Falešná vzpomínka

Falešná vzpomínka https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8162/falesna-vzpominka-8162.jpg 4 80 15

Susan Jaggerová trpí těžkou agorafobií a léčí se u známého psychiatra. Duševní poruchy začnou postihovat i její nejbližší okolí. Nikdo z hrdinů zpočátku netuší, že jim jde o život a že se kolem nich začíná stahovat smyčka intrik, nenávisti a sadistické krutosti…

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

False memory , 1999

bekule
31.01.2020 3 z 5

Čteno podruhé po necelých třech letech a musím ubrat jednu hvězdičku. Je to strašně zdlouhavé,dlouhé nudné pasáže, přitom ústřední námět je zajímavý ale je zbytečně rozmělněn. Už se nedivím že jsem si nepamatovala že jsem knihu už jednou četla a došlo mě to až v třetině knihy.
....................................................................................................Výzva 2020/5

DickBach
03.09.2019 3 z 5

Nebylo to vysloveně špatné, ale Dean má na víc. Na mnohem víc. Chvilkama to bylo trošku umělé a vynucené. Takže dobré, ale nikoli skvělé.

Stanas513
09.02.2019 5 z 5

Knihy od Koontze mě nepřestanou udivovat. Mám ráda příběhy trochu zamotané a s trochou nadpřirozena. I když tady se nic takového nevyskytuje, přesto je kniha čtivá. Zatím nejvíc se mi líbily příběhy o Thomasovi.

Disease
30.08.2017 2 z 5

"Děj" se teda poněkud táhne, pak se "něco stane" a nakonec to nějak dopadne. Jen pro silně otrlé a velmi se nudící jedince. Stylisticky slušné.

bekule
03.07.2017 3 z 5

Jedna z těch lepších od Koontze, jen těch stránek mohlo být trošku míň. A stejně Půlnoc je nepřekonatelná.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Líbilo se mi to a zas tak neudivilo o zneužití hypnozyse psalo už v historických knížkách.

fruitbueno
29.05.2017 3 z 5

Kniha mě bavila do chvíle, kdy se prozradila celá zápletka. Ta schíza, kterou postavy trpěly, byla vylíčena doopravdy šikovně. Když pak ale byla odhalena její podstata, tak nějak jsem dokázala odhadnout, kudy se příběh směřuje a moc mě to nebavilo...

allyce
14.03.2017 3 z 5

Z kopce dolů, tak nějak bych zhodnotila celkový dojem z knihy. Začátek bravurní, kdy ještě nevíte, co se děje a ježí se vám vlasy při popisu atmosféry nastupující duševní poruchy. Pak zjistíme o co jde a najednou tady místo psychothrileru máme téměř pohádku. No a ten závěrečný epilog mě opravdu pobavil :)

Skip
03.12.2015 4 z 5

Kdysi jsem od Koontze četl Skrýš a nijak zvlášť mě nezaujala, takže jsem tuto knihu bral do ruky s jistým odstupem. Ale byla mnohem lepší než Skrýš. Po poněkud rozvláčném úvodu rozehrál autor příběh, v němž byl především téměř excelentní záporák. Většinou jsem při čtení v klidu, ale tenhle týpek mi dokázal několikrát hnout pořádně žlučí. Jediné, co je v tomto psychothrilleru dost špatné, je ten epilogický závěr. To, co se dělo poté, kdy bylo dokonáno. Tam je spousta až blbostí, které si mohl Koontz odpustit. Ale jinak pohodové čtení pro ty, kdo knihy tohoto žánru berou třeba jako relax, což je můj případ.

Moňa69
04.05.2014 2 z 5

Zvláštní kniha, magorovitá atmosféra mě ale kupodivu trochu zklamala.

Retene
30.12.2013 5 z 5

Velmi čtivá. Zajímavý neobvyklý děj napínavý až do samého závěru.

horys
21.10.2013 5 z 5

Opravdu jedna z nejlepší Koontzových knih. Strhující děj s neobvyklým příběhem. A vůbec nevadí, že kniha má přes sedmset stran.

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

Tohle je první kniha, kterou jsem od Koontze četla a musím říct, že jsem dlouho přemýšlela, jestli člověk, který dokáže takový příběh vymyslet, je ještě normální. Příběh je neobvyklý a neokoukaný, naprostý originál...ale páni! Takový psycho. Jak říkám: může tohle vymyslet normální člověk? Nepotřebuje k tomu taky nějakou malou psychickou poruchu?

KKK
12.03.2013

Zase jedna z dost povedených!!!!Od začátku do konce čekáte jak to bude.

minirock
26.02.2012 5 z 5

Dle mého názoru jedna z nejlepších Koontzových knih. Napínavá od začátku do konce, opravdu strhující děj.

thrillery agorafobie

Dean Koontz