domi88 domi88 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Určitě je to mistrovské dílo, ale už opravdu nechci. Takové panoptikum negativních lidských vlastností... Brr. Ale musím uznat, že na druhou stranu je to velmi strhující příběh.

21.08.2016 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

O čem to mělo být? O tom, jak jsou všechny matky strašné? Jedna dítě porodí, nestará se o ně, další s ním vydrží do dospělosti a udělá z něj prostitutku a další, která si chce sama přivodit potrat??? Strašné. Na 900 stranách nedokázal autor blíže vystihnout ani jeden charakter. A děj je také velmi slabý, úplně by to vystačilo na 250 stran. Takový dobrý námět a autor ho vůbec nevyužil. Je mi líto těch hodin co jsem to četla.

07.12.2016 odpad!

Vojna a mír I. díl Vojna a mír I. díl Lev Nikolajevič Tolstoj

Těžko jsem zvládala závěrečné úvahy o svobodě, moci a historii. Ale příběh a postavy? No prostě nemám slov. To nejde napsat komentář, to si prostě musíte přečíst a vůbec se nebát. Je to strhující.

23.06.2016 5 z 5

Román o Tristanovi a Isoldě Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

Není to o lásce Tristana a Isoldy. Ti vypili nápoj lásky . Ale o lásce Marca, Brangieny a Gorvenala k oběma, ta byla opravdová.

08.02.2016 3 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Nejspíš mi bude po všech smutno,když jsem knihu dočetla. Je mi líto, že pýcha zvítězila nad láskou, ale charakter postav a celý příběh je velmi silný.

27.05.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je nádherná. Kniha i bytost.

02.02.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po farmě zvířat jsem se dlouho k tomuhle přemlouvala. Byla jsem překvapena, je to moc dobré, čtivé a docela drsné.

05.08.2015 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Po celou dobu čtení mi bylo smutno. Hodně se mi líbí magický realismus, prostě se to stane a ty čtenáři, přijmi to. Psala jsem si rodokmen, kdyby ta jména nebyla stejná, tak vůbec čtenář nezaznamená "koloběh času" a charakter jednotlivývch postav. Právě naopak si myslím, že od autora to byl dobrý "tah".

09.04.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Líbí se mi, že je to bajka a antibajka zároveň a dobrá alegorie, ale jinak mi to přijde surové a nepěkné.

06.08.2014 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Opravdu mi bude Owen Meany chybět. I přes jeho panovačnou povahu. Je to velmi pěkný příběh o přátelství a osudovosti. A styl Irvingova psaní je vyjímečný.

07.02.2014 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Je to hrozně smutné a myslím, že to není pro mládež...

08.09.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

"O muži, který sázel naději a sklízel štěstí."

22.01.2016

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knížka je krásně napsaná, ten jazyk, slova, slovní spojení. Tak barvité, nesrovnatelné s moderními knihami. Zpočátku jsou tak krásně popsány lidské charaktery, ze kterých přesně chápete jednání a smýšlení postav. Mistrovské. A na konci? Jak to bylo napínavé? Žádné střílení, krev a pistole... Tohle jen dokazuje jak jsou nynější "bestsellery" prodejné :( Raději 150 Kč za takovouhle knihu z antikvariátu, než 500 za ty braky!!!

21.01.2016 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Mě to přijde jako slátanina všech směrů, ztrácela jsem se. Brala bych víc, kdyby to bylo bez akčních scén, pěkně v poklidu, líbíl se mi "cit slečny Smilly pro sníh" a poetičnost ale ta detektivka - tak nějak uměle na sílu vytvořena.

06.11.2014 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Mě se spíše líbila atmosféra po válce a smýšlení mladé generace Němců. Jsou lepší příběhy o veliké lásce. Verenu jsem od začátku neměla ráda. Je vypočítavá a egocentrická a Oliver je hodný, nepřipravený hoch. I jiné postavy jsem si zamilovala - Wolfganga, Noaha, doktora.

20.10.2014 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Steinbecka jsem si zamilovala, když jsem četla Na východ od ráje, ale tohle jsem nemohla skousnout. Zvládla jsem 170 stran a dál to nešlo. Postavy jsou pěkné, ale číst přípravu králíka na 20 stranách a zabíjačku na dalších dvaceti, pak dálnice... Vím, že je to především o životě chudých lidí v Americe ve 30. letech, ale mě to zkrátka nechytlo.

24.02.2014

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tenhle příběh neměl chybu. Tak krásné postavy,tak moc hezky vykresleny, až jsem měla pocit, že to jsou moji příbuzní :)

03.12.2013 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Četlo se to dobře, příběh byl vymyšlen taky dobře, ale dvoustránkové kapitoly mě vytáčely a Joona Linna byl tenhle díl nějáký divný. A ten kliše konec.... tři hvězdy a to jsem hodná :(

23.10.2013 3 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Patřím k té skupině, že opravdu netuším, co tím chtěl autor říci :(

20.09.2013 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pýcha a předsudek, Emma jsou mnohem důvěryhodnější. Miluji je. Tuto ne.

25.08.2016 3 z 5