DJANKA DJANKA komentáře u knih

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc hezký příběh. Film jsem neviděla, ale knížku určitě mohu doporučit.

18.05.2020 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Další díl a opět super. Mám dvě šestnáctileté dcery, takže mě při tomto díle mrazilo trochu víc než jindy, ale rozhodně super čtení. Tuhle sérii mám ráda.

15.08.2019 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Knížka se mi líbila a dobře se četla. Ráchel jsem si od začátku zamilovala a fandila jí. Smutný, ale hezký příběh. Ještě smutnější je, když si člověk uvědomí, kolik podobných příběhů se opravdu stalo.

22.05.2019 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První díl série a mé první setkání s tímto autorem. Knížka byla napínavá, dobře se mi četla, jen v závěru jsem si říkala .... to je blbost, to bys asi nepřežil ..... Ale to byla jen taková malá vada na kráse. Knížka mě prostě zaujala natolik, že jsem se pustila do dalších dílů a nelituji.

01.08.2018 3 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Super knížka, napínavá, dobře se čte. Hlavní hrdince celou dobu fandíte, aby vše zvládla a samozřejmě, že zvládne. Konec opravdu předvídatelný, ale předešlý děj, který mě držel neustále v napětí a očekávání vše vynahradí. Moje první knížka od autorky a určitě zkusím další.

21.03.2017 5 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Ano, hlavní hrdinku vůbec nechápu - jak mohla opustit svůj dosavadní život a vlastně vůbec nevědět kvůli komu. Ale na druhou stranu ji obdivuji, jak to vše zvládla a jak byla podnikavá. Moc se mi líbilo vyprávění o africkém životě a tradicích, to bylo velmi zajímavé.

03.10.2016 4 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Už dlouho mě žádná knížka tak "nedostala". Příběh je to neskutečně krutý, ale je i plný naděje a víry. Ač sama věřící nejsem, přesto mě napadlo - že by tam nahoře snad opravdu někdo byl a takto nás zkoušel? Immaculée je neskutečně silná žena a přesně jak ona nechtěla uvěřit, tak i já si říkala, jak je to možné? Vždyť přeci svět už toto zažil, jak může dopustit, aby se to opakovalo? Knížka rozhodně stojí za přečtení.

06.10.2022 5 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Tak tahle knížka mě dostala. Myslím, že z hlavy ani srdíčka ji hodně dlouho nepustím.

13.04.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tak toto je hodně čtivá knížka. Člověk nechápe, že jedna žena mohla toto prožít a i přesto všechno, že to nevzdala a zůstala v ní naděje a touha pomáhat ostatním. Velmi silná žena a velmi silný příběh.

13.09.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Příjemné, milé čtení. Taková oddechovka. Kdo má rád zvířata, určitě doporučuji.

07.09.2021 4 z 5

Volání na ďábla Volání na ďábla Wilbur Smith

Knížky tohoto autora jsem měla vždy hrozně ráda – dobrodružství, napětí, akce, láska….. prostě parádní počteníčko. Teď jsem od nich měla hodně dlouhou pauzu, a proto jsem se na čtení další moc těšila. Nadšení se bohužel nedostavilo a do čtení jsem se musela nutit. Přišlo mi, že se v knížce nic neděje. Na konci první části se to lehce rozjelo, ale s druhou částí hned zase konec. Od asi poloviny druhé části už to zase začalo mít spád. Někdo níže psal, že konec byl, jaký od Wilbura nezná. Mě by naopak zklamalo, kdyby konec byl jiný a vlastně až na tom konci jsem si říkala, tak tohle je ten pravý Wilbur. Nevím, jestli je to opravdu touhle knížkou nebo tím, že poslední dobou čtu jiný žánr, ale tak nějak jsem čekala víc.

31.07.2019 3 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Na začátku jsem se do knížky nemohla začíst, vadil mi autorův styl psaní. Ale tak po 20 stránkách jsem si zvykla a vlastně mi tento styl vyhovoval. Má to spád a žádné zbytečné řádky o ničem. Knížku jsem hltala a to, že je inspirovaná skutečností a vrah vlastně stále žije, je pro mě dost děsivé.

07.06.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Knížky od Tess mám moc ráda a ani tahle není výjimkou. Asi jako většině ostatních se i mě líbil více příběh z minulosti, ale byla jsem zvědavá i na ten současný. U něho jsem se trochu bála, že to bude vysvětleno nějakým nadpřirozenem, což já nemusím. Naštěstí to tak nebylo. Za mě určitě knížku doporučuji k přečtení. Mě se líbila.

26.03.2019 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tak tahle knížka mě fakt hóódně bavila. Místy jsem ani nedýchala a nemohla se od ní vůbec odtrhnout. Předchozí díly jsem také nečetla, ale na čtivost příběhu to nemělo žádný vliv. Trochu mě mrzelo, že si profesor v závěru knihy zahrál na hrdinu a ani mi to k němu nesedělo, dojem z knížky mi to však rozhodně nezkazilo.

07.03.2019 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Docela drsné, ale jinak super thriller.

15.02.2019 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Od Jo Nesba jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem fakt nadšená. Takže jsem si řekla, že si přečtu celou sérii popořadě. Tímto prvním dílem jsem ale byla zklamaná. Pořád jsem čekala, že se to nějak rozjede, bohužel jsem čekala až do konce a nic. Nepřišlo mi to nijak ani zajímavé ani napínavé, do čtení jsem se musela nutit.

01.08.2018 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přečetla jsem všechny čtyři předešlé díly a ty byly, dle mého, perfektní. Takže jsem byla natěšená i na Stalkera. Začalo to velmi slibně - napínavé, čtivé, super. A najednou zvrat, některé věci mi přišly nelogické, těžko uvěřitelné. I přes to, stále napínavé. Ale ten konec, takový očekávám u amerických filmů a ne u Keplera. Závěr zkazil dojem z celé knihy. Navíc jsem byla zklamaná i pachatelem, nějak mi to postě nesedělo. Jsem zvědavá na další díl.

22.03.2017 3 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Tak to je síla. Už je to delší doba, co jsem knihu četla a musím říct, že se mi často některé pasáže z knihy stále vybavují - byla bych raději, kdyby ne. Jako by nestačilo, že měla zkažené dětství....... A nejhorší je, že takové věci se pořád dějí. Ale jinak, kniha přečtena jedním dechem.

14.03.2017 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Super knížka. Čtete a čtete, nemůžete přestat a najednou je konec. Už se těším na další díl série.

10.10.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Moje třetí kniha od autorky a musím říct, že to je super čtení. Celá kniha je taková ponurá, ze způsobu života hrdinů je člověku až ouvej, ale kniha je napínavá a čte se moc dobře. V knihách od Gillian není nikdy nic tak, jak se člověk domnívá. Takže bylo jasné, že každý kdo mě napadl, vrahem nebude. Za mě knihu rozhodně doporučuji.

09.08.2016 4 z 5