derminator derminator komentáře u knih

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Poslední hřebík na závěr série je prostě pecka. Norsko má Nesba a Švédsko Ahnhema který svoji literaturou a temným krimi v mnohém předčil Nesba. Poslední hřebík je velmi dobre dílo, a ano dá se tomu věřit i po stránce že toto se ve světě bohužel děje. Autor umí prostě dobře psát a já se těším na jeho další romány ať už v nich bude Fabian či ne budou určitě dobre. K sérii se za čas vrátím abych si potvrdil jak je dobrá. Knihu doporučuji a nemohu hodnotit jinak než 100%.

31.12.2022 5 z 5

Stanice Damašek Stanice Damašek David McCloskey

Knihu jsem si vybral jelikož mě zaujala popiskem a mohu říci že jsem sáhl dobře. Mám rád politické špionážní thrillery a tento se příběhem skoro vyrovná Forsythovi či Folletovi. Doporučuji přečíst a těším se zda autor ještě něco napíše. Hodnotím 70%.

26.12.2022 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo je dobrý spisovatel, k čemu sáhne to mu jde. Překvapivě i povídky, které jsou spíše scifi a apokalypticke, ale i tak vás dokážou dostat. Není zde asi slabá povídka, takže knihu hodnotím kladně 65% jelikož scifi není zrovna můj šálek kávy, ale knihu vřele doporučuji.

27.11.2022 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Sice slabší než první díl, ale knihy od Nesba jsou vždy velmi čtivé! Kniha se mi líbila, má dobrý konec. Hodnotím 65%.

13.11.2022 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Kniha od Nesba Mistra severské krimi nemá chybu. Je to jízda od začátku do konce. Dal bych 5 hvězd, ale nelíbil se mi moc ten konec. Takže doporučuji a dávám 75%.

07.11.2022 4 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Po této knize jsem sáhl proto, že byla doporučována v knižním klubu. No a musím říct že jsem se hodně spletl. Kniha je od začátku do konce strašná. Vlastně vůbec nevíte co čtěte. Zda je thriller, fantasy, horor. Vlastně nevíte vůbec nic. Nevíte proč jim jde elektřina a jinde nejde. Nevíte zda je válka nebo co vlastně je. A co autor knihou chtěl říct? Nevím mě se kniha nelíbila, dočetl jsem ji jen proto že jsem chtěl vědět co se vlastně děje a to se stejně ani na konci nedozvíte. Proč vypadávají zuby? Nevíte. Takový brak jsem snad v životě nečetl. Knize dávám 10% a doporučuji jen těm co vlastně neví co chtějí číst.

05.11.2022 odpad!

Hitlerovo tajemství Hitlerovo tajemství Rory Clements

Kniha mě nadchla. Mám rád knihy z druhé světové války a Rory Clemens předvádí že psát umí. Jeho knihu bych srovnal k Ludlumovi či Forsythovi. Hitlerovo tajemství je dechberouci kniha která vás překvapí a má i výborné zaporaky a kladné hrdiny. Za mě 85%. Doporučuji

28.10.2022 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

O něco slabší kniha než Šedý muž, ale i tak je velmi dobrá. Gentry zase musí čelit spoustě nebezpečí a zápletka je také velmi dobrá. Doufám že kniha bude také zfilmovana ale nějakou lepší společnosti než Netflix. Kniha dobrá, doporučuji a dávám 80%.

02.10.2022 4 z 5

Violoncellistka Violoncellistka Daniel Silva

Jako vždy od Silvy perfektní kniha, ale tak to už je taková klasika. Violoncellistka je ještě vyjímečná tím, že se v ní vlastně píše o aktuálních tématech a proto mě kniha velmi bavila. Těším se na dalšího Allona. Knize dávám 90%.

31.08.2022 5 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Špinavá tajemství, zajímavý název knihy a proto jsem po ní sáhl. Aby bylo jasno, kniha je spíše psycho než thriller, mistami až moc prekombinovana a občas se v ní člověk i ztrácí. Také konec je takový zavádějící když už autorka rozebírá všechny postavy měla to i pořádně zakončit. Teď ty klady když se do knihy zactete zjistíte že se nemůžete odpoutat a to je plus za které dávám 3* a hodnotím 55%.

09.08.2022 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Kniha, kterou asi vy čtenáři právě držíte v ruce nebo na ní uvažujete, že ji budete číst, věřte mi jedno. Je to jedna z nejlepších Weaverovek, kterou můžete číst. Ač je psána vlastně jako povídky, tak vám to jako povídky vůbec nepřijde, ale spíše jako román. Povídky jsou vlastně dost propojené, mají tady hrdiny z předchozích knih a to se mi opravdu hodně líbí! Weaver je mistr současného thrilleru a proto já ho nemohu hodnotit jinak než 95%. Knihu doporučuji, ale spíše čtenářům, kteří znají dobře Davida Rakera!

02.08.2022 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje první kniha od manželů píšících pod pseudonymem Lars Kepler. Trochu jsem čekal něco jako od Nesba hrdinu Harryho Holea, ale Joona mě přijde v této první knize takový nemastný, neslaný jen ta jeho pravda, ale to také není nic světoborného. Kniha se četla vcelku dobře, ale protože od Nesba či Ahnhema jsou severské krimi lepší dávám 70%.

27.07.2022 3 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Temná detektivka z Irska s prvky hororu. Kniha je psaná zajímavě bavila mě a myslím že na autora do budoucna ještě sáhnu. Knize dávám 70%.

22.07.2022 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtiva, dobrá kniha. Neřekl bych že nejlepší od Bryndzy za tu zatím považuji Kanibala z Nine Elms, ale dívka v ledu je dobrá kniha která má trochu odflaknuty konec. Dávám 80%.

19.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Má druhá kniha od autora. Čte se dobře jen zápletka je aspoň dle mého trochu slabší než u Kanibala. Shrnutí knihu doporučuji dávám 75% a těším se na další díl.

17.07.2022 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

První kniha od autora kterou jsem četl. No takhle kniha je napsána velmi dobře, autor určitě umí dobře vyprávět, i příběh je velmi dobrý a zajímavý, ale ty morbidní scény kdy hlavní hrdina pojídá lidi je dost odporný a hnusný a musím říci, že se mi chvílemi dělalo i špatně, ale na druhou stranu vás kniha pohltí a donutí ji přečíst až do konce. Příběh mi zaujal a až na ty hnusné scény knihu doporučuji dávám 80 % a pokračování ve čtení autorových knih se nebráním, ale doufám, že už hlavní hrdina nebude jíst! Tedy aspoň lidi.

12.07.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kanibal z Nine Elms je má první kniha od Roberta Bryndzy. Kniha mě nadchla! Svého času jsem měl hrozně rád knihy od autorky Hayder Mo a tento autor mě její styl dost připomíná. Mám rád temné a drsné thrillery kde se vrazi nezastaví před ničím a to je styl této knihy. Bryndzovi jsem se vždy nějak vyhýbal, nevím proč, ale již nyní mohu říci že to byla obrovská chyby a hodlám přečíst celou jeho biblioteku. Knihu doporučuji, čte se jedním dechem a dávám 100%.

11.07.2022 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Má první autorova kniha se četla docela dobře, dobrý kladný hrdina, vcelku dobrý příběh. Ale myslím tím jen dobrý proto knihu hodnotím 50%.

08.07.2022 3 z 5

Operace Tortugas Operace Tortugas Robert Ludlum

Mám rád knihy z druhé světové války, ale tato je od všeho trochu chvíli se odehrává v Portugalsku ale jinak převážně v Argentině, Ludlum umí vyprávět, ale má lepší knihy než tato. Hodnotím 70%.

21.06.2022 4 z 5

Altmanův zákon Altmanův zákon Robert Ludlum

Ludlumova klasika s Jonem Smithem, čtiva oddechovka za 70%.

08.05.2022 3 z 5