Diář mr. Beana

Diář mr. Beana https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98947/bmid_diar-mr-beana-PmQ-98947.jpg 4 22 3

Zápisník Mr. Beana formou diára. Veľmi zaujímavé Beanove myšlienkové postupy, presne ako v seriáli. Viete si ho naozaj živo predstaviť. Písané Atkinsonovým rukopisom, ČR/SR preklad formou titulkov pod rukopisom. Veľmi vtipná kniha.

Literatura světová
Vydáno: ,

Diary of Mr. Bean , 1992

RoBertino27
04.04.2023 4 z 5

Dovolím si položit řečnickou otázku - kdo nezná Mr. Beana? Kdo neviděl ani jednu epizodu či film? Ten jako by nebyl. A diář je takovým milým doplňkem. Stejně jako překlad Atkinsonova One Man Show, vysílaného v České televizi bylo nejspíš i převedení do češtiny patřičným oříškem, ale dle mého názoru se zdařilo. Ostatně verše:
Fazole ráno a fazole večer
Břich můj jest dosti plynatý
Já bych z toho brečel
jsou jen malým lákadlem si diář projít a opravdu se bavit.
P.S. Je mi jasné, že ne každý se s humorem produkovaným Mr. Beanem ztotožní, takže komu nic neříká, nechť mě nekamenuje.

knizninadsenec
13.10.2021 5 z 5

První, co mě na knize zaujalo a velmi se líbilo, že je anglicky psaná, jako diář psacím písmem a pak je tam tiskace překlad do českého jazyka.

Záznamy, ilustrace, novinové výstřiky, oficiální dopisy v ní jsou vtipné, praštěné, divné a překvapivé, stejně jako Mr. Bean sám. Jako mladší jsem měla seriál ráda nebo film. Je to správně švihlé.
Kniha se mi líbila.

klipers
13.12.2011 5 z 5

Som veľmi spokojný s touto knihou , získal som ju v jednom antikvariáte, po celých čechách sú ešte s výnimkou možno štyroch kníh už len v knižniciach.
Čítam si ju každý deň (je to denník) a každý deň sa schuti zasmejem.

Niečo takéto má napríklad napísané v adresári:
Inšpektor Morse - 911
Krematórium