denyjanostik denyjanostik komentáře u knih

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

No, tohle číst v 17 letech bylo ode mě hodně naivní :D. Začala jsem protože po popisu jsem si myslela, že půjde o nějaké fantasy, duchové, vraždy.. no to byla moje blbost :D kdyby mi bylo 13, OK, nad 15 let v žádném případě.

26.02.2017 odpad!

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Zklamání. Pro hodně mladší holky, řekla bych. Nad 15 určitě už ne, prostě pohádka.

21.01.2017

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Také jsem čekala víc, vůbec mi nepříjde, že by měla být best sellerem. Četla se poměrně dobře, ale nic co bych musela číst znovu.

16.11.2016 2 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Skvelá kniha. Děsivá. Četla jsem hned po Dlouhém pochodu od Kinga a musím teď dát něco oddechovějšího teda, protože tímhle tempem bych tyhle témata nemusela zvládnout :D Mám chuť smazat všechny sociálně sítě, ale něco mi v tom brání, což je po téhle knížce dost strašidlený. Je to hodně nadčasové a měli bychom se všichni zamyslet, protože je možné, že časem.. za několik desítek let, bychom k tomuto mohli také dospět..

28.10.2016 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Včera jsem dočetla a doteď nevím, co napsat. Musím si to ještě nechat rozležet, nicméně knížka super, fakt jsem nadšená, námět neskutečná pecka! Já bych to udělala i v cz/sk, ale dala bych, ženský (ale jako klidně i chapy) na podpatky! :D samozřejmě bez toho střílení, ale nemusela by to být uplně špatná reality show a za pár hodin by bylo vymalovaný :D

03.10.2016

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Tak tohle je propadák. Prvně nechápu, pro jakou cílovou skupinu je kniha určena. Obálkou a námětem tak pro holky 12-13 let, ale občasnými výrazy o sexu a vzadu je cosi o audio knize na řízení, to vypadá spíš na zoufalé třicátnice. Okej, každý si občas chceme přečíst něco oddechového, zasněného.. ale tohle je fakt mizerné :D Přitažené za vlasy, úplně neskutečně. Kdyby mě nedeptalo mít nedočtenou knihu, tak nedočtu, fakt těžko se mi tím prokousávalo. Příjde mi to odbyté, napsané na rychlovku. Dávám 1 hvězdu za snahu a občasný vtípek.

22.09.2016 1 z 5

Něžný dotek nenávisti Něžný dotek nenávisti Eva Hrašková

Kdybych ji nedostala jako dárek, určitě bych po ní nesáhla. Název je totální cliché. V knize jde dost poznat, že je původem z česko-Slovenska, prostě ten náš styl psaní je jiný a mně nesedí. Občas mi milostné popisné pasáže přišly totálně přehrané a afektované. Opravdu těžko se mi dočítala a to se mi ještě nikdy nestalo. Z hlavní hrdinky vůbec nevim, jak se cítit, někdy absolutní mrcha a histerka a pak zase procitne a děkuje Bohu a je celá naměkko. Tohle se prostě moc nepovedlo..

11.09.2016 1 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

No, začátek teda absolutní zklamání a nechápala jsem, co je kolem knihy za boom. První třetina fakt slabá, ale pak se příběh krásně rozjel a dočtená byla už jedním dechem. Jen mě někdy iritovaly příliš dlouhé kapitoly a ještě mi vadilo, jak ten sochář nepoužíval SE a SI. Jinak příběh pěkný, ke konci pěkně zamotaný a hezky propojené postavy.

26.08.2016 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Skvělé!
Jediné, co mě v knize rušilo, bylo pár překlepů v textu.. špatná koncovka, chybějící písmeno apod. Na můj vkus až moc častý výskyt :D ale dějově je kniha úžasná, přečtená jedním dechem! A obálka je taky krásná :)

02.08.2016 5 z 5

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Tak tohle bylo vážně super. Po všech amerických slaďárnách co čtu, mě tohle vážně zaujalo. První polovina skvělá, pak trošku prokousávačka, ale poslední 2-3 kapitoly, mě zase úplně dostaly. Nikdy bych si nemyslela, že mě bude bavit něco s historií a byla to příjemná změna! Kor když jsem na konci knihy zjistila, že Nell byla reálná postava, něco si o ní vyhledala a musím říct, ta ženská mě fascinuje! :D Rozhodně stojí za přečtení, doporučuju všem.

20.07.2016 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Za mě ne. Že je na obalu 'nová zmizelá' mě docela uráží. Kniha je smíchaninou Zmizelé a (hlavně) Dívky ve vlaku. Občas jsem se ztrácela v postavách, resp. příbuzenských vztazích, ale nezajímalo mě to natolik, abych si zjištovala kdo je kdo. Kdyby mi netrhalo žíly nedočíst knihu, tak nedočtu. Námět dcera,matka,vražda se mi líbí, ale jak říkám, celou dobu jsem myslela na dvě již zmíněné knihy.

05.07.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě spíše ne. Neříkám, že se nedala dočíst, to vůbec, ale nečíst ji o nic nepříjdu. Zajímavý nápad a zajímavé téma, ovšem např. u Zmizelé, je všechno na konec nějak 'logicky' vysvětleno a prostě je to do detailu propracované psycho. Tohle mi příjde spíš jako pohádka.

03.07.2016 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Knihu jsem začala číst, prootže nám ve škole říkali o tom, jakou vlnu sebevražd způsobila. Nechápu. Knížka je to skvělá. Občas se človek musí zamyslet, ale je čtivá a prostě skvělá. Nicméně, nijak obzvlášť depresivní mi nepřišla.

25.06.2016 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělé.

17.06.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Děj je trošku předvídatelný, ale kniha moc pěkná a čtivá :)

24.05.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První polovina slabší, ale po náhlém zvratu druhý díl přečten jedním dechem. Skvělé.

24.05.2016 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Spousta z vás asi nepochopila, že za prvé seriál, byl natočen podle knihy, ne opačně a za druhé! že kniha není žádný román, ale autobiografie! Takže je sice hezké, že vám tam chybí zápletka a v knize vám chybí to, co je v seriálu a kdesi cosi, ale tohle jsou prostě fakta, tak jak to bylo.

Seriál jsme zatím neviděla, v blízké ho nemám v plánu sledovat, protože je tam toho zcela jistě dost navymýšleného. Kniha mě ohromila, nejen protože jsem zainteresovaná ve vězeňské tématice, ale proto, že mě prostě vtáhla do kůže Piper a naprosto jsem s ní soucítila a obdivuji její postoj k sobě samé a její hrdost. Jsem moc ráda, že se rozhodla podělit se světem o její příbeh. Ikdyž je těžké hodnotit takovou knihu, protože nehodnotím co někdo vymyslel, ale něčí život a ikdyž je to prostě smurtné, dávám jí 100 % . :-)

08.05.2015 5 z 5