Mořská panna

Už jste někdy viděli mořskou pannu? S touto knihou budete mít pocit, že ji znáte dokonale! Byla jednou jedna mořská panna, která se jmenovala Amelie. Toužila poznat svět lidí, pochopit jejich duše a srdce, a tak se rozhodla, že půjde žít na souš. Byl jednou jeden muž, který se jmenoval P. T. Barnum, muž, jenž toužil vydělat jmění na dechberoucích a neuvěřitelných věcech, které fascinovaly tehdejší společnost. A taková mořská panna byla víc než fascinující. Amelie souhlasí, že se stane hlavní hvězdou Barnumových show, rozhodne se, že prozradí svou identitu a dá lidem, co chtějí. A naivně si myslí, že bude moci odejít, kdykoli bude chtít. Barnum se ale mořské panny jen tak nevzdá. Amelie mezi lidmi potkává i lásku, zamiluje se a touží po klidném a šťastném životě. Podaří se jí utéct od Barnuma, nebo bude jeho otrokyní až do konce svých dnů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413624/big_morska-panna-RTB-413624.jpg 3.751

Vydáno: , Jota

The Mermaid, 2018

Kniha Mořská panna

BookDowner
03. červenceodpad!

proboha, tahle kniha je proč by jste neměl kupovat knihy v Levných Knihách. Je to nesmyslná kopie pohádky pro děti. Věřte mi, nekupujte si to kvůli tomu obalu.

Padla Hvezda
16.12.2021

Dost průměrná četba, ale ubíhá to. Výhoda knihy je, že to není moc dlouhé, takže to jde i přes klišé zápletku. Kniha je vhodná pro lidi, co mají rádi mořské panny nebo P. T. Barnuma, jinak bych si to asi odpustila.
Knížka je teď v levných knihách asi za 79,- což je si myslím cena odpovídající kvalitě.

Ledward
26.08.2021

Kniha měla pěkný příběh, ale jak se blížily poslední stránky, tak mi došlo, že jsem celý příběh brala jen jako předvoj před nějakou velkou zápletkou, která zkrátka nepřišla.
Nebylo to náročné, byla to oddechovka, ale čekala jsem něco víc.

roman9276
04.05.2021

Pohádka pro dospělé o jedné mořské panně, lásce a skutečné historické postavě P. T. Barnumovi. Tajemno mořských panen mě mega bavilo, ale bylo ho tady zoufale málo. Barnum je pěknej hajzl, co vidí jenom prachy, ale postava Amelie ej kej ej mořský panny mě bavila. Příběh byl taková lehce nadprůměrná oddechovka, bylo to takový fajn letní čtení s žádnou zasranou omáčkou okolo. Trochu jiná literatura, než jsem zvyklej obvykle číst, ale příběh je obestřen tajemnem, že si mě hodně získal.

Booky84
12.04.2021

Zajímavá pohádka pro dospělé.

lenka7348
17.04.2020

Příběh připomíná pohádku o "Malé mořské víle", kdy se mořská panna také rozhodne opustit moře kvůli lásce k muži. Autorka se ale snažila Amelii vykreslit trochu jinak. Jako specifický živočišný druh, pro který je těžké začlenit se do lidské společnosti řídící se příliš mnoha pravidly. Je to příběh o touze, nepochopení, chtivosti, ale také velké lásce. Určitě nelituji, že jsem si "Mořskou pannu" přečetla, a domnívám se, že se k ní jednou zase vrátím...

Mirin1349
06.04.2020

Opravdu to byla pěkná pohádka pro odrostlé čtenáře, která rychle ubíhala a hezky se četla. Příběh tak bezproblémově plynul a knize vlastně není moc co vytknout, ale větší emoce ve mně nevzbudila. Oceňuji zařazení historické postavy P. T. Barnuma, přiznám bez mučení, že jsem ho neznala a ráda jsem chybu napravila i z dalších dostupných zdrojů.

whiolet
24.02.2020

Průměrné čtení, čekala jsem od ni bohužel vic.
Opět se mi potvrdilo,že čím hezčí obálka,tím "chudci" obsah :(