Byznys

Imelda Dooleyová ještě nikdy neměla takový strach. Dlouho si užívala života plnými doušky, ale teď je všechno jinak: otěhotněla a otec dítěte vyřešil celou situaci tím, že ji opustil. Zoufalou Imeldu ale nejvíce děsí představa, že by sdělila pravdu svému otci. Vždyť se ho bojí celé londýnské podsvětí! Poprvé v životě mu zalže, ale její lež spustí lavinu událostí.........................celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32477/byznys-32477.jpg 3.841

The Business (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Janaves

Knihy od této spisovatelky mě bavily. Tato mě nudila, podle mě zbytečně natahovaný příběh... A vlastně se ani nic moc nedělo, dalo by se shrnout do povídky.

hroneczek
30.10.2017

První kniha, kterou jsem od autorky četla a líbila se mi. Taková ta kniha, která neurazí, je příjemná.

orinka3
23.12.2016

Když jsem četla její Psance, byla jsem docela nadšená. Ale s dalšími jejími knihami jsem poznala, že vlastně píše pořád dokola to samé - gansterské prostředí a opakuje se. Takže Byznys jsem jen nakousla a odložila a tak nějak už se po ní pídit nebudu.

BeruškaB
26.04.2015

První kniha kterou jsem od ní četa, a přesto že se některé věci opakovaly jseml jí přečetla jedním dechem jsem zvědavá na další knihy této autorky.

Modrásek16
23.02.2015

Začala jsem knihu číst a nejprve mě vůbec nezaujala a odložila jsem jí. Protože to ale nedělám moc často, tak jsem se k ní vrátila a začetla se a pak už ro šlo velice dobře. Knížka se rozjela a byla zajímavá a hezká. Je to moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Opravdu hezká kniha.

Pavelkas
22.12.2014

Zatím snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy četl. Minimum přímé řeči, žádný spád, žádná zápletka, neustálé opakování téhož. Nuda od začátku do konce.

sabca
19.11.2013

Taky jsem byla zklamaná. Násilí a drogy sice tématem téměř všech knížek Martiny Cole, ale tady tomu chybělo více děje a napětí.

monte
26.05.2013

Četla jsem od Martiny určitě lepší knihy než je tato

Jančislava
15.04.2013

Jedna z nejslabších knih, co jsem od ní četla. Přišlo mi, že neustále opakuje to samé dokola. Imeldiny vlastnosti tam popsala snad desetkrát dokola a stále ty stejné fráze. Možná je to tím, že jí mám už očtenou a že jsou její knihy téměř stejné. Pokud se někomu tato knihy líbila doporučuji spíše sáhnout na její starší knihy, jsou mnohem lepší

JaKlima
17.03.2013

Kniha se mi líbila, měla spád a rozhodně nenudila.

Zdeslav
11.02.2012

Historie jedné rodiny z podsvětí v průběhu několika desítek let. No, co na to říct. Myslím, že kdyby byla kniha polovičního rozsahu a obohacena větším množstvím přímé řeči, dalo by se mluvit o zajímavém čtení. Forma vyprávění bez většího množství dialogů a neustálého opakování téhož, byť za jiných okolností, již po první čtvrtině dost nudí. Ano, víme, že Imelda je mrcha, že Mary ji nesnáší, že Jordanna je zmatená, že Kenny je ještě malý, aby to všechno chápal. Základní fakta jsou čtenáři předhazována stále dokola. Nicméně se tímto způsobem a velmi pomalým dávkováním menších zvratů autorce daří udržet čtenáře až do konce. Co kdyby to náhodou konečně "ožilo"? Přijde mi, že je to takový naivní pokus navázat na nepřekonatelného Kmotra.

WEIL
19.08.2011

Imelda má velký strach.
Tak veliký ještě neměla, takže se nemůžeme jako čtenáři divit, že panikaří. Žila naplno, náhle je těhotná, muž prchá, a netrápí ji ani tolik samota a že je samoživitelka, ale až řekne dítěti kdo je jeho otec!

Lhát Imelda neumí, takže musí s pravdou ven.