denuska denuska komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale cca po 3 kapitolách jsem se naopak nemohla odtrhnout a četla a četla každý večer. Určitě doporučuji k přečtení.

15.07.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Čtivě napsaná pohádka pro malé i velké, vůbec se nestydím za obdiv k ní a vždy se k ní ráda vrátím. Knihy schovám i pro své děti, určitě se jim budou líbit více, než filmové zpracování.

06.09.2011 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Jako milovnice nadpřirozena, Stephena Hawkinga a vesmíru vůbec jsem se nemohla dočkat, co nového, jaký nový pohled na věc mi kniha přinese. Jenže se tak nestalo. Ze začátku se příběh četl dobře, jenže s přibývajícími “životy” jsem se začala lehce nudit a nepřišlo ani žádné neočekávatelné finále. Na konci jsem si řekla ok, fajn, dobré, ale nic víc.

16.08.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Za mě rozhodně *****. Perfektně promyšlené, rychlý spád, neuvěřitelná "uvěřitelnost" příběhu.
Pro mě byla velice zajímavá i technická část příběhu. Fakt dobrý.

13.03.2015 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Přečteno a jdu do knihovny pro další. Ještě 3 mi zbývají. Theorin je opravdu brilantní vypravěč a právem mu náleží získané literární ceny i náš čtenářský obdiv. Již od začátku máte pocit, že chcete číst dál a dál a dozvídat se víc a víc. Dokáže Vás upoutat a nepustit, prostředí je vykresleno a před očima vám běží filmový pás.... chcete se dostat až na konec a přesto nechcete, aby to skončilo....přesně takové vypravěče mám ráda. Miluji ten pocit naštvání, že už mám dočteno.....snad to někdo znáte. A kdo ne, tak rychle do knihovny pro něco od Theorina. :-)

05.10.2014 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Mám pocit, že jsem zřejmě narazila na úžasnou autorku. Watersová mě již podruhé dokázala naprosto pohltit a to po celých 533 stran! Již dlouho se mi nestalo, že bych knihu nedokázala odložit a těšila se zase na další večer, kdy se setkám se Sue a Maud.
Při čtení jsme si vzpomněla na mé oblíbené autorky z dob studia na gymplu- Emily Brönte a Daphne du Maurier, které jsem milovala a styl psaní mi je trochu připomněl. Je jasné, že nyní nevynechám ani jeden román od Watersové....

13.01.2014 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Knihu jsem sice četla již dávno, přesto se mi její děj nevykouřil z hlavy, klidně bych si ji přečetla znova.

06.09.2011 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

S Jodi Picoultovou jsem se poprvé setkala nedávno poté, co jsem shlédla film Je to i můj život.
Brečela jsem jako malé dítě. Dnes jsem dočetla knihu Vypravěčka a prožívám podobné pocity. Knihu jsem přečetla jedním dechem v autě při návratu z lyžovačky ( byla to dlouhá cesta ), krk mám ještě teď zatuhlý, ale nešlo to jinak. Příběh je tak poutavě napsaný, že místy cítíte vůni pečeného chleba stejně jako bolest Minky i Sage. Kdybych mohla, přidám ještě dalších 5 hvězd.

10.02.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Prázdninové čtení, rychlý spád, dobře čtivé. Včera mi přišel i druhý díl, tak jsem zvědavá.
Konečně jsem po sérii severských detektivek sáhla po jiném žánru a udělala jsem dobře.

30.01.2015 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Hodně čtivý příběh, napínavý, místy jsem nemohla knihu odložit, přesto mě
konec trochu zklamal, jakoby autor už vyčerpal všechny své možnosti a
příběh rychle dokončil. Čekala jsem napínavější rozuzlení.

01.09.2014 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Prvních 150 stran docela nuda, pak konečně rozjezd a nějaký zážitek. Za mě rozhodně horší než první- jedinečný díl. K přečtení trojky si dám určitě nějaký čas od Larssona pauzu.

16.10.2012 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Krásně čtivá knížka, v jednoduchosti děje je jeho krása a složitost. Otevřené konce mě příliš neuspokojují, ale
co se dá dělat. Jednou takto lidstvo jistě skončí, je dobré se nad tím zamyslet.

21.09.2012 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Když jsem začala číst, řekla jsem si, že jazyk Clarkův se velmi podobá Wyndhamovu...hodně mě to začalo bavit, postupně se ale kouzlo vytrácelo a bylo jasné, že jde o jiného autora. Samozřejmě vím, že to je jiný autor, ale vzhledem k námětu jste nuceni srovnávat....Přesto je to důstojně napsané pokračování a rozhodně stojí za to si jej přečíst.

14.09.2012 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavým stylem napsaná kniha, u které se donutíte přemýšlet a hloubat nad nespravedlností a neštěstím, ale i štěstím a láskou.

08.08.2011 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Jedna z nejčtivějších knih, kterou jsem kdy četla. Obratem objednávám Knihu o Baltimorských a už se nemůžu dočkat.

01.06.2017 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Výborná, úžasně čtivý děj, není ji možno odložit prakticky až do konce, já dnes četla až do rána.
Román je prý výsledkem návštěvy kurzu tvůrčího psaní, pro mě velká škoda, že Watson zatím
nic dalšího nenapsal. Film už je možno stáhnout, ale na čsfd nemá tak skvělé hodnocení jako kniha.
Proto určitě čtěte !!!!

21.10.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Rozsahem spíše novela než román, napsána je však skutečně čtivě a realisticky, za 3 dny nemáte co číst. Nakonec Vás to donutí trochu zapřemýšlet a až utřete slzy, určitě tuto knihu doporučíte dál. Závěr je přesně takový, jaký jsem čekala a ani by se mi jiný nelíbil.

24.01.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto autorem a nemůžu říct, že to byla taková bomba, jak je Nesbo prezentován. 250 prvních stran jsem pořád čekala, co bude a teprve ke konci to chytlo ten pravý spád. Ale má to dobře promyšlené.

12.04.2013 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Parádní čtení, zkusím kouknout i na film, ale pochybuji, že bude tak dobrý, jako kniha.

22.10.2012 5 z 5

Bát se určitě nebudete....čekala jsem to více dramatické, více hluboké, toto je opravdu spíše pohádka pro děti, ale proč
ne? Pěkná kniha, která se dá přečíst za pár dní. Očekávala jsem ale něco úplně jiného.

19.09.2012 4 z 5