DickBach

Byla tak krásnáByla tak krásnáJames Grippando

Velmi dobře vystavený příběh, charakter postav i dějová linka. Skvělé podání a excelentní závěr.

PoprvéPoprvéJoy Fielding

Ještě dnes, po roce od přečtení na knížku občas myslím a říkám si jestlipak bych tuto situaci ustála stejně dobře jako Mattie. Velmi dobrý psychologický vhled do duše ženy, která je životem nakopnutá do velmi "citlivých partií". Dobře napsané a za mně díkybohu vynechané srdceryvné žalozpěvy odkopnuté ženušky. Za to velmi pevný palec nahoru.

Nebezpečný ostrovNebezpečný ostrovNelson DeMille

Trošku moc rozvleklé, zdlouhavé a až nesmyslně dlouhé pasáže, které s dějem nesouvisí. Ale bavily mně. Černý humor, kousavé poznámky a trefné postřehy hlavního hrdiny byly tím pravým kořením, díky kterému tu "zbytečnou" délku odpouštím.

KrutostKrutostMartina Cole

Kdy už konečně tahle ženská napíše něco jiného? Pořád dokola porcelánová panenka, a je jedno jestli holka nebo kluk, která je odstrkovaná a utiskovaná, naštve se a nesmírnou ctižádostí dobude svět drog, zbraní, nebo třeba prostituce. Jako dobré, čtivé, ale jedna kniha s tímto scénářem by stačila.

Poslední ránoPoslední ránoDavid Morrell

Co na to říci? Calendar mi hrozně moc připomínal Old Shaterhanda, celou dobu jsem čekala na Něco. Nějakou zmínku, událost, myšlenku, nebo prostě Něco, co by ho posunulo do kategorie vysněných hrdinů.... A nakonec jsem zjistila že Nic. Že je to jen skutečný protivný, sebestředný a dost soběstačný morous. Četlo se to dobře, ale o knize nelze hovořit jako o klasickém Morellovi.

24 hodin24 hodinGreg Iles

Promyšlené, propracované a vystavěné do nejmenšího detailu. Perfektní příběh, skvěle uchopený a dovedený do dokonalosti.

Špinavá hraŠpinavá hraMartina Cole

Martina nijak nevybočuje ze svého dobře placeného schématu. Dříve mně její knihy oslovovaly daleko víc, hltala jsem každé slovo, dnes už mi přijdou být moc předvídatelné ale hlavně jaksi mimo mísu. Pokud by organizovaný zločin a podsvětí fungoval takhle... skoro až naivně, pak by vtipy o policajtech nebyly vtipy, ale realita.

03.09.2019

Muž, který maloval mandlovníkyMuž, který maloval mandlovníkyJohannes Mario Simmel

Pan mistr vyprávěč ve svém plném lesku. jemný a něžný příběh stylem připomínající Láska je jen slovo a přece o tolik jiný.

Aféra Niny B.Aféra Niny B.Johannes Mario Simmel

Tohle je prostě pan vypravěč, který to s psacím strojem umí velice dobře.

ŽoldáciŽoldáciFrederick Forsyth

Nooo, tak tohle bylo silný kafe. Až se jednou rozhodnu stát prezidentem, tak tady nejspíš budu hledat návod jak na to. Do nejmenších podrobností a detailů popsaný způsob, jak na politický převrat a ovládnutí země. A přitom to nebylo ani trochu nudné, nebo nezáživné.

03.09.2019

Co vám matka říct nemohla a otec nevědělCo vám matka říct nemohla a otec nevědělJohn Gray

Dobré, pravdivé a užitečné rady. Jen bych řekla že autor na naprosto totožné téma napsal už nejméně 5 knih. myslím, že jedna by bohatě stačila....

GoyaGoyaLion Feuchtwanger

Tohle prožít, pak máte opravdu nárok na piedestal, který Goya má. Tohle prožít, pak máte nárok aby o vás psal takový profesionál jako pan Feuchtwanger. Děkuji.

03.09.2019

Ticho v květu violyTicho v květu violyZuzana Maléřová

Nádherné, jemné, něžné, poetické, ale i drsně životní.

Umění komunikaceUmění komunikaceNancy van Pelt

Po knize jsem šáhla jako po "berličce", nebo jakési nápovědě, jak zlepšit svůj vztah a život.... Doposud se nějak míjí účinkem. Rady a myšlenky v ní obsažené jsou správné, skvělé.... Ale jaksi když chybí vůle obou partnerů, pak prostě není východisko.

Sto roků samotySto roků samotyGabriel García Márquez

Tolik myšlenek, tolik slov, tolik stránek.... A mně v hlavě rezonuje jediná.... O čem to vlastně bylo? Nepochopila jsem ani jedno jediné zpropadené a zbytečné slovo.

03.09.2019

Musela jsem zemřítMusela jsem zemřítAnita Moorjani

Zajímavé, čtivé a možná.... možná... pro někoho...
Ale taky možná... pro všechny.

PřízrakyPřízrakyDean Koontz

Kamarádka shání šaty na svatbu, prý aby byla jako "víla v důchodu". Dean na mně tady působí obdobně. Perfektně uchopený příběh, skvělá myšlenka, nervy drásající děj, a závěr je z domova seniorů. prostě bambilion let stará příšera je... divná. Dvě třetiny knížky luxus, ten zbytek bohužel velmi slabý.

ByznysByznysMartina Cole

Martina opět nezklamala. Krásná porcelánová panenka se nějak dostane někam kde nechce být a tak kolem sebe kope a čeká že si svět sedne na zadek. Už by děvče tohle téma mohlo opustit a zkusit své Soho uchopit trošku jinak. Kniha se čte dobře, jen ten příběh je takový... nezáživný.

Nevyřešené věciNevyřešené věciRichard Crha

Veselé, vtipné, dost dobré.

Falešná vzpomínkaFalešná vzpomínkaDean Koontz

Nebylo to vysloveně špatné, ale Dean má na víc. Na mnohem víc. Chvilkama to bylo trošku umělé a vynucené. Takže dobré, ale nikoli skvělé.

Exorcista – souboj s ďáblemExorcista – souboj s ďáblemWilliam P. Blatty

Kdo kdy viděl "Vymítače" tak ví, že není co dodat. Strhující, věrné a hodně dobré. Kupodivu film i kniha.

Smrtící kódSmrtící kódKen Follett

Velmi zajímavá myšlenka a námět. Neříkám, že je téma uchopeno špatně, jen... mi to zkrátka moc nesedlo. Osobně mi trošičku vadil ten "druhý příběh o mysu Canaveral." Možná kdyby autor zvolil třeba jen "obyčejnou vraždu", že by mi to sedlo lépe. Kdo ví? Nicméně napsáno velmi čtivě, poutavě a uvěřitelně.

VladařVladařNiccolò Machiavelli

Pokud by naši politici měli mít povinnou četbu, pak by jednoznačným vítězem byl životopis, respektive popis myšlení Karla IV a teprve poté Machiavelli. naši politici by z toho ale udělali "hadr na podlahu se vší parádou", takže je nejspíš dobře, že to ti … ehm... že to nečtou.

03.09.2019

Divím se, že jsem tak veselýDivím se, že jsem tak veselýJohannes Mario Simmel

Kéž bych si tak dokázala vzpomenout na své pocity při prvním čtení této knihy před nějakými třiceti lety.... Mohlo mi být 10, možná 12... A určitě jsem tehdy přemýšlela jinak. Bohužel už nevím jak... Dnes to bylo skvělé setkání. A vůbec nevadilo, že jsem předem věděla jak to dopadne. I tak byla návštěva sklepení strachu skvělým zážitkem, kdy jsem držela pěstičky aby se sazeč písmen v tiskárně (ne)spletl a ne(vložil do stroje jiná písmenka. Děkuji.

PanstvíPanstvíJames Herbert

Za mně špatný. Kdyby z příběhu vymizely všechny zmínky o krysách, pak by to mělo "šťávu" a spád. Takhle to na mně působilo trošičku uměle a nesourodě.

HerákHerákMelvin Burgess

Strašný příběh. Představa, že tohle je realita a běžný život dnešní mládeže.... Hrůza. Je to hodně podobné setkání jako s Christianne F, nebo Michalem z Johnova Mementa. Drsné, surové, realistické a věrné. Doporučila bych všem adolescentům, nikoli jako povinnou četbu, ale poutavou. Povinnou by totiž nikdo ani nepřekousal tiráž. :o)

TeploušTeploušWilliam Seward Burroughs

Nechápu. Nechápu co se zde píše. Nechápu o čem se zde mluví. Ale hlavně nechápu jak někdo může říct že to je o něčem. Teda o něčem hlubokomyslném. Počmárat 300 stránek o tom jak jsem chtěl souložit a nebylo s kým, tak se alespoň nadrat fetem.... Jako fakt ne. Děs.

03.09.2019odpad!

FeťákFeťákWilliam Seward Burroughs

Nechápu. Jak někdo může o tomhle chlapovi říct že je... skvělej. Uznávat ho jako … jako špičku literárních, životních , nebo dokonce morálních hodnot. Hrůza. Tohle dílo vidím jako jedno z jeho zdařilejších, čtivějších a přesto otřesný odpad. Oslava drog, respektive fetování jako takového a výsměch všem normálním hodnotám. Nic víc, nic míň.

03.09.2019odpad!

Sběratel kůžíSběratel kůžíJeffery Deaver

Klasický Rhyme a Sachsová, není co dodat... :o) Propracované, vypiplané až přemazlené. Jeden zvrat za druhým, a to tak že působí až velmi uměle.... Ale čtivé a akční. Na nudu nebyl čas.

FulmayaFulmayaDorota Nvotová

Co k tomu říci? Jsem z té holky na rozpacích.... Jako "cestopis" perfektní. Velmi vysoko hodnotím, že se zde člověk dozví "informace zpoza roušky", to co vám žádná cestovka nikdy neprozradí, to co se dozvíte jen když to zažijete….. Tak trošku mně od Dorky odrazuje "její myšlení"... Je sice hezké, že jde do všeho naplno, ale.... Mám malinko pocit, že je jak malé dítě. Že s prvním problémem utíká, že s prvním hezkým úsměvem bezhlavě miluje nového chlapa, že vydává mraky času a sil tam kde to je …. zbytečné? Nevím, jak říkám, jsem z "příběhu" na rozpacích, možná mi k tomuto pocitu dopomohl i shlédnutý dokument....