Horká noc jako stvořená pro zločin

Horká noc jako stvořená pro zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55303/bmid_horka-noc-jako-stvorena-pro-zlocin-LAP-55303.png 4 93 7

Detektivky série

Existuje nějaký vztah mezi zločinem a horkem? Jeffery Deaver je přesvědčen, že rozhodně ano. Zločinu se dopouštějí horké hlavy, činí tak v žáru vášně, když jim vaří krev. Deaver se proto rozhodl oslovit dvacítku autorů, aby napsali detektivní povídku, jejímž průvodním rysem je horko ve všech podobách. Výsledkem je vskutku výjimečný soubor – jednotliví autoři se navzájem překonávají ve fantaskních fabulacích a čtenáři až bere dech, jak rozmanitými způsoby lze zpracovat tak zdánlivě fádní téma. Střídavě se ocitáme tu na prosluněné Floridě, tu v dusné mexické hospůdce, tu na sálajícím americkém zapadákově. Řeší se vraždy, únosy či prosté zmizení sousedovic psa... a čtenář je pokaždé překvapen nečekaným rozuzlením. Sám Jeffery Deaver přispěl do výboru excelentní povídkou, jejíž děj vystavěl kolem obyčejného přehřátého motoru auta. A tak již nezbývá než se pohodlně usadit a ponořit se do víru žhavých vášní a kolotajících citů. Můžete vzít jed, že při četbě této knihy si budete připadat doslova v jednom ohni! Obsah: SEDMATŘICET STUPŇŮ / jeffery Deaver ..... POSLEDNÍ VAMP / David Handler ALIMENTY / Ronnie Klaskin PSÍ ŽIVOT / Toni L. P. Kelner MRTVÝ V RYBNÍČKU / Suzanne C. Johnson DÁMA NA LEDĚ / loren D. Estleman EL PALACIO / John Lutz BLESK Z ČISTÉHO NEBE / Gary Brandner PŘÍLIŠ HORKO NA SMRT / Mat Coward ZELENÉ HORKO / Angela Zeman NIC NEŽ PRAVDA / Robert Lee Halí ZLODĚJ V DOMÁCNOSTI / Tim Myers VÁLEČNÉ ZLOČINY / G. Miki Hayden U LEDU / Jeremiah Healy HORKÉ DNY, MRAZIVÉ NOCI / Alan Cook. PRVNÍ TANEČNÍ / David Bari NOČNÍ RŮŽE / Ana Rainwater SOUSEDSKÁ OSTRAHA / Sinclair Browning ODŠTĚPENÍ / Marilyn Wallace CO SI VRABCI ŠTĚBETALI / Carolyn Wheat... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

A Hot And Sultry Night For Crime , 2003

Dédečko75
Dédečko75
07.02.2023 5 z 5

Tyhle povidky byly moc dobré

Luigi1
Luigi1
27.12.2022 4 z 5

Některé povídky se mi líbily jiné mi nesedli.

Besa
Besa
21.01.2022 3 z 5

Zbierka poviedok, niektoré neboli zlé ale väčšinou ma veľmi nenadchli.

koki.veru
koki.veru
26.03.2019 3 z 5

Některé povídky jsou pěkné, jiné se mi moc nelíbili. Takové příjemné oddychové čtení, člověk si aspoň vyzkouší více autorů, případně najde nového, se kterým se ještě "nesetkal".

DickBach
DickBach
20.04.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani mi to v paměti zvlášť neutkví.
.....
Jo a nezapomeňte zkontrolovat co máte v mrazáku.

Šárka345
Šárka345
10.09.2015 4 z 5

Dobře čtivé povídky, opravdu, jak to bývá, jedna jedním dechem, druhá na tři nadechnutí :0)
Co autor - to styl. Určitě doporučuji k přečtení.

Jančislava
Jančislava
24.11.2014 4 z 5

Pěkné povídky, některé perfektní, některé lepší, některé horší ( jak už to tak bývá ). Určitě si je časem přečtu znovu a nejlépe v zimě, protože z některých to vedro opravdu sálalo.