Dimas Dimas komentáře u knih

Prostě si ji přečtěte.
Naděje je...

15.02.2017 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Mám pro autora slabost. Vždy mě potěšil příběhem a především chytrým humorem. Melouch se mu ale nepovedl. Škoda. Trpělivě počkám.

21.01.2017 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ráda bych si zde přečetla víc komentářů od mužů. Podle mého je ten mužský vhled velmi přesvědčivý. Navíc miluji autorčinu malebnou češtinu.

15.01.2017 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Vztah je především o empatii. Je velmi těžké jít si za svým cílem a přitom nezapomínat na potřeby i sny svého partnera.

07.01.2017 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Je to moc milá knížka, navzdory tomu, že nemám povídky ráda.

05.01.2017 5 z 5

Škoda lásky Škoda lásky Petr Šabach

Nedokázala jsem se začíst.

05.01.2017 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Naprosto úžasná knížka! Přála jsem si, aby měla tři tisíce stran. Patrik je velký sympaťák a píše čím dál líp!

15.12.2016 5 z 5

Domácí štěstí aneb jak si správně v životě vésti Domácí štěstí aneb jak si správně v životě vésti Iva Hüttnerová

Půvabné obrázky a ručně zapsané životní rady. Některé praktické, jiné humorné.
"SKLO se dá snadno stříhati dle potřeby, jsou-li nůžky i sklo zcela ponořeny pod vodou. Zdá se to k nevíře, ale vyzkoušejte!"

09.12.2016 4 z 5

Náš život je jen tak radostný, jak radostný ho dokážeme sami vidět. Žijeme v blahobytu a svobodě, a přesto jsme věčně nespokojeni a blbou náladou se infikujeme vzájemně.

07.12.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Všichni jsme přece viděli, jak byl zalit krví."
"To bylo jen součástí úmluvy!" křičel Pištík. "Jonesův výstřel ho jenom škrábnul. Mohl bych vám to ukázat napsané jeho vlastní rukou, kdybyste uměli číst...

05.12.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Díky provedení je kniha jednou z nejkrásnějších v mé knihovně a půvabné čtení o životě vám rozhodně zlepší náladu.

16.11.2016 4 z 5

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

To, co milujeme na Zdeňku Svěrákovi je ta půvabná, duši hladící a vtipná čeština!

15.11.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nelze uvěřit roku 1949. Tak aktuální! Tuto knížku by si měl opravdu každý přečíst a celoživotně se vzdělávat. Totalita socialismu se nám změnila na otroctví konzumu a slepotu k hulváctví.
Ano, myšlení bolí...

04.11.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Možná trochu překombinované, ale dobře se čte.

14.10.2016 3 z 5

Temná láska Temná láska Alexandra Berková

Knihy čtu do konce. Tohle bylo hotové utrpení. Příliš symbolů, krátké trhané věty. Není to má krevní skupina.

14.09.2016 odpad!

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Tahle kniha je prostě nej od Waltariho.

12.09.2016 5 z 5

Život a smrt drahouška Freda Život a smrt drahouška Freda Colette (p)

Nádherné divadelní představení díky této knize:
Před třiceti lety, kdy jsem ji četla poprvé, měla pro mě více půvabu.

07.09.2016 3 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Jiří Kratochvil

Velmi zvláštní příběh. Díky němu jsem si uvědomila, že jsem se svých prarodičů nestihla zeptat na spoustu věcí z jejich života. Neotálejte...

29.08.2016 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Výborný a napínavý styl. Doporučuji!

06.08.2016 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová