Dobby888 Dobby888 komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Z knihy mám spíš rozporuplné pocity. Na jednu stranu stále čtivá kniha, která nenudí a dobře u ní ubíhá čas. Na druhou, děj mi tentokrát moc nesedl, do konce knihy jsem čekala co se stane, nějaká akce, napínavost apod. Nicméně očekávané se nedostavilo. Oproti posledním třem dílům výrazně slabší, aspoň pro mne :-)

15.04.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nejslabší kniha o prefesoru Langdonovi. Bohužel pro mě pomalý rozjezd, kdy jsem čekala, jak se to bude vyvíjet. Nakonec když už jsem si řekla, že konečně se to rozjíždí, tak mě svým způsobem neuchvátil konec. Kladně hodnotím španělskou architekturu a Gaudiho.

13.03.2018 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Musím říct, že věechny knihy od Cartera jsou skvělé a poutavé, přesto u tohoto dílu mi přišla jistá podobnost s těmi předešlými. Ačkoliv jsem se u něj nenudila a čekala na rozuzlení, tak nějak se nedostavilo takové nadšené woow. Proto musím dat 4*. :-)

22.02.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět se mi dostal do rukou díl, který mě nezklamal. Navíc poukazující na Hunterovu minulost. Kniha se čte jedním dechem, nenudí a je stále napínavá :-)

10.02.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět napínavý díl, který připoutá a nezklame :-)

18.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

opět napínavý a strhující díl :-)

27.11.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po prvním dílu, mě i tato kniha pohltila. Vyšetřovatelé mi prostě sedí v každém ohledu, děj probíhá rychle, žadné zbytečné obkecávání, prostě paráda :-)

04.11.2017 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Přečteno za pár dní, opět zajímavý děj, ačkoliv mi ze začátku přišel o něco pomalejší a ne tak napínavější. Nicméně závěr jsem četla jedním dechem a už se těším na další díl :-)

25.10.2017 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tato kniha mne uplně pohltila svým dějem až do konce. Sice jsou některé scény trochu brutálnější, nicméně kouzlu to neubralo. Velkým pozitivem je určitě dvojice detektivů, kteří působí velmi sympaticky a jsem zvědavá co přinesou další díly :-)

20.10.2017 5 z 5

České země v letech 1848 - 1918 České země v letech 1848 - 1918 Marcela C. Efmertová

Výborná kniha pro nástin období let 1848-1918. Je zde rozebrána politika, hospodářství, kultura a umění. Některé kapitoly jsou sice stručnější, ale ucelený přehled to dá. V podstatě to tvoří takový ten základ.

07.10.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá knížka, která mě až neskutečně pohltila. Zpočátku jsem si říkala co to je za prudící dědek, ale nakonec přečtena jedním dechem. Zábavná, úsměvná, dechberoucí, dojemná...

04.10.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pro mě jednoznačně poutavější čtení než první díl Dívka v ledu. Sice se o vrahovi dozvídáme poměrně dříve, ale za to jsem až do závěru jedním dechem čekala, kdo bude tou poslední obětí. Za mě palec hore. :-)

25.09.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka měla sice pomalý rozjezd, ale od půlky jsem četla jedním dechem. Nepatří sice k tom špičce, ale za mě doporučuju :-)

09.09.2017 4 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Asi zatím nejlepší díl této série o Malin Forsové až na ten závěr, který jsem už tak nějak čekala.

21.08.2017 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Tato detektivka se mi líbila. Knížka není moc dlouhá a čte se jedním dechem. Příběh sice není až tak propracovaný, ale hlavní postavy jsou velmi sympatické a to i ostrov, kde se příběh odehrává.

19.08.2017 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Knížka se dle mého názoru čtě velmi pěkně a děj je propracovaný. Co mi však u tohoto autora vadilo je často popisovaná zima, ze začátku v pohodě, ke konci mi to spíš už vadilo. Postava hlavní vyšetřovatelky mě ani nenadchla a ani neurazila. Nicméně jako plus hodnotím, že se autor věnuje i životu těch dalších postav. Jsem zvědavá co přinesou další knihy. SIce to není jako u jiných autorů, kdy se nemůži dočkat dalších dílů, ale jistá zvědavost tady je, jak se to s Malin bude vyvíjet dál. :-)

19.08.2017 4 z 5