Poselství z věčnosti

Autorka bestselleru Poselství od protinožců Marlo Morganová přichází s další knihou z australské divočiny s názvem Poselství z věčnosti. Marlo Morganová je americké lékařka propagující alternativní medicínu. Tentokrát nepopisuje své vlastní zkušenosti, ale život domorodých dvojčat Beatrice a Geoffa. Děti jsou odtrženy od svých rodičů a kmene, musí se vyrovnat s drsnou realitou života v anglo-americké společnosti. Marlo Morganová vypráví s nesmírným zaujetím příběh domorodých dětí, které misionáři odvezou z jejich přirozeného prostředí od matky a rodiny do města a umístí do sirotčince. Zde mají získat křesťanskou výchovu a solidní vzdělání. Skutečnost je však jiná, chlapec Geoff posléze vyrůstá na ovčí farmě, nikdo se mu nevěnuje a nedokáže se začlenit do společnosti. Stane se alkoholikem a je odsouzen do vězení. Jeho sestra Beatrice ze sirotčince uteče a přidá se ke skupině potulných domorodců. Ty pak opouští a bojuje za práva domorodcům rozpolcená mezi dva světy, bílý a barevný. Podaří se jí nakonec zachránit bratra? KRITIKA: Perthská Dumbartung Aboriginal Corporation upozorňovala na nesrovnalosti mezi věcmi popisovanými v knize a realitou. Došla k závěru, že je dílo smyšlené a že její učení postrádá důvěryhodnost. Podle jejich slov je pro Austrálce hluboce urážlivé, že běloška vydělává peníze za dezinterpretaci jejich kultury pro vlastní reklamu a zisk. Vyjádřili svůj hněv nad tím, že autorčino falešné poselství je naivním euroamerickým trhem přijímáno jako fakt a byli nesmírně znepokojeni tím, jaké dlohodobé následky to pro jejich kulturu bude mít. V roce 1996 skupina Aboriginských starších, vážně znepokojených následky knihy, dostala grant na cestu do USA a ke konfrontaci autorky, s cílem znemožnit hollywoodizaci jejího díla. Autorka veřejně přiznala, že její kniha je falzifikát, ale tomuto faktu se dostalo v USA jen malé publicity. Původní Australané jsou velmi rozezleni tím, že kniha je stále propagována a široce prodávána, protože čtenáři dává falešný obrázek jejich tradiční kultury a jejich současné politické a sociální situace, což velmi poškozuje jejich až příliš reálný boj za přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17715/big_poselstvi-z-vecnosti-qUf-17715.jpg 4.1144
Literatura světová, Romány, Filozofie

Vydáno: , Práh

Message from Forever, 1998

Kniha Poselství z věčnosti

JulietRocks
včera

Myslím, že když nebudete čekat pokračování Poselství od protinožců (jako já), nebudete zklamaní. Tato kniha je však o dost drsnější, než první, nicméně (ač jiným způsobem) také výborná.

Krukron

Druhá kniha této autorky je opravdu jiná. Myslím si, že spousta lidí (včetně mě) čekalo na další "cestopis" po světě domorodců. A ono ejhle, je to prostě a jednoduše román. Ale za mě povedený román, který si trochu obrousil hrany o zamyšlení nad světem, náboženstvím, spiritualitou.. Líbí se mi, že je to román o tom, že hodnoty jakékoliv víry mají pár stěžejních bodů, které jsou vlastně pro všechny společné tak nějak přirozeně. Takže pokud chcete román s trochou filozofie a spirituality, jste na správných stránkách správné knihy.

ladaol

(+ SPOILER) Kromě jiných mouder, kterých je v knize velmi mnoho bych chtěla vyzdvihnout toto:

SPOILER
Hudba a smích jsou lékem pro tělo i duši.
Změň odsouzení na pozorování. Nemusíme hned odpouštět. Musíme jen mít víc pochopení.

Endy17
25.08.2020

Mám pocit, že jsem četl jinou knihu než ostatní komentující. Dočíst knihu pro mě byla zkouška silné vůle - zvládl jsem to, ale radost to pro mě nebyla.

Allla9
27.04.2020

Stejně zajímavé a poučné jako první kniha od této autorky.

Kulhavá
02.04.2020

Skvělá kniha. Přečetla jsem od autorky obě a ráda se k nim vrací. Hodně podnětů k zamyšlení.

kakaba4818
29.07.2019

Knížka se mi líbila bez ohledu na pravdivost příběhu. Kdo v ní chce najít ponaučení, najde ho.

Jana38
07.05.2018