derminator derminator komentáře u knih

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Berryho mám rád umí napsat hodně dobré knihy, nebo ty hodně slabší. Varšavský protokol bych zařadil někam do středu. Spíše než akční thriller na který jsem od Berryho zvyklý, je tato kniha plná historie Polska. Ne že by mě to nebavilo, ale poslední Berryho knihy už nejsou takovou neznámou tajenkou jako ty knihy před x lety. Určitě Varšavský protokol není Berryho nejlepší kniha, ale neodsuzujme ho, třeba se ještě vytasí z nějakou mnohem lepší! Konec s Danielsem nabízí, že by další kniha mohla být nějaká pecka. Hodnotím 65%.

12.04.2022 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

V první části knihy jsem si říkal že to bude hrozná nuda a hovadina, ale čím víc se borite do děje poznáte že kniha je opravdu velice dobrá! Mám rád knihy se zimní tématikou kdy se účastníci nemohou nikam jinam dostat a tato kniha je toho příkladem. Měl jsem spoustu tipů kdo je vrah, ale tohoto jsem do nich nepočítal. Knihu doporučuji a dávám 85%.

27.03.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesba mám rád, ale tyto povídky nejsou úplně šálek mé kávy. Zaručeně nejlepší povídka Žárlivost a nejhorší Odd. Knize dávám 45% a těším se zda vyjde nějaká nová s HH.

13.03.2022 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Jedna z nejlepších knih za poslední dobu, kterou jsem přečetl. Musím uznat že kniha je hodně akční a už se moc těším na film, ten pokud se povede tak to musí být pecka. Už se těším na další díly a knize nemohu dát jiné hodnocení než 100% a vřele doporučuji.

06.03.2022 5 z 5

Neznámý Neznámý Simon Conway

Musím přiznat, že na začátku se mi kniha míč nelíbila, všechno mě připadalo zmatené, ale jak čtěte dál a dál kniha nabírá obratek a konec je fantastický. Místama autor připomíná Daniela Silvu. Knihu hodnotím 80%, a těším se na další od autora.

20.02.2022 4 z 5

Ostermanův víkend Ostermanův víkend Robert Ludlum

Ludlum psal dobré romány, ale na tomto mě od začátku něco nesedělo. Ano zápletka je vážně skvělá chvíli si říkáte jsou to všichni? Já podezrival ženy. Kniha se začíná rozjíždět až po půlce a jak píšu něco mě na ni nesedí. Ludlum má lepší romány. Tento hodnotím 40%.

30.01.2022 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Vražedná lhůta je stejně dobrá jako druhá kniha autora, i když víte kdo je vrah tak zápletka je tak kvalitní, že vás nutí knihu dočíst se zatajenym dechem. 80%.

23.01.2022 4 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Skvělé završení série se Shawem třetí kniha je ze série nejzajímavější a musím říct že dle konce kde se zda ze již série pokračovat nebude mě bude Colter chybět. Lovec odměn mě bavil více než Lincoln Rhyme. Kniha má spád, napětí, doporučuji a dávám 95%.

09.01.2022 5 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Nemohu tady souhlasit s mnohými názory že kniha je zklamání či poznámky odvádí od děje či podobně. Mám rád autora Daniela Silvu dle mého a ten názor píši u všech jeho knih je jeden z nejlepších autorů thrilleru převážně špionážních. Ten kdo Silvu čte pravidelně tak si dozajista spojí děje z předchozích knih a nebude tuto knihu srovnávat s Danem Brownem ten píše zcela jistě úplně jiný typ literatury.

Kniha Řád je čtiva, napínavá do poslední strany a já nemohu knihu hodnotit jinak než 90% a doporučit fanouškům Daniela Silvy.

30.12.2021 5 z 5

Ultima Ultima L.S. Hilton

Musím říct že na začátku knihy jsem si říkal panebože co jsem to začal číst, ale jak se kniha rozvíjí dále tak to není vůbec spatne ba naopak. Baví mě kniha kde je zápletka s obrazy. Za mě kniha dobrá jen byla chyba že jsem začal číst až 3 díl tudíž jsem si musel hodně domyslet. Doporučuji budoucím čtenářům začít od prvního dílu. Já hodnotím 65%.

12.12.2021 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Nebyla to taková pecka jako Není úniku, ale i tak má kniha dobrý dej a spád takže se určitě nenudite. Knize dávám 75%.

04.12.2021 4 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Mám rád knihy, které se týkají druhé světové války, tato byla má prvotina od Puza, která nedosahuje kvality např. Ludluma ale čte se dobře a dej je az na ten konec docela obstojny. Příběh mohl být více zapleteny ale tak kniha si zaslouží 70 %.

20.11.2021 3 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Poslední kniha od Jamese ze série Sigma Force která mě zbyvala přečíst. Musím říct, že z celé série je neslabsi už jsem si říkal jen ať už je konec. Na druhou stranu je třeba říct že Rollins je jedním z nejlepších autorů thrilleru dnešní doby. Za tuto knihu ale hodnotím 65%.

06.11.2021 3 z 5

Slib Slib Robert Crais

Slib je klasika od Craise, kniha čtiva, napínavá spojení Maggie a Elvise se mi líbilo i zápletka dobrá nemohu hodnotit jinak než 85%.

17.10.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Sloan se mi líbí popravdě více než Theo. Kniha je více uvěřitelna protože drogy se takto určitě pašuji. Kniha mě bavila těším se na další pokračování. 85%.

19.09.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

To co napsal Tim Weaver je naprostá bomba. Kniha je vážně dobrá a vypadá to že by se mohli protnout osudy Rebeky a Davida takže se těším na další knihu. 95%.

29.08.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

wow, tato kniha je naprostá bomba od začátku do konce. Když už si myslíte jo vím, kdo to udělala! Tak se šeredně zmýlíte. Kniha je napínavá až do úplného konce a tam se dozvíte překvapivé rozuzlení! Kniha mnohem lepší než Jarní oběť! Přečtěte a neuvěříte kdo je vrah i žhář já jsem nevěřil! Knize dávám 90% a hodnotím jako výbornou!

31.07.2021 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Příběhy o Evě Dallasove jsou dobré detektivky záměrně říkám dobre protože zase to není nic z čeho si sednete na zadek ale dobrý detektivní příběh to je i tato kniha ctiva, zajímavá ale top od ní nečekejte. Dobrá kniha za 60%.

28.07.2021 3 z 5

Tajemství posledního nacisty Tajemství posledního nacisty Iain King

Srovnání s Danem Brownem? Děláte si srandu? V žádném případě mu nesahá autor ani po kotníky. Kniha málo uvěřitelna. Autor asi čerpal z nulovych poznatků. Kniha mě nepřesvědčila, kladný hrdina úplný loser. Kniha si nezaslouží více jak 40%.

22.07.2021 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jedna z nejlepších kriminalek které jsem v poslední době přečetl. Kniha má spád úplně to vidím ve filmu jako kdyby to bylo natočené. Těším se na další knihy teď již oblíbeného autora dávám 90%.

17.07.2021 5 z 5