24 hodin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Thriller amerického autora rozehrává dramatický děj kolem trojice únosců, kteří promyšleně řádí v rodinách bohatých amerických lékařů. Třem mužům se podařilo objevit systém dokonalých a poměrně bezpečných únosů, kdy za nepřítomnosti otce je odvlečeno dítě, na čtyřiadvacet hodin ukryto v horách a jeden z únosců zůstává s matkou až do chvíle předání peněz. Několik let systém dokonale funguje, v případě dcerky známého anesteziologa však trojice zločinců narazí na rovnocenného protivníka. Pětileté děvčátko totiž vyžaduje lékařskou péči a oběma rodičům, rozhodnutým udělat všechno možné, aby dceru zachránili, připadá lhůta dvaceti čtyř hodin příliš dlouhá na to, aby jen trpně čekali na pokyny únosců. Profesionálně napsaný thriller nevyniká nad běžný průměr žánru, třebaže podle románu byl natočen stejnojmenný úspěšný film....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22325/big_mississipi-24-hodin-0qY-22325.jpg 3.526
Série:

Mississipi 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

24 hours, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha 24 hodin

pifffka
16.02.2020

Příliš dlouhých 24 hodin, pro mě zbytečně dlouhých.

DickBach
03.09.2019

Promyšlené, propracované a vystavěné do nejmenšího detailu. Perfektní příběh, skvěle uchopený a dovedený do dokonalosti.


guru
10.08.2014

Premyslené a kvalitné, ale oproti skorším knihám autora príliš akčné.
Mierne sklamanie, že sa neopakovali postavy z prvého diela série.

nightlybird
24.05.2011

Podle knihy byl natočen film - na mne působila kniha spíš opačně, jako by byla napsána podle filmu. Řada momentů totiž může ve filmu vyznít daleko dramatičtěji než v knižním popisu. Má sice dostatečný spád, ten je ostatně dán tématem - v únosu, který musí proběhnout podle scénáře únosců během 24 hodin, to vlastně ani nejde nějak natahovat, napětí je docíleno objektem únosu - nemocnou holčičkou a řemeslné zpracování prozrazuje již zkušeného autora thrillerů - jeho knihy se pravidelně objevují v první desítce žebříčku bestsellerů NY Times. Na chvíli se knihou zabavíte, žádný zázrak to ale není - standardní průměr žánru.