DickBach DickBach komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Kolik mám dát hvězdiček? Četla jsem asi do 22 hodin, pak o tom chvilku přemýšlela a pak... Spánek ne a ne přijít. Když už jsem zabrala, tak se mi honily představy jehel, rozšířených zorniček, abscesů, .... Hrůza a strach. Neustále jsem se budila, třásla, bála.
Chápu že do toho Michal spadl, tehdy nebyla osvěta, informovanost. Dnešní mládež nedovedu pochopit ani za nic. Prosím, vysvětlete mi to někdo. Vážně bych to chtěla pochopit.
Knížka je napsaná "správně" = čtivě a přitom poučně, jen ten příběh je hnusný.

26.04.2016 5 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Michael Connelly

Dobrá kniha, zajímavá zápletka, zvrat je nečekaný. Proč tedy jenom čtyři hvězdičky? Noo, popravdě, nelíbí se mi, že se Harry oženil, a že je děj trošku nereálný. Je vymyšlen perfektně, popsán skvěle a dramaticky, ale není reálný. Teda doufám, že skuteční darebáci neumí kombinovat až takhle moc... :o)

25.04.2016 4 z 5

Klinika Klinika Jonathan Kellerman

Protože vrahem není zahradník, tak to nebylo špatné. Nečekejte však kdovíjak napínavé čtení s dramatickou a nervydrásající zápletkou.
Velmi vytýkám zmínku, že se jedná o odložený, nevyřešený případ, který Milo a Alex rozlousknou cobydup. Sákryš, kdyby byli takoví borci, tak je přeci velení strká ke žhavým případům, aby jim markantně stouplo procento a tudíž i prestiž v očích starosty..... No né?

22.04.2016 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Luxusní kniha, perfektní film. Filmy většinou za knihami dost pokulhávají, tady nikoli. Kráčí spolu ruku v ruce před čtená-kovýma očima.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Pan spisovatel opět exceluje.
Co dodat?
Nevím jak vy, ale já bych s Kingem na tábor kde si u ohně vyprávíme strašidelné historky nejela ani za nic.
Tolik ďábelskosti v tak nevinné tváři.... Vidíte ten úsměv v pravo???

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Další Simmelův důkladně propracovaný kousek. Vypiplané postavy, které "bydlí v sousedním baráku", hlavní hrdina, kterého milujete, i když je to takový zmetek. Dějové zvraty neskutečné, promyšlené a velmi duševní. Četla jsem ji před lety, vrátila se a najisto příjdu znovu.

Ještě jednou: Milá maminko! Ještě jednou: Milá maminko! Richard Crha

Velmi milé, vtipné, svižné. Děkuji.

Bikiny Bikiny James Patterson

Námět velice děsivý, vrah ďábelský, detektiv... nemastný. Kniha se četla jedním dechem, pasáže zabývající se vrahovou myslí a pohnutkami byly precizní, prostě vás to vtáhlo do děje. Osobně mi přijde divné, když nějaký nanicovatý, zkrachovalý škrabálek rozlouskne na co nemá FBI, CIA, CI5, Kojak a Poirot dohromady.

20.04.2016 4 z 5

Dárce Dárce Ken McClure (p)

Velmi napínavé a čtivé. Ken si možná mohl odpustit romantickou pasáž, nicméně chápu, že bylo potřeba hrdinu nějak posunout.... Na mně ta ta romantika trošku moc umělá, nevhodná. Jinak děj nepředvídatelný a strhující.

20.04.2016 3 z 5

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

Hluboké myšlenky, silný příběh, ale zpracování by asi zasloužilo trošku víc.

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Film byl velmi, ale opravdu velmi ubohý pokus o napodobeninu. I když naprosto uznávám, že spousta zážitků je příliš bolestných, takže je nelze zfilmovat, promítat, dívat se na ně.
Kniha je drsným vhledem do duší čtyř malých darebáčků, kteří byli přinuceni být velkými kluky. Myslíte že spravedlnost zvítězila? Nevím, já ji vidím opravdu totálně slepou.

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Velmi mně zaujal nápad spojení mistrů pera do jedné knihy v jedné dějové linii. Povídkové knihy nemám ráda, protože se děj nestačí rozvinout a už končí, takže tohle slibovalo uspokojení mé touhy po délce knihy, obsahové plnosti a rozvinutosti.
Zpracování bohužel nefungovalo ani trochu. Každý autor si dosadil vlastního hrdinu, vlastní děj, místy se zdálo, že jsme hrdinu zapomněli kdesi na letišti a nevíme jestli se pro něj chceme vrátit.

20.04.2016 2 z 5

Deník Deník James Patterson

Pěkná knížka, jemná, milá a místy i hluboká. Ale Patterson to není. Klidně mi položte hlavu na špalek i tak budu tvrdit, že půjčil své jméno kamarádovi.

20.04.2016 5 z 5

Horká noc jako stvořená pro zločin Horká noc jako stvořená pro zločin Jeffery Deaver

Nebylo to špatné, ale ani mi to v paměti zvlášť neutkví.
.....
Jo a nezapomeňte zkontrolovat co máte v mrazáku.

20.04.2016 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Tahle kniha má u mně jedno veliké plus. Je napsaná naprosto perfektně, vymyšlená děsivě. Ale je to taky jediná kniha u které neumím říct, zda je lepší knižní, nebo filmové zpracování. Knihu jsem četla jedním dechem, nemohouce se odtrhnout. Film jsem sice v polovině klidně vypla, ale ten šok, když Carrie vystrčila ruku z hrobu je nezapomenutelný.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Proč pro děti? Já ji jako dítě číst nemohla, nechtěla snad už po první stránce mně nebavila. Nedávno jsem ji objevila v zapomenutém koutě a jsem jí okouzlená. Dnes a denně maluji svým dětem "klobouky" a šťastná žasnu nad jejich fantaziemi a nevinnými představami.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Nebylo to zlé, ale od Coelha očekávám něco trošičku jiného.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Plně a zcela souhlasím s IvetB.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Není to jen "Sheherezáda v kalhotách", je to něžné setkání s drsnou realitou.

20.04.2016 5 z 5

Jak už bylo řečeno mnohokrát. Pěkná kniha, ovšem ne pro každého. Buď ji budete milovat, nebo vám bude zcela lhostejná. Nic mezi tím.