mi "nepůjde", protože co je chváleno horem dolem, to na mě většinou neplatí.
Tady to bylo to samé.

Počátek o zdravé, líné slepici, jež si "hledá" práci způsobem, že jí je vše zatěžko a že když se jí naskytne místo tak ho dělat nebude, protože to znamená UTÍRÁNÍ ZADKŮ, jak neustále opakuje, mě nas*al už v úvodu, takže zbytek mě nezajímal.
Ano život kvadruplegika je hrozný, ale konec mne nedojal, spíš tentokrát rozesmál.

OBSAHUJE DĚJOVÉ SPOILERY
Človíček dobrovolně odešel z tohoto světa a odkázal jí své bohatství, s čímž zcela v poho souhlasili i jeho rodiče, a ona má teď na bydleníčko, výletování apod.
A ač ho tolik milovala, jasněže neřekla ne a prachy shrábla , že?
KONEC

Takže prostě slátanina útočící na citečky dámiček celého světa, které skočí na vše, co se slziček a lásečky týče.
Přidejme k tomu slepici, reálnou hroznou nemoc a korunky a máme tuto knížku. ♥

06.02.2019odpad!

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Čtyři hvězdy za 90% děje v deníku a Emoryiných chvil.
Ten deník byl napřed ok ... ke konci měl ale najednou z utahaného nic akci, najednou stačila vteřina, vše bylo vyřešeno.
Pátrací chvíle vždycky nesnáším a nečtu, jenže bez nich to v detektivce nejde žejo.
Násilí tam bylo, nebylo to ale nic extra enormně neznámýho děsivýho, a ultra hrdinné vyšetřovatele tam máme taky - tlusťoušek leze 11 pater tak, až se mu rozevře rána po noži a on za sebou trousí potůčky krve.
Jedině jemu se totiž Opičák svěří, však jo.

Nechci to moc rozebírat, protože bych pak zjistila že to vlastně bylo o ničem, proto opakuju ZA ČTYŘI.

12.08.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Přečteno podruhé, napřed se mi to líbilo.
Pak COSI začalo vystrkovat růžky, jakási pochybnost a bylo mi to málo. Říkala jsem si, že jsem divná JÁ, ale jak koukám, vidím, že nás takových bylo víc.
Těm, kterým to nestačilo, které chtěly víc, hloub, na dno, pořádněji, který se prostě nedaly opít tématem a nedaly se schovat za vytetovaný čísla, který automaticky znamenají citlivoučký přístupy a hodnoceníčka už dopředu.
Jako jo, na studentku by to bylo i dobrý, ale nedotažený. Ale na zralou ženskou to nestačí. A na cosi do nebe vynášenýho to nestačí už vůbec.
Mně prostě nestačilo jedno ukázání vytet.čísla, to, že s ní začala bydlet, na nic se jí neptala, že to pak začala dělávat s týpkem na půdě na rozvrzané posteli natajňačku.
Jo, byl to zlej osud, ale až taková hra na city to nebyla.
Proč se zase právě z tohoto udělalo takový haló?

20.11.2019

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Půl na půl.
Ano, hodně lidí ji nepochopí a buď je to unudí nebo znechutí.
Druhou půlku to nadchne buď celé, anebo ocení tu knihu pro ten vztah těch dvou ústředních postav a bude jim jich třeba dokonce i líto.

Já patřím do té druhé půlky, protože i když mne rozhovory zaměstnanců v konírně nezajímaly, tak ... je z toho prostě cítit ta beznaděj, otrava, nas*anost a zároveň jakási lítost s pochopením.

Mně to evokovalo příběh v hororu Metro s F.Potente: byl tam úchyl, který nesmírně hnusně vraždil a zdálo se, že z toho má potěšení, ale ...je tam naznačeno flashbackovými úryvky, že mu to není vlastní, jak k tomu přišel a že byl vlastně něčí obětí, a proto dokážu stejně vnímat i tohle - Lennieho jako chudáka, kterej za sebe nemůže.
Je to vlastně nesmírně dojemné a tíživé.

07.12.2018

Já, JůtuberJá, JůtuberTereza Hodanová

Jen tak pro představu, proč to hodnocení :
"Táta je trošku kyselejší a prej už nečeká, že bych byl v něčem jiným dobrej.
Chtěl jsem se mu za to pomstít a přilepit ho k židli, ale omylem jsem si lepidlo
stříknul do oka, a když jsem se to snažil nějak zachránit, přilepil jsem si jednu
ruku k hlavě a druhou k tý židli."
... no uznejte. Tohle by dnešní děti snad ani číst neměly.

Pokud vám není asi tak čtyři a půl, nečtěte to.

19.04.2018odpad!

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Nó, i když takových námětů tu už byly tuny ve formě fimů i knih, toto se mi líbilo.
Umně popsané obě strany, nemohu souhlasit s místní hláškou, že je znát, kdy která sestra vzala propisku do ruky, protože je to slabší a jednoduché.
Ta kniha je dobrá, okamžiky nečekaný, popisy "vztahu" reálný.

Dobrá byla hláška Amber ve chvíli, kdy byly na vánočním výletě v NY a jedna z holek se vztekala:
" Na toho hajzla nebude stačit pouhé kamarádství a mírné zacházení."
Totál rozsek :)))))))))))))))))))

04.03.2019

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Mě tyhle náhledy do "zajímavých" hereckých kruhů a chvilek neberou, nesnáším slovo CIGÁRKO a nesnáším vodorovný knihy.
Mářa jako taková se mi nelíbí tím jak se všude možně zaprodala a její "sláva" pro mě znamená pouze ukníkanou zrzavou ošklivou Sašu, toť vše.
Nebralo mě to.
Nejsem na fejetony a na ty "vtipný" už vůbec ne.

28.07.2019

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Dobré, ale řekla bych příliš v tom násilnickém nenávistnictví přehnané-vážně někdo bude někomu házet cihly do oken jen proto, že je Polák ???
A je to taky poněkud sluníčkovsky výchovné, ale jinak dobré!

23.10.2019

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Funny....nejhezčí fotky.

04.04.2020

Z rodinné kroniky Lady FuckinghamZ rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý, neuveden

Srovnáváte s L.Fuckingham... a ta byla v čem jiná? taky byla plná sexu a hlodů viz úryvek:
" Byl však statečný a já jsem ho mrskala březovou metličkou nepříliš krutě, a když mu z očí vyhrkly slzy a brko mu stálo jako voják na vartě, kázala jsem ho osvobodit. "

Pro pobavení super...mě to teda nejednou rozesmálo :) nemyslím, že by tam bylo něco šokujícího - dnes se totéž taky děje - brzký styk, bisexualita, anál. a jiné praktiky.

12.08.2016

VeselíVeselíRadka Třeštíková

No..ano i ne.
Jak píšete, je to notně buranské, ale to je tím, že autorka tak vykresluje všechny postavy- buď jsou burani, nebo nepříjemní idi*ti, zbohatlice nebo chudý nervozní socky, ženy lehkého mravu ... nic mezi tím.

Tady bylo asi tak 75% knihy dobrý, až po jisté události s otcem to šlo do háje.
Byly tam chytrý myšlenky, ale hned to zazdil děj a bylo po srdceryvnosti.
Spousta postav byla nepochopitelná a neměla tam místo.

Na Elině mě štvalo, že je tak...řekněme tělesně uvolněná a dá každému.
Že zabíjí čas v krámě, kde nic neprodá, ale přesto má na placení pojištění, pronájmu a nosí kabáty a mikiny gucci za desetitisíce mi bylo tak nějak jedno, to už byla jen taková ta nelogická klasická vsuvka, která se najde v každém ději ... ale proč se tam objevovaly "živ. peripetie" jiných obyvatel - SPOILER - ožralej manžel s tlustou manželkou, ožralá matka žijící v zahradní chatce, které naše hrdinka dá jen tak 7 000 (kde je vzala, když nevydělává že?) nebo se začala chovat mateřsky k cizímu děcku, i když to doposud odmítala, to nepochopím.
KONEC.

Takže v podstatě nevím ... spíš takovej deníček jedné omezené trubky žijící mezi dalšíma omezenýma trubcema.

To, že má Radka blbý hodnocení u téměř každý knihy a především u Bábovek o něčem hovoří, takže se přidávám k většině a uznávám, že tohle bylo spíš jedno velký NE, i když je to škoda.
Čtivý to je, ale strašně debilní charaktery a nereálný děje.
Souhlas s cérka - to ohledně Díry u Hanušovic je dokonalý případ, akorát že tam nemají nářečí žádné.

(EDIT: díky marcuswangovi, že se navezl do mé nechuti k hrdince a dělá tak ze mne jak vidno puritána, co hrdince závidí. Díky, že mne na základě názoru na knihu rozebral a že nabízí své postoje a názory ohledně vztahů. To se sem na místo o knihách moc hodí).

04.08.2019

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Víte, asi byla chyba dívat se prvně na fotky, protože mně se Gita nelíbila už tam. Už tam jsem pocítila jakousi averzi a prostě...už dopředu jsem cítila, že bude zle. No a během machrování jeho s esesákem jsem cítila, že nemusím i jeho, a nechuť k protláčený smyšlený věci byla na světě. Opravdu blb každej, kdo tomu věří, propadne nebo nedej bože uroní slzu. Ty si schovávejte na silnější chvíle.

Autorka opět plno vymýšleček, opět ze závažnýho tématu plnýho bolesti udělala románek plnej srandy, sexíku a užívárny, prostě pohoda.

Pomocí esesáka přenášené dopísky?

Opovažuje se mu radit, jak se chovat k ženám a ten na něj dá a hltá to??

"Lale Gitu zpozoroval a když viděl, jak ztrápeně se tváří, zasmál se". Jako proč??

Jen se na něco zeptá Rusa u krematorií, už mu cpe klobásy a vážně mu je celou dobu nosí. A to hooodně klobás a čokolád. Jen tak. Jako proč? Přesně tak to bylo i v Cilce - jí taky srali horem dolem. Proč ???

Gitiny kámošky o Kanadě-shromadišti věcí:"jo, my ti něco přinesem, nás moc nekontrolujou"...o stránku dál " ale nevím jak to půjde, dozorkyně nás pořád kontrolují" ... tak jak??

Odchází s SSákem z plyn.komory a Lale na něj: "Vy PARCHANTI, kolik nás ještě chcete zabít"? a on se jen zasměje a jde dál, ani ho nesejme ?? Tady jsem přestala číst.

Jak čtu z vašich komentů, prý si to tam rozdávali. To mě znechucuje docela. Osvětim vážně není místečko, kde by se dalo ojíždět svou vyvolenou, kterou vám dovede Esesák na lusknutí prstem a já, bejt Gitou nebo jím, STYDÍM SE !! toto světu vyprávět.
Trapní oni a trapná autorka.

Sorry, ale dementi, takhle se udělat na skutečný bolesti tolika lidí a tak hrůznýho místa.

Jak jsem to tam četla, někdy jsem až nevěřila, že tam ti dva vážně byli a Cilka v tom táboře taky. Tam se nedalo při večeru procházet pod loktem s kámoškama jako na procházečce v parku...hloupej každej kdo se tím dá ošálit no. A že vás je dost jak vidím

04.07.2020odpad!

Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemilovalSpratek: Příběh dítěte, které nikdo nemilovalT. L. Hayden (pseudonym)

(já to říkám pořád: škoda že tu nejsou smajlíci ! Tahle knížka by si plačícího zasloužila !)
Tak aspoň takhle :(
No, je to hrůzná kniha.
Otázkou proto je, jestli se o takovém ději a realitě dá říct, že se nám "líbí" ...
Hodnocení u mne nevídané - pět.
Tahle knížka bolí.
(pro představu: tu holku týpek nařízl nožem, aby se do ní dostal ...)

03.04.2019

Český rájČeský rájJaroslav Rudiš

Napřed mě to nezajímalo. Prostě kydy. Odložila jsem to. Pak jsem se vrátila a začalo mě to bavit. Jasně, nicneříkající hlody, ale nějakým způsobem mě to prostě bavilo :)
Nic v tom nehledejte, prostě čtěte a kašlete na něčí jména.
To, že čtete o tom, co vyhrál stolní tenis a o tom, co je už v důchodě a o tom, co nevidí, vám musí stačit ne?

01.09.2019

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Vše už bylo řečeno.
Autorka nastolila nový trend: v koncentráku vesele!
Co rok, to nějaký příběh, hrdina, "zaručená pravda".
Třeba něco přijde i další rok, co my víme?
Už se na ty kydy zase těším!
Když od jejích "pravd" dávají ruce pryč i sami aktéři a jejich rodiny nebo jakýsi ten osvětimský institut, je to fakt super.
To hodnocení je za to, co tu bylo už vypsáno - přehnané, lživé nesmysly, nereálné, nedobové nesmyslnosti.
A ne, trocha sexíku za čokošku mý hodnocení nespraví. Do takovýho místa se romanťárna fakt nehodí.
Má zvláštní dar: dělá z reálných postav nesympatické postavy, což je vůči nim jistě nefér. Nebo je to překladem...?

26.12.2019odpad!

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Já vám nevím, mně to jaksi nejde.
To se nedá.
Je to cizí a ty kresby tomu taky nepomáhaj. Číst o tom, že na každým řádku je Barbora v něčem nebo někdy úžasná a dokonalá a on z ní uch*ává mě nudí stejně jako mě obtěžuje číst, že teta Kateřina během jedné chvíle asi 100x zakvílela.

09.08.2020odpad!

Nechci jen existovat, chci žítNechci jen existovat, chci žítT. H (pseudonym)

Společně s čtením blogu je ta kniha napolo vypovídání se z té bolesti po ztrátě, jež je pochopitelná, ale zároveň je to něco "čumte na to, jak luxusně si žijem".
I na tom blogu totiž prokvítají narážky na soc. a politický systém ČR, vadilo jim tu být, vše bylo hnusný, debilní, buranský, prostě jen a jen zbožňovat jů es ej.

Je fajn chtít změnu, ale tohle bylo rozháraný (budeme tam žít nebo ne...? proč ne, proč jo?...máme, nebo nemáme...? chci nebo nechci..?).

Pro mě to prostě vyznívá filosoficko-chlubivě a její rady o nepřemýšlení o situaci a skočením do všeho rovnýma nohama nedoporučuji.
Po doskoku si můžete tak nabít hubu, že na tom budete hůř než předtím.
Takže smyslem knihy je navíc i navádění k bezhlavým ukvapeným závěrům a to já neuznávám.
( sympatie k oběma se u mě taky nenašly, a nepřispělo k tomu ani shlédnutí eshopu a nabídka trička PIPINĚNÍ-PRO VŠECHNY PIPINKY. Twl prostě. Pardon, ale prostě mě tím vytáčí.)
A opravdu okatá jsou ta hodnocení, kdy je to opravdu profil, který ohodnotí pouze tuto knihu a nic jiného. Čili autoři si sami nahánějí hodnocení. To je hnus velebnosti

29.05.2019odpad!

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

Zní to divně, ale ukládám ji do složky LÍBILO SE.
Těžko říct, co se na ní vlastně hodnotí kladně - styl vyprávění? Fakt, že se člověku "líbí" popisy hrůz a reálných utrpení? Slovo líbí se je tu asi neadekvátní, ale já bych to tak nazvala.

Četla jsem hodně této tématiky a ne vždy vás vyprávějící pamětník zaujme, ne vždy mu věříte.
Ač mi přijde výběr fotky na přebalu nelichotivý - z Violy to dělá vytlemenýho náctiletýho diblíka a ne mladou slečnu, což mi zprvu příjemný nebylo - nevadila mi a věřila jsem jí.

V tý knize je totiž plno slov, který jsem jinde nečetla. Není to jen suchej výpočet a popis hrůz, ale jsou tam příběhy druhých, jsou tam citový myšlenky, který bolí.

O sterilizačních pokusech na ženách jsem četla už jinou knihu a ač píšete že tam byla jen párkrát takže v tý knize moc pokusů na ní nebylo, stačí už jen ten fakt toho, že
to podstoupila opakovaně.

Prostě jsem ji četla v kuse a možná by bylo dobrý tohle dát číst děckám místo toho, aby se naučili (beztak to vše hned zapomenou ihned co vezmou do pracek placatý mobily) nějaký datumy a pouhej obecnej fakt, že byly tábory "pracovní" a vyhlazovací.

30.07.2019

Řekni něco legračníhoŘekni něco legračníhoPenelope Ward

No jó no...
z Indky se srostlým obočím se stala luxus Kardašijánka, která "kámošovi" posílá svou p**el a vysoký podpatky.
On je namakanej borec jak z Bondi beach.
Jsou prostě nááááááádherní.
To nemůže dopadnout jinak než jak to dopadlo.
A v tom je mínus tý knihy.
Trochu originality a jinakosti by to chtělo.

08.08.2019

Destrukční deníkDestrukční deníkKeri Smith

Jsem tvůrčí tak, až to bolí a až to ostatní nechápou.
Bolí to někdy mě, pomůcky, moje okolí i tvůrčí předmět.

Má tvorba je většinou šílená, hrozná, hnusná a za nic nestojí.
V galerii bych na ní ale možná zarobila dost.

Nejsem konvenční, konvence odhazuju běžně a zcela se otvírám novotám a trendům, ale...
rozervat, popálit, zahrabat, poplivat a jinak pos*at a rozbít chudáka deníček se mi nelíbí.
To byť žertovné umění není a už vůbec to není nebo nemá být doporučovaný prostředek k uvolnění stresu nebo čeho že jinýho.

Kdyby tam byly výzvy jako UTRHNI MĚ A PŘILEP KOČCE NA OCAS anebo UDĚLEJ ZE MĚ FOUKAČKU A ZASÁHNI VŠECHNY ČLENY RODINY by se daly chápat, to by bylo normální, ale....víte jak.
Totok ne.

To si raděj běžte okouknout slevy do Lidlu, zkoukněte Hrušku nebo Prostřeno anebo si zkuste Nevýchovu ... ale deníček vy ani vaše děcka neničte.
(nebo na vás vlítnu a umlátím vás s ním - to se smí !!) :)

13.08.2019odpad!

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Souhlas s Rolada88
Všechno jí vychází, dostává dobrou práci, všechno se úžasně rychle naučí, každej z ní žasne a sedá na prdel z její výslovnosti léků, lékaři poslouchaj JEJÍ rady, poslechnou ji a najdou "práci" i pro tu její kámošku, změněj kvůli ní systém péče o ty děcka tam, má tam svýho vrchního sex. "manžela" (to se tam tak říká, znamená to že ji smí otento jen on, je to k dohledání i na netu), je prostě úžasná, každej chlap ji chce.
Je to podobný jako Tatér, příliš dokonale všechno vychází.
Není tam nic dojímavého. Ostatní vězenkyně třeba jen prodávaly pečivo ve své pekárně. Ona skutečně dělala co dělala. Proč už není omluvou.
Prostě mě ona nedojímá.
Stejně jako ve mně vyvolává negat. pocity i celej slavnej Lale, nejde to ani tady u ní.

Paní autorka je v tomto tématu velmi zaujata, ale špatně se těch témat chápe- Cilky rodina nakonec měla s knižní podobou VELIKÝ PROBLÉM, a to o čemsi svědčí, že?
Celou dobu čekám, jestli se v těch flashbackách dočtu něco o tý Osvětimi, a tam je jen pořád dokola zmíněný, že jaká to byla chudinka znásilňovaná, a ve finále se dočtu, že SPOILER že nikdy esesákovi neřekla ne, a ještě u toho esesáčka vískala v blond vláscích a tahala z něj po zásluze výhody pro svý kámošky a ségru, aby to měla s Tatérem lepší? To proto se měl Lale tak dobře - díky její válečce a vískačce s esesákama, takže ve finále vlastně pohodička a hlazeníčko vlásků. Může se někdo divit, že z tý knížky potom ona vychází skutečně jako ta, která podržela a pak si užívala těch "kožichů", jak naznačila ta jiná vězenkyně, která o všem věděla?!!
Asi proto byla ta rodina tak naštvaná.
Protože to buď pravda byla, nebo nebyla, těžko říct.

A zase další štěstíčka, nýčko jedeme nejvyšší ligu - slepáček děcka velitele = jízdenka do happy lajfu kámošky z dobytčáku i s jejím děckem. Co na tom že je zdr. sestra a je to její povinnost žejo, jsme ve sluníčkovým románku a tak jedině JÍ z celýho personálu dá dámička a pán vděk znát tímto stylem. VŠEM VŽDYCKY děcka sebrali, jen její kámošce ne, to se ví.

Potom kartička, pár peněz a šlahej do Moskvy, jsi free.
To jako fakt ??????????????
KONEC.

Během čtení jsem cítila k Cilce jako člověku z knihy šílenou averzi, ale s čím dál větším odstupem si říkám, že za to asi může autorka a její snaha o snové vytvoření "krásného" světa. v GULAGU.
Tam proboha krásnou romantiku stvořit nemůžete !!Tam, kde svědci vypověděli, že "žrali spolu s ovesnou šlichtou v "létě" společně i tuny komárů a sotva se přes jejich bzukot slyšeli", se nemohly děvčata podle její verze držet pod loktem a lehce se během bílých nocí procházet a pokřikovat žertovně a klidně na chlapskou stranu tábora !!!
Takže ve finále Cilko, promiňte, jako člověk asi vy za nic nemůžete a pokud jste ošetřovala skutečně ty vězně dobře, obdiv.

Odpad dávám AUTORCE za to, co z tý knihy a těch lidí vytvořila. To asi tu rodinu naštvalo. Co z ní vytvořila a udělala-šlapku, co se válí s esesákama a pak si užívá výhod. A to, že byla dobrou ošetřovatelkou, je zmíněno jen jaksi bokově. Je to zromantizovaná lživá nesmyslnost-opravdu TAM nemůžete žít pohodově jak v pokojíčku někde na dovči.

24.12.2019odpad!

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

SPOILERY.
Válečná knížka, takže to rovná se vlezeme tomu všichni už předem raději do sedínky žejo.

On uteče jednomu stavení a hned padne do rukou dalšímu magoroj, a tak to jde pořád a pořád.
Mi říkejte, že je celý Polsko, nějaký ty lesy, složený jen z magorů!

Je to silně přeceněný, nadnesený a trapně přeháněný v těch komentech i ději samotném.

Ta kniha nemá na čem stát - na malým utíkajícím zmetkovi, kterej by si mnohé mohl ulehčit, ale pořád kope kolem sebe no tak co uděláte- no dáte mu s chutí po hubě žejo.

Jak by se mohl někdo něčemu divit ??
Spojit válku a děcko je sice sázka na jistotu, ale protože už není možný nic ověřit, je z toho prostě jedna matlanice a lidi mu na to skočili.
Většina teda, já ne. Pro mě to je snůška kydů a nedotejká se mě to, je mi líto jen těch zvířat.

Mi řikejte že ho mlátí chlapi, knězi, lid, děcka, prostě VŠICI, kope ho kůň, kouše prase, číhá na něj ve dne v noci pes, prostě by mu každej jen ubližoval... při obřadech v kostele mu podrážej nohy, kněz ho přímo u oltáře štípe a dloube, lid ho hodí do sraček...jako proč?? Všechny a všude by zajímalo jedno snědý děcko?? Víte co takových všude bylo??

No přestala jsem číst v místě kde popisuje jak ÚDAJNĚ píchal s tou poblbanou holkou Evkou - jako v těch deseti letech ji tam tentil a vůbec mu to nepřišlo divný? Tak to číst odmítám.
Jednak ničemu z toho nevěřím a dvak se mi to hnusí i jako snůška nesmyslů.

05.08.2020odpad!

Zachránila mě slzaZachránila mě slzaAngele Lieby

Zvláštní. Žena, která onemocněla náhle a bez vlastní příčiny má tak nízké hodnocení, a holka, která se dobrovolně se vrhla někam, kde si nadělala sama moc potíží, má 90%.

Tahle knížka se nedá hodnotit jinak než plným počtem.

06.02.2016

Zázračný úklid – Pořádek jednou provždyZázračný úklid – Pořádek jednou provždyMarie Kondo

Miluju Japonsko, drobné Japonky i jejich smýšlení... ale dělat megabyznys z rady SKLÁDEJTE SI PONOŽKY VERTIKÁLNĚ mi přijde i na jejich poměry přehnaný.

Nechci moc popouštět uzdu pocitům, protože by to dopadlo hůř, proto jen napíšu, že jako ... že nemám ani moc co říct k tomu, že tyto rady na spousty lidí tak silně zapůsobí.
Patrně je v té knize nějaký halucinogen, protože učit lidi uklízet nebo rozhodovat se co už využiju nebo vyhodím v takovým měřítku je prostě ...hloupé. Je to zase bůhvíkým přehnaná propaganda ničeho. Prostě úklid, ok, seřaďte věci tak ať do sebe zapadnou, ale jako dělat z toho ezo pocitovku je moc.
Mně to bylo spíš k smíchu, poté to už otravovalo,což je škoda.

23.04.2018odpad!