Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917

Černá zmije – Celá ta mizerná dynastie 1485–1917 https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72292/bmid_cerna-zmije-cela-ta-mizerna-dynasti-TbZ-72292.jpg 5 35 3

Co je Černá zmije? Kultovní seriál produkovaný britskou televizí BBC. Sleduje ságu dynastie Černé zmije (angl. Black Adder) v rozmezí mnoha staletí. Hlavní postavu každé série a i ostatních zvlášť natočených příběhů hraje Rowan Atkinson – známý u nás také jako Mr. Bean nebo inspektor Fowler ze seriálu Tenká modrá linie. Jestli hledáte knihu tak chytrou, jako je lišák vyučující lišáctví na univerzitě v Oxfordu, pak je tahle knížka právě pro vás. Je v ní každé slovo, každá lež a každý vychytralý plán, které kdy v příbězích o Černé zmiji zazněly...... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

Black Adder, The Whole Damn Dynasty 1485–1917 , 1999

sonycat
19.02.2017 5 z 5

To je kniha...serial som videla, patri k mojim staliciam a tam sa zaradil aj v kniznej podobe. Niektore stranky ma donutili plakat od smiechu, napriklad vseliecba pijavicami je paradna :D. Oboje, serial i knihu, mozem s klidnym svedomim odporucat milovnikom humoru, cierneho a anglickeho obzvlast:)

DennisMoore
22.02.2015

Je rozhodně lepší nejprve vidět seriál a pak až číst, ovšem pokud někdo nebudete mít na výběr, k seriálu se nedostanete a kniha by se vám měla doma jen tak povalovat, s gustem se do ní dejte. "Hurá, to je Červený bedrník!" - "Ano, Baldricku." - "A vy jste ho zabil." - "Ano, správně. Co je to za Červeného bedrníka, když naletí na ten starý fígl s otráveným pohárem. Červený bedrník, no to mě podrž. Spíš Červený blb."

inmax
09.09.2013

Velká, tlustá kniha.. přiznám se, ještě jsem ji celou nepokořil. Asi je lepší koukat na Atkinsonovo herectví, než si jen o tom číst ale i tak je kniha velmi vtipná. Navíc je skvělé, že je příběh vyprávěn podobou scénáře, takže člověk znalý seriálu si hned vybavuje příslušné scény se všemi těmi brilantními britskými herci :-)

zfilmováno

Autoři knihy